Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

SERUS fetelor !
De azi dimineata am cam facut si eu smotru prin casa...spalai geamurile...acum ploua , na ce sa-i faci...
NAFI - frumoasa ideea cu cadoul pt viitorul tatic, trebuie sa ma gandesc si eu la ceva.
Foarte fain ca ai iesit sa te plimbi, de ma simt bine ies si eu azi sau poate maine cu sotul asa incet la brat, ca repede nu mai merge .
De arsuri am dormit azi-noapte, ca am stat mai mult in cur , si pe cand nu mai aveam nimic...mi se duse somnul.
Stai linistita ca o se te descurci foarte bine pe viitor, ne organizam noi sa fie bine

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

GAGICI, voi pe unde va mai petreceti timpul? De obicei, cam ce faceti de Pasti? Intreb si eu, desi habar nu am de il apuc acasa.

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Buna!
Nu, nu ma plimb toata ziua cu masina , desi poate ar trebui ca sa invat mai repede
Nafi, sa se bucure sotul de portofel si sa-i fie mereu plin!!Si mie mi se oferea locul in autobuz, mai mereu. La inceput imi era jena sa accept, dar cand am vazut ca la frane puternice imi cam pierdeam echilibrul, mi-a trecut toata rusinea
LAexandra, imi pare rau ca ai arsuri. Eu le-am avut de cateva ori doar, dar ce rau ma simteam, ma simteam ca un balaur, scoteam flacari
Ely: foarte frumos ai povestit!Sa va traiasca broscuta!!
Nella, fiecare decide cum crede ca e mai bine pentru el. Mie nu mi se par individuale mesajele, ca la o adica de la individual se ajunge la general, altfel cum se gasesc subiecte de discutie!
Te mai asteptam!
Katia....atia...tia...ia...aaaaa!!!!!!!!!!!!
Slimatei....matei....atei....tei....eiiiiii!!!!!!!!!
Nu mai stiu cine intreba, dar eu nu am dat nimic la spital. Doar buchetul de flori primit de la sotz, l-am dat la o maicuta, ca era nu stiu ce sarbatoare!!

Eu cateodata nu am timp sa intru, sau nu am nimic interesant de zis...sau...
Noi, rutina:trezit dimineata, la 7-8 (dorm cam 9 ore pe noapte, adunate, dar pentru ca ma trezesc de 5-6-7 ori, sunt ametita de cap), plimbare dupa-amiaza, eventual iesit sa rezolv cateva chestii.
Am inceput si eu sa-i dau mar ras cu para, dar mananca tare putin, cam 20-30 ml
De Paste noi stam acasa, avem musafiri!

Duminica placuta!

Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata' fetelor!

LA MULTI ANI, SA TRAITI CU NUMELE TUTUROR FLORILOR![flo]

Vad ca azi sunt prima pe-aici asa ca dau si cateva bancuri ptr un zambet matinal:

La scoala dna invatatoare ii intreaba pe copii ce stiu ei despre camila.
Ionel raspunde: pai..camila este f rezistenta la sete!
Alt elev din prima banca: eu stiu ca e rezistenta la carat greutati!
Bula din ultima banca statea cu mana ridicata de ceva timp , agitat sa raspunda la intrebare: dna invatatoare! Eu stiu despre camile ca sunt vagaboante!
Dna invatatoare: cee..? cum poti spune asa ceva de fata cu copii?! Nu ti-e rusine? Cum adica sunt vagaboante? Ce inseamna asta?
Bula: Pai cum...dna invatatoare...nu umbla ele cu toti arabii?


- Medicul catre pacient:
Aveti o boala contagioasa extrem de rara asa ca veti fi mutat intr-o camera separata si scolo veti manca numai pizza si clatite.
- Si astea ma vor ajuta sa ma fac bine?!
- Nu..dar e singura mancare ce incape pe sub usa!



Trei betivi stau de vorba la o masa:
Unul spune:
-Eu cind ma duc acasa,imi bat nevasta si copiii.
Al doilea:
-Eu cind ma duc acasa,bat tot cartierul
Al treilea:
-Eu cind ma duc acasa,bat pe la toate usile.

Kemsy - ma bucur ca ai dat un semn de viata. lasa..ca acum ca s-a incalzit si e frumos afara e bun si mersul pe jos. o sa te obisnuiesti cu masina , n-avea grija! Sper ca putin cate putin o sa manance mai mult bebelu' Gusturile se educa si ele asa ca poate are nevoie de timp sa se obisnuiasca!

Planul meu ptr azi e : relaxare totala , ca sa ne gasesca tati in forma cand se intoarce deseara!

Planul de Paste...anul asta nu-l mai decidem noi ci Riccardo! asa ca ramane de vazut ce outze vom ciocni...alea de gaina sau...pe alea de bebe

O zi superba tuturor!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

La multi ani Floricelelor!

Ce frumos era acuma in Bucovina...acolo sant niste obiceiuri vechi pastrate tare bine.

Raluk sa-ti traiasca fetita(mai bine mai tarziu)si sa aiba parte numai de bucuri!
cand trebuie sa plecati la destrabalari??

Ely m-a emotionat povestea voastra...la cati mai multi ani impreuna

LAlexandra de Paste face fiecare ce vrea...cei mai traditionali , la masa cu rude sau doar in familie, alti la padure sau ca turisti pe unde pot...rude noiavem(de ale sotului), dar ptr inceput au fost...la padure m-am distrat vreo 2 ani(cand a fost timpul ok), gratare , prieteni romani , copiloi etc...acum tare mi-ar mai fi placut o excursie in Spania, Franta sau prin imprejurimi

Gianina nu te omora daca mananca putin , are si el niste limite.
Cu masina ar fi bine sa mergi cat mai mult sau macar o data saptam sa nu iesi din mana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Citat:
citat din mesajul lui nafi

Neatza!

Vad ca luni toate fetele au fost ocupate!
Si eu m-am plimbat si am dormit!
Chiar ma gandeam Alexandra...nu cumva sa fie linistea de dinaintea furtunii!
Oricum...ma simt bine deocamdata (exceptie facand desigur durerea de spate care deja a devenit o normalitate si nici nu ma mai plang de ea ca m-am plictisit)

Azi vreau sa fac o supa de rosii cu galuste si sa incerc sa fac salamul de biscuiti , sa vedem daca-mi iese.

In rest nimic nou...
O zi buna tuturor!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/


A iesit salamul...cum l-ai facut??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nelia fiecare intra cand, cum putea...numai Katia era mereu prezenta(numai ea stie cum reusea!)...se vede ca fiecare avem nevoie de alinari, negasindu-le aici le cautam in alta parte...totusi am reusit sa ne cunoastem cat de cat... macar din cand in cand sa ne mai dai o veste...cand simti tu

Nafi ce mai faci bun azi?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxali


A iesit salamul...cum l-ai facut??

Ali ,Sonia (22.10.07) si Enrico (26.01.2000) poze



Ehe...a iesit..si inca bun! i-am pus si poza in albumul de la semnatura desi n-are nimic a face cu bebelu'

L-am facut cam asa:( sa nu te astepti la gramaje f exacte ca eu fac cam totul la ochi... ) am pus intr-o oala cam jumatate cana apa in care am pus rahatul taiat cubuletze (am avut o cutie de 500 grame din care am mai mancat si eu ...asa ca erau ramase cam 350 gr)si cand s-a topit de era gen gelatina am adaugat jumatate pachet de unt , o cana de nuci taiate cat am putut eu de mici, vreo 5 lingurite de cacao, si o fiola de aroma de rom. le-am amestecat pe toate bine si la urma am adaugat 250 grame (ca am avut doar un pachet) de biscuiti simpli rupti cu mana in bucatele. salamul a iesit un pic cam moale ptr ca probabil ar fi trebuit un pic mai multi biscuiti, poate 350-400 grame. la urma l-am rulat in folie , l-am lasat sa se raceasca si l-am tavalit printr-un fel de pesmet pe care l-am facut dand pe razatoarea mica niste biscuiti cu cacao pe care i-am avut prin casa. cam atat! cu totul mi-a luat cam 30 de minute!

Astazi nu stiu daca fac ceva bun ptr ca nu prea am din ce. sotul se intoarce diseara dupa 3 zile la munca si eu n-am fost la smarket asa ca am frigiderul cam sexy...O sa incropim noi ceva ptr cina in functie de ce pofte avem...

Pupicei, o zi frumoasa si tie!

38+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CE POARTA NUME DE FLOARE!

Noi ne-am trezit de dimineata, am dat o tura prin casa, ne-am uitat la TV...si facui ce facui...iar adormi.
Trebuie sa incerc si eu reteta de salam de biscuiti.

NAFI, azi iar te chefuiesti cu sotul, ce bine ca vine acasuca. Lasa ca sunt convinsa ca nu ii mai trebuie de mancare daca sunteti amandoi. mersi de bancuri.

ROXALI, chiar ca ar fi fost frumoasa o excursie, ceva...poate reusiti sa mergeti macar prin imprejurimi.

KEMSY,stai incet sa dea de gust la mancarica ca va papa apoi, sunt convinsa.

Fetelor sa aveti o zi superba...si asteptam si restul fetelor sa ne dea un semn de viata.

+39
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clary spune:

Buna.Am si eu o rugaminte ,daca ma puteti ajuta cu cateva informatii.
Sotul meu vrea sa ne mutam in italia,eu sunt insarcinata in 17 sapt ,el a mai lucrat in italia dar la negru,iar eu lucrez in romania de trei ani cu contract de munca.In italia pot beneficia de indemnizatie de crestere a copilului pe baza documentelor din Romania?



16+

http://picasaweb.google.ro/CLAUDIASTATE/CUNUNIECIVILA21032010#

Mergi la inceput