25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Carola, fiind langa el este tot ceea ce are el nevoie de la tine. Tu trebuie sa fii puternica pentru el. Gandeste-te ca el deja lupta de cateva zile bune si asta inseamna ca ARE sanse. Fiecare zi e o victorie si cu fiecare zi trecuta pericolul este cu foarte putin mai mic decat in cea anterioara. Suntem alaturi de tine si de bebele tau

Cori 25+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

din pacate faptul ca mai trece o zi nu este o certitudine ca va reusi. pot doar sa ma bucur ca a mai rezistat o zi. numai el stie saracutul cat se chinuie.

din pacate nu poate digera lapticul. l-ar fi ajutat mult. nu pot decat sa sper si sa ma rog ca Dumnezeu poate face minuni.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, certitudini macar inca o vreme nu vei avea. Va mai dura cam doua saptamani pana cand vei putea incerca un zambet timid. Uite indata o sa poti sa zambesti si sa spui ca David are o sapamana. Nu digera lapticul....sistemul digestiv e prematur....o sa il digere. Tu spui ca se chinuie, de ce nu privesti din celalalt unghi....se agata de viata.
Carola ai privit in sufletul tau (si ai un suflet frumos, am vazut pozele tale) sa vezi ce raspunsuri gasesti acolo? Raspunsul despre cum va fi David se afla acolo. Tu ca mama simti cel mai bine ce se intampla cu copilul tau.
Cum o duce David cu respiratul? Nu te uita doar ca nu mananca (primeste hrana si prin perfuzii) priveste-l per ansamblu. Progresele sunt foarte mici....dar adunate candva devin ceva important care te duce cu un pas inainte.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teosica spune:

Carola, tu ii transmiti putere. De fiecare data cand mergi la el vorbeste-i, mangaie-l si roaga-te la DD.
Am un baietel de 3 ani care este absolut sanatos si normal. S-a nascut tot la 25 sapt tot la spitalul municipal. Trimite-mi pe pm numarul tau de telefon. Te-as putea ajuta cu niste sfaturi. Dumnezeu sa aiba grija de voi.
Si nu uita, tu trebuie sa fii puternica, sa-i transmiti si lui putere si dorinta de viata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carola

din pacate faptul ca mai trece o zi nu este o certitudine ca va reusi. pot doar sa ma bucur ca a mai rezistat o zi. numai el stie saracutul cat se chinuie.

din pacate nu poate digera lapticul. l-ar fi ajutat mult. nu pot decat sa sper si sa ma rog ca Dumnezeu poate face minuni.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


Am citit tot ce ai scris. Ma voi ruga zilnic pt tine si pt David.
Pt puiul mic, sa-i dea Dumnezeu viata lunga si sanatate, si tie sa-ti dea putere sa fi alaturi de el.


Luana - Sunt o mica printesa - foto & video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carola

ma simt neputincioasa. nu stiu ce sa fac pentru el. cand merg la el incerc sa ii vorbesc si sa il incurajez. nu stiu cum sa il ajut. simt ca trebuie sa fac mai mult pentru el dar nu stiu ce. nici faptul ca stau in spital nu ma ajuta. am nevoie de liniste sa aprofundez aceasta tragedie si sa ma concentrez asupra lui.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


Asta poti sa faci deocamdata, sa fi acolo, sa-i vorbesti, sa-l incurajezi. Imi spunea o asistenta mai in varsta si blanda (fata de alea dure care ne speriau in loc sa ne incurajeze) ca prematurul creste cu iubire. Fi alaturi de el, sa stie ca esti acolo, ca n-a fost niciodata despartit de tine prin nasterea, inainte de termen, si ca are pt ce lupta. Si roaga-te, pt ca ce la om este cu neputinta, la Dumnezeu se poate! Trebuie sa crezi! Daca tu iti pierzi credinta si speranta, cine poate crede si spera? Trebuie sa speri si sa crezi!
Pt linistea sufletului meu, in acea perioada, eu am facut cateva sedinte la psiholog. Daca poti, cred ca te-ar ajuta. E recunoscut ca parintii de prematuri ar avea nevoie de consiliere.
Sunt cu gandul si sufletul alaturi de tine!


Luana - Sunt o mica printesa - foto & video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

Draga mea,
Am si eu un baietel de 1 am si 3 luni nascut la 35 saptamani si 1500 grame tot la Municipal. Doctorita care s-a ocupat de el este Roxana Culcer careia ii datorez totul...acum, este un baietel sanatos care a recuperat tot ce trebuia recuperat pana la varsta aceasta.
Iti inteleg fiecare sentiment si fiecare traire pentru ca am fost si noi acolo si stim fiecare pas din parcursul micilor noastre minuni.
Roaga-te cat poti tu de mult, iubeste-l ori de cate ori poti sa il atingi si mergi la el. Ai incredere in Roxana Culcer. Este minunata iar noi o iubim cu tot sufletul nostru ( si acum este pediatra lui Rares)....

Ma rog pentru micuta ta minune si iti urez multa forta si rabdare....
Curaj ...o sa fie bine...

Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

carola fi langa el cu toat forta si puterea ta de mama si ai sa vezi ca vei tine in brtae un bb sanatos!


prematurii sunt ff puternici!
Ai incredere in DD si in puterea Lui de a face minuni!

Nu renunta sa speri si sa lupti alaturi de bb-ul tau!



Anca +31s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carola, amandoi veti reusi sa treceti prin asta. Dumnezeu face minuni daca tu crezi ca El face minuni. Ai incredere ca totul va fi bine, crede asta cu tarie, agata-te de orice fir de speranta! Gandeste pozitiv si ii vei transmite micutului luptator starea ta! Noi suntem alaturi de voi!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, daca poti te rog lasa-mi pe PM adresa ta de mail. As vrea sa iti trimit o poveste tie si lui David ca sa credeti si mai mult amandoi in minuni!


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput