Dovlecei de sept-oct 2009 *101* a venit primavara"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ola la ceas de seara.....

iar fug potarnichile .....care pe unde apuca sa bage cornul in perna . Noapte buna si odihnitoare fetelor.

Iulika multa sanatate lu Super Brucu si sper sa depaseasca cu bine aceasta perioada. Sa ne spui cum mai esti si pupa soricelul drag.

Raluk si eu am promis leaganul la o prietena care va naste in mai asa ca scapam de el. Eu nu mai am liniste si-ti multumesc ca-mi amintesti...singurele momente de resiro sunt cand suntem afara si sta in carut ....iar eu frec spatarul ala cand mai lasat cand mai ridicat ca sa vada si el ce e in jurul lui DAR in acele momente nu pot nici sa mananc nici sa ma intind si nici sa ma spal.
Singura activitate faina....dar care nu depaseste 5 minute e sa stea in fund in bouncer si sa mature cu manuta pe jos....asta e mai noua de cateva zile......uite asa
Mi-a placut cum ai scris de mituri daramate.....
Sunt sigura ca in timp egoismul va disparea si isi va face locul placerea de a sta si de a ii dedica lui timpul.
Eu am probleme cu faptul ca trebuie sa spal zilnic robotul.....imi vine sa-l dau de pereti.....si peste o saptamana ma bag si la oale...si fiert legume de zupa......Cum am sa fac eu asta zi de zi ?

Mely am luat numai 2 poze, aia gratis si inca una pe care am dat efectiv o caruta de bani. Am scanat-o pe aia dar e imensa trebuie sa o mai micsorez putin si v-o arat.

incerc sa-mi mai amintesc cate ceva



Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fete dragi!

Haideti la ! Decof, cu lapte si "frapucine" special pentru Nela!

Eu va doresc o zi buna ...a mea va fi lunga si grea!

La multi ani sarbatoritilor zilei!!!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Vik saru' mana,eu iau una decofeinizata( eu nu beau cafea de fel,dar asta a inceput sa imi placa).Mai da-ne noua,astora mai fara griji,dingrijile tale
Neatza fetelor,cred ca se duce naiba tastatura la laptop,de tot...Daca nu recitesc ce scriu inainte de trimitere iese o varza.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata si poftiti la .

Ma bag la recuperat ca ieri nu am mai putut intra, asa ca incep cu cap.100:

Incep prin a va multumi din suflet tuturor pentru vorbele bune, nici nu va inchipuiti cat de mult ma ajuta, sunteti fantastice si va iiubesc mult.

Doamne, Cristina mi-am inveselit ziua inca de dimineata privind-o pe Emma in jucarioara aceea (cred ca e premergator, nu?) , e minunata, zambetul ala face milioane! Multumesc de pont Dana.

Iulia multumim de schema, in principiu in placea ce citesc, cand am ajuns la zahar si sare era sa cad pe spate....minunat, n-am ce zice.

Iulika nu am cum sa ma supar pentru ceea ce scrieti, daca mi-era frica de asta nu mai scriam. Imi pare atat de rau ca Brucu este bolnavior, tinem pumnii si ne rugam la DD sa treaca repede.


Hepilica referitor la premergator am auzit atatea idei de mi-a crapat capul. Cand am fost la ortoped am intrebat si mi-a spus ca nu e indicat sa lasi copilul in el cu orele dar ca daca il folosesti cu cap nu strica la nimic, adicatalea cateva minute pe zi pentru dustractie.....deci totul e sa impui limite...eu personal nu voi cumpara, dar cine stie ce imi mai vine in cap pana atunci.

Clodute tocmai pentru ca tu iesi cu 2 carucioare si eu pot veni cu masina te-am intrebat unde anume iesi in Tineretului....clar ne putem intalni.....sa se faca vremea frumoasa, abia astept.

Vazut poze de Maia o minune de fetita, frumoasa foc.

Raluk mami, ai si tu dreptate, ca la cat sunt de isterica ar trebui sa fie si copila mea agitata, dar ea e buna rau si de aia mor de oftica cateodata.



Gata cap trecut, fug si la prezentul imediat.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

La multe lunitze fericite EMMA IOANA , ALEXANDRA ISABELLA, ALEXANDRU si ALEX

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:


La multe lunitze zambacioase EMMA IOANA , ALEXANDRA ISABELA, ALEXANDRU si ALEX!!!!



--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Asaaaa, si acum sa va zic de gresia lu' papuc.....am fost aseara dupa ce mi-am luat inima in dinti....arata cat de cat ok, insa ce era in casa era sa mor acolo....noroc ca astazi se duce femeia si sper sa scoata o fata cat de cat normala...asa ca nu ma stresez, asa cum m-ati invatat voi. De maine ma voi duce acolo sa mut mobila inapoi, sa fac curatenie, sa montez patutul, sa fac oridine in dulapuri ca sa ne putem muta inapoi. Asa ca voi avea mult de munca, nu ma plang, ca abia astept....nu stiu cat de activa voi pute fi, de aia va povestesc asta.

Ieri am incercat sa papam morcov si a decretat ca e IAK si nu a vrut sub nici o forma, plus ca s-a saturat de mar+para si nici pe alea nu le mai papa cum trebuie, voi mai introduce ceva, nu stiu inca ce. Eu am impresia ca i-am facut si piureul cam gros, astazi incerc sa il subtiez, sa vedem ce iese.

Va pup si va doresc o zi minunata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:


La multe jumatati minunate de an sarbatoritilor de azi :

Emma Ioana,Alexandra Isabella si Alexandru


Si la cat mai multe lunite insorite si pline de zambet lui

Alex



Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Good morning

La noi ninge ..primavaraaaa,unde esti?

La multi ani si multe lunite Emma ,Issabela,Alexandru si Alex

hepilica,uitasem sa-ti spun aseara cat e de frumoasa Maia,si cat de expresiva

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza!
Iulika imi pare rau ca Bruculica a avut probleme, sper ca e mai bine acum

am vazut si pe bunaciunea cea mica, tare simpatica e, si are o gramada de prieteni, unii mai mari decat ea

Lali ce-mi place cum ne transmiti tu in direct ce face familia voastra somnorosi baietii tai

LA MULTE LUNITE ALEXANDRU (Anamaria), EMMA, ISABELLA si ALEX (Lullaby)

Liliac pupam familia de maimutici si sper sa iasa o data nesimititii de dinti, sa nu-l mai chinuie pe dl Radulescu

si mi-am adus aminte ca vizionat filmulet haios cu Anna si Eva, doua papusele frumusele!

Luci asa face si Ebru in bouncer, de ma sperii ca o sa se rastoarne cu el...eu o pun in el pe canapeaua din bucatarie, cat am eu treaba pe acolo, si in loc sa se joace cu jucariile, ea vrea sa traga de cuvertura

si noi spunem pas la premergator, desi aevm in casa, primit de la nasi....in schimb, am primit si un antemergator, care mi se pare mai ok...este acesta:



o zi usoara tuturor!


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput