Mamici prin fiv(12) Sa ne rugam pt First_Carmen!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Am si eu loc la voi?

Primul meu copil e FIV, INGRID ALEXIA< nascuta la 2.08.2005 ,FIV la Giulesti cu COCEi si nasterea Cu TUTUNARU.

Dupa care au urmat 2 sarcini f naturale si asa am 3 fete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

Am si eu loc la voi?

Primul meu copil e FIV, INGRID ALEXIA< nascuta la 2.08.2005 ,FIV la Giulesti cu COCEi si nasterea Cu TUTUNARU.

Dupa care au urmat 2 sarcini f naturale si asa am 3 fete...

*** AniS


Iris-Medeea *** sufletelul meu mic*** (9 octombrie 2008)***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***

IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


Normal ca ai loc, la fel ca toate mamicile si fivuletii dragalasi.
Sa-ti traiasca minunile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Ani sunteti in listuta toate 4, ar mai trebui niste date ca sa fie completa.
Doris la fel si pt tine!

Amzulicoooo ce zici de asta ca ne vin intariri, hehehe parca il si vad pe gagicarul sef Luca,defiland in chiloti tanga prin fata fetelor noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Da, Amzu, la centrul Renasterea am fost pt. eco la san. Dai telefon la 021 335.68.71 sa te programezi (preferabil in primele 10 zile de CM, cand e sanul mai relaxat); vezi ca acolo ai de asteptat, ca merge cam greu (eu am stat 2 ore- nu e de mers cu copilul). Eco este 50 lei, iar consultatia (numai daca e cazul, daca vede ceva la san) 40 lei. La mine n-a mai fost nevoie. Paps trebuie sa-mi fac si eu, cred ca o vizitez pe Moisica.

Anis, FELICITARI pentru printese, ce frumooooosss !!

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

O primavara minunata va doresc.
fetelor vad ca va numarati kg. Si eu as vrea sa dau jos vreo 7 kg dar deocamdata am ramas la stadiul de vrut si nimic mai mult
As baga o dieta dar burta mea arata rau de tot. atarna efeti+v pielea si mie teama ca daca slabesc fara sa fac sport mai rau fac.
Sport nu fac deocamdata ca am probleme cu spatele. trebuie sa imi fac un RMN sa vedem exct care e problema. dr crede ca am nervii afectati. sa vedem ce o mai fi si cu spatele ca tare ma mai doare.

In rest piticii cresc pe zi ce trece. matei a facut o infectie urinara. a luat antibiotic si acum trebuie sa repetam analizele. el e bine acum mananca bine. are de recuperat ca o luna nu a luat nici un gram. ana are cu un kg mai mult ca el.
Ma minunez cat de repede cresc.
Eu mi-am montat sterilet dupa ce am mai vazut mamici cu copii prin fiv care au ramas apoi natural. Am zis mai bine asa decat sa raman gravida. Cine stie ce idei le vin gigeeilor sotului si o iau la galop.

Va pup fetelor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Merci frumos fetele

Uite datele

Ingrid ET 16 noiembrie..am aflat ca sunt gravida cu 2 zile inainte de testul de sange..adica pe 28 noiembrie si de sfantul Andrei pe 30 a venit si confirmarea de la spital

Iarina-Elisa, 3400g , 53 cm, apgar 10, Elias Tutunaru

Iris Meddea 3260g, 52cm Apgar 10 Elias, Tutunaru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Vai, Anis, ai niste fete frumoaseeee, au niste ochi... Cel putin Ingrid m-a bagat in boala !!!

Elena, si la mine a ramas burtica oricat as slabi; cred ca variantele sunt sport mai intens (dar pentru asta iti trebuie timp si energie), sau liposuctie si cu scos pielea in exces. Nasol e ca am auzit (de la un dr. specializat in asa ceva) ca dupa aceea tesutul adipos se poate depune haotic in alte zone ale corpului (cel mai frecvent gusa, partea superioara a bratelor etc.), deci cazi din lac in put... Eu eram chitita sa-mi fac asa ceva, dar acum ma mai gandesc...

Fetelor, la Ilinca mea alta dambla acum : mananca mancare solida dar nu prea mai vrea lapte, cel putin pe ala de seara l-a sarit complet; ma asteptam sa se trezeasca noaptea de foame, dar doarme la fel de mult. E a treia seara de cand nu mai bea lapte. Sper sa fie doar de la raceala asta si sa-si revina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Mada - tanga zici? Dar daca ma duc io la Bruno si ii iau asa neshte chiloti din aia elefantel huh? Hai ca mor de ras ca mi-l si imaginez cu picioarele alea cracanate si grase si cucutzul lui mic cum ar fi. Dragul mamii drag.

Ramica - dar stai sa ma luminez - eco la san se face dupa intzarcare nu? Sau poci si acum? Asa ii zice acolo la Cutitul de Argint - Centrul Renasterea? Ia sa ma uit cand trec pe acolo.

Anis, Doris bine ati venit. Doris noi doua avem ceva comun mai stii ce? Primul nostru fiv a fost oprit pe motiv de lipsa de ovocite. M-am bucurat nespus sa vad ca ai reusit.

Elenada - acu' ce-oi vrea si tu abdomen ferm, ca la 20 de ani dupa ce am fost kinder cu surpriza? Nu va mai fi niciodata la fel ca la inceput - mie una sincer nu-mi mai pasa daca raman cu putina burtica acolo, ma deranjeaza fundul mare ... dar asta e o alta poveste ca mic n-a fost niciodata. Ti-ai pus sterilet - of, of unde nu m-as "trezi" io gravida natural. La mine nici o sansa la azo, ce-ar fi sa i se desfunde instalatia lui Amzu senior?

Anis ... moamaaa ce misto de tine. Sa-ti traiasca printzesele.

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Amzu, eco la san clar dupa intarcare, sa se refaca glanda mamara. Parerea mea e ca la minim 2-3 luni dupa intarcare, deci mai prin vara, asa. Da, centrul Renasterea e langa Policlinica cu plata de la Cutitul de argint.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Madalina datele mele le-am pus deja, probabil nu ai observat.

amzulica cum sa uit. As vrea sa nu ma mai gandesc prin cate am trecut, dar asta e, important e ca am ajuns aici. Acum ma bucur de fiecare clipa petrecuta cu puiutul meu. De multe ori ma uit la el si nu-mi vine sa cred. De altfel cunosc toate fetele de aici. Acum ma delectez cu pozicile BB-icilor.


Mergi la inceput