Licurici de ianuarie-februarie 2009 (95)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliacris

N-am citit nimic ca nu am timp, am trimis si eu poze pt montajul facut de Jasmi, asa ca sa nu asteptati iar prea mult dupa mine. Iaca si niste poze de ieri cu mezina, fara tort si alte celea (doar maine sarbatorim)
http://picasaweb.google.com/iulidemeter/4Martie2010PrimulAnisor#

Poze...

www.flickr.com/photos/8231022@N06/" target="_blank">...si iar poze

Iulia & Carla


Vai ce draga imi e...seamna tot mai mult cu Cipri.


un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:



Buna noaptea! Ne mai tineti minte si pe noi? :)

Am avut laptopul bulit, dat la reparat, costat cat unul nou ca sa-l resuscitam, in fine, peripetii...

La multi ani licuricilor la care nu am apucat sa urez! Sa cresteti mari si sanatosi!

Am citit cateva pagini pe diagonala, ELI!!! Sa ai o sarcina usoara! M-am bucurat grozav de vestea asta! Vreau si eu un 'accident' ca al tau. as fi f fericita ptr ca imi doresc bebe 3, dar n-am curaj sa-l fac.

Eu am un program ingrozitor de incarcat. Am inceput cursurile, ma duc de 3 ori pe saptamana si e suuuuper! Recomand! Am cateva ore doar ale mele, de abia astept zilele de curs, imi place ce invat acolo, tot.

Mergem zilnic la Salina. E un centru cu salina artificiala, unde mergem cu copiii. Am facut deja 3 sedinte din 18. Vom face acum si la toamna. Cica dupa 3 ani nu mai racesc copiii deloc! Sa vedem. Deocamdata nu mi-am facut o idee daca merita sau nu, dar dupa salina, dorm copiii tun, si nu mai tusesc in somn. Ca Filip iar e mucos, de aia am luat-o si pe calea asta.

I-am facut analizele lui Filip, in afara de Fe care iar e mic..stam bine, nimic dramatic. Marim doza de vigantoletten, Fe si mai vedem. Si mai tb sa repetam urocultura ca au iesit 20.000 germeni-> asta e nasol, dar mai vedem.

sper ca in rest e bine toata lumea!

Va pup!


Mami de Ioana&Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina1976 pls scrie-mi si mie pe pm un nik de mesenger ... as vrea cateva detalii referitoare la scoaterea alunitei ... mercic

eu sunt fericitaaaaaaaaaa ...mi-a venit cm .... e primul dupsa ce am intarcat fata .... e asteptat de 3 zile ... si nu aveam cum sa fiu gravida .... mi-a fost frica sa nu inceapa iar dereglarile mele minunate ....offfffffff

crrispy e minunat la 30 de ani ... e fenomenal la 33 de ani .... sa vedem cum va fi anul asta la 35 ... atat fac in varaaaaaaaa ....

asa ca imi doresc ca dupa post sa vina repedeeeeeeeeeeee al doilea bebeeeeeeeeeeeeee ....

azi antonia nu mi-a dormit decat 40 de minute la pranz in loc de 2 ore cat dormea .... si am mai culcat-o o ora de la 5 la 6 si ca atare abia acum a adormit

si eu ziua o culc pe picioare din viteza si daca oboseste e varza .... abia adoarmeeeeeeee ... iar seara cand asa cand singurica

mara pupam bebe cu buzita sparta

bebelusi esti priceputa bineeeeeeeee

bee lasa ca aflii la colposcopie daca e ceva .... tinem pumnii sa fie bine

edinutza pupam feteleeeeeeeee

irinac mi-e dor de tineeeeeeeeeeeee

aryiaaaaaaaaaaa ce mai faci?

micola bine ca sunteti ceva mai bineeeeeeeeeeee

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anuc
ma bucur ca ati ajuns la salina pana la urmaaaaaaaa
super
la vara voi merge si eu cu fata
stiu ca e bine
multa santate va doresc

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Mai fetelor,spuneti-mi si mie ce le dati la cina de mancare..am nevoie de idei...

I-am facut cus-cus..nu-i i.a placut!,i-am dat ricota cu iaurt si mamaliguta,cerealele mi le refuza de vreo luna,i-am cumparat tapioca sa vad daca o sa-i placa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Idaira mai nou i-am dat cartof dulce fiert, ii place la nebunie, eu ii mai dau si spanac, desi seara noi papam mai mult usurel, adica o banana ....fructe din compot....fructe coapte.....orez cu lapte, fidea cu lapte, gris cu lapte

Iulia ce papusa frumoasa am vazut


Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, la mine ninge in disperare... Revenim la geci si pantaloni dublati si saniuta, daca o tine tot asa...



Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit

Particip la bazaruri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arriel spune:

Am fost si noi astazi afara cand ningea. Initial am scos-o pe Thea un pic cu capul pe geam, iar cand am vrut sa-l inchid a inceput sa planga. Asa ca ne-am imbracat si am iesit la o mica plimbare, asa, pe jos.
Se vorbea de adormitul copiilor, si noi tot leganat, mami a invatat-o in brate, buni pe picioare :) Daca e obosita si ii e chiar somn, adoarme si daca stau langa ea.
Vreau sa o felicit pe bebelusi cu privire la temele propuse pentru discutie, cu ocazia asta am constatat si eu ca nu am in casa un sprei pentru arsuri. De ou crud stiam si eu ca ar fi bun. Incerc pe cat posibil sa previn, la ochiurile de la aragaz nu ajunge, in schimb la cuptor, da. Incerc sa-i explic de fiecare data ca e fierbinte si am folosit si metoda de care spunea si Aalina, sa o las sa puna mana pe cuptorul un pic incins, sa vada ca nu e de gluma. Si tine minte pana data viitoare De fierul de calcat nu e pasionata, dar de cele mai multe ori calc noaptea, dupa ce adoarme ea.

Ira imi pare rau ca trebuie sa renunti asa la alaptat
Alina mi-a placut poza, si modelele. Dar de ce era suparata Sabinutza?
Anna imi pare rau de masina voastra
Iulia pupam papusa mica si vesela E asa dulce cum isi increteste nasucul cand rade
Idaira ca si bebelusi, si noi papam mai usurel asa, seara. Mai adaug: iaurt cu cereale si o lingurita de magiu, mar copt sau banana cu branza de vaci, budinca de macaroane cu branza la cuptor
Selene in primele doua poze am zis ca o vad pe fi-mea, ca si ea ar rontai toata ziua cate ceva :) Ce fetita mare are mama, cum merge ea pe langa carutul de cumparaturi! Ii sta super in rochita albastra
Lisa o sa te descurci, dar iti va fi greu singurica cu Anusca. Si pe Cristi cum il lasa inima sa plece fara voi?

Mami de Thea Bianca (03.02.2009)

http://www.flickr.com/photos/cristiserban/sets/72157617398070712

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

hehe Arriel...ii e dor de munte....si chiar nu pot sa ii refuz asta.In Romania merge de 2X pe iarna,ii va fi dor de noi...si noua de el.

ntz ntz...Patricia,nu e bine sa le dam fructe copiilor dupa 5 dupa-masa din cauza Vit C,care le da stare de agitatie=nesomn.

Idaira:mamaliga cu branza,gris cu lapte,macaroane cu branza,budinca de taitei,bucatele de branza cu castrevte si paine(finger food),piure cu carne,cartofi copti cu branza,iaurt cu castrvete sau avocado,gris cu lapte,taitei cu lapte,orez in lapte....si nu mai stiu


cami...35??? pai arati de 28.lasa ca vine repede bb2



un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

am uitata sa spun ca nu-i place nimic sec,tre sa domine lichidul...dar budinca cu taitei ma tenteaza..cum se face??!! apropo,lapticul e de vaca sau praf?!

Mergi la inceput