Clopotei de ianuarie-februarie 2008 *254*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

'Neata

Ajunge si in Bucuresti zapada?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt



Mai mult ca sigur
A cui o fi baba de azi?! Pun pariu ca unei sefe frustrate si ofticoase!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

la multi ani clopotica mica Bianca! sper ca te ai insanatosit complet ca mari emotii i ai dat lui mami!

elle tare dulci sunt! eu ii pun pe ai mei in tarc la milan si asa mult se bucura si unul si celalalt ca stau acolo inghesuiti! mare bucurie pentru ei sa aiba un prieten de joaca permanent de aceeasi varsta! sper sa se inteleaga frumos si mai tarziu, imi doresc din suflet asta!

elle mie imi spui cu fugitul de acasa, uf, eu parca sunt a nimanui, greu ma mai descurc cu doi mici. mialn iar a racit un pic si a facut febra noptile trecute, noroc ca sotul deja intervine si ii da el panadolul si laptele pe care il cere la trezirea nocturna.dar imi cultiv rabdarea si pozitivismul, sanatosi sa fie ca ne descurcam si crestem noi mari. stiu ca atunci imi va fi dor de momentele de bebeluseala asa ca profit de ele cu toata oboseala si stresul. asta micu asa bine daorme langa mine spre dimineata, ca atunci ma mai refac si eu. dar e matinal rau,pe milan il mufam siil mai pacaleam cu somnul pana spre ora 9, pe cand sasha da desteptarea la 7 si un pic.

m au amuzat tare mult conversatiile clopoteilor, sunt asa dulcici cand invata sa vorbeasca, sunt o sursa continua de amuzament modurile cum compun ei propozitii si cum dau replici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

LauraD, ma gandesc tine cand vad cum ninge afara. Nici eu nu-s departe de depresie...cand ma gandesc ca atunci cand imi permiteam sa skiez imi doream a tina iarna pana in iunie.
Si maine dis de dimineata avem serbare la gradi. La 9 tb sa fim acolo pe vremea asta scarboasa

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:



Va salut fetelor!

N-am mai intrat pe la voi, de fapt pe forum, de o groaza de vreme, ma si mir ca inca mai sunt cu fiu-meu pe listuta!

In primul rand va doresc o primavara deosebita, in pofida frigului instalat peste tot, se pare...

Acum ca piticotii au deja 2 ani s-au inmultit si activitatilor lor si mie una cel putin nu-mi ajunge timpul nici sa intru sa citesc ce mai faceti. In fuga am intrat inainte de sarbatori in iarna dar n-am mai apucat si sa scriu, dar am vazut cateva noi burtici Bravo voua, fetelor, ce curajoase sunteti!

Despre noi ce sa va zic? Stefan e un zvapaiat si jumatate! Ne zapaceste cat bodogane. Nu face el fraze, dar nu-i tace gura o clipa! Si in somn vorbeste cateodata!
Deja a inceput cu intrebatul "c'est quoi ça?"...
De la frate-su a invatat literele, cifrele, cateva culori...
Din pacate nu cred ca avem sanse sa-l ia la camin din toamna, caci aici se iau copiii care fac 3 ani in anul civil, rar accepta pe cei din ian-feb, din lipsa de locuri si personal.

De cand ne-am mutat, copiii sunt mult mai in largul lor. Miri, am vazut ca si voi v-ati luat casa. E altceva la gradina, la aer! Plus noi stateam intr-un apart mititel, aveam o gradinita, caci era la parter, dar sigur lui Stefan nu i-ar fi ajuns! Asta vara de dimineata pana seara numai in gradina ar fi stat! Cele care sunteti la curte stiti ce inseamna.

Va atasez niste poze de la zapada si de sarbatori.

Va pup, numai bine, sper sa mai apar curand pe la voi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mitza biciclista cu Miron (06 oct. 2004) si Stefan (02 ian. 2008)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Am scos si eu un pic nasul din butoi...de aseara sunt in Buc...am venit sa-mi vad gaza ca de luni seara nu o mai vazusem...
Am cantarit-o are 16.400 kg si am si masurat-o 98 cm...
Ca tot m-am amuzat de perlutele clopotei lor...trebuie s-o parasc si pe ea ca la fel zice "ba tu tati"...ba tu sa taci
Si noi mai avem o problema care ma depaseste...cu atatea fete cochete in casa...cere din ce in mai des "bude",adica buze(rujate),"chiata",adica s-o machiezi ,"unchii"...adica sa ii faci unghiile,cu crema e teroare vrea sa fie data cu crema pe fata ca pe maini nu-i bai se da singura...nu mai stim cum sa o mai pacalim...e prea devreme pentru toate astea,ne ascundem de ea dar tot isi aduce aminte cum vede la televizor o reclama sau o prezentatoare machiata...e teroare nu mai stiu cum sa fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna ziua zuzici!

Eu azi am avut o zi de concediu luata pt examenul la teatru. Ma laud cu nota 9 la canto si 7 la acrobatie. Am lipsit destul de mult la acrobatie si s-a simtit. Ma rog...si proful este destul de exiget...dar per total a fost ok. Mi-a crescut si pipotica atunci cand m-a laudat Malaimare in plen..desi eu nu ma simt asa speciala. Ei apreciaza efortul meu... Hai ca m-am laudat destul..

La noi....ninge, dupa cum bine stiu fetele din Bucuresti. Si datorita ninsorii eu simt o atmosfera de sarbatoare. (Laurici, sa nu ma-njuri! ).

A venit Ana peste mine ...asa ca abandonez decamdata forumul.

Va puuuuuuup!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


buna fetele

ce ninge afara .. ca in povesti. iarna asta vad ca nu se da dus cu una cu doua ..

laurici ce m-ai distrat cu palma pe care ti-o da iarna .. of, dar uite ce palma, mai bine spus lopata. abia astept vremea frumoasa sa ne vedem in parc. o sa-mi fie greu cu doua zuze dupa mine dar .. vedem cum ma descurc. poate o iau pe socrela sau chiar pe tata ..

laurici sa veniti cu vesti bune de la dr!

roxanici ura! ce bine ca nu a mai cerut buburuza pe "gonia".

ema colega mea de "suferinta" .. e tare greu, dar peste ceva timp va fi asa frumos cand se vor juca impreuna. eu am noroc cu socrela .. pup baietii frumosi!

lorena ce baieti frumosi si mari ai! ce curte mare si ce mai zapada!

lala 98 cm .. mama dar ce inalta e .. pai e super ok la kg la inaltimea asta. si eva ma urmareste cand ma machiez si e prapad cu ea .. ma imita, vrea fond de ten, ruj (aici o pacalesc cu un strugurel), vrea demachiant ..

alinus felicitari! sunt sigura ca ai fost super!

va pupacesc!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Sunt rupta. Azi trebuia musai sa fac curatenia de Pasti ca l-am dus pe Andrei la mama si in saptamanile urmatoare ea incepe un tratament la o clinic, deci nu-l mai pot duce, iar curatenie cu el e imposibil sa fac ca sta numai in picioarele mele si-si baga nasul si mainile peste tot. Curatenie de Pasti intr-o singura zi in 4 camere...sunt zob. Nu am terminat, trebuie sa mai continui maine cand vin de la serbare.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

cou-cou! rod semintse si citesc, ma plictisesc. dupa astea doua zile pline, agitatte si inspumate,serile sunt atat de calme ca ma intreb ce sa fac cu "viata" mea:)

am semnat! suntem vajnicii propretari ai casei! am "furtunit" cateva magazine cu materiale de decor ca sa vedem ce si cum unem in casa...nus tim nici acum cert ce si cum. am luat vopsele, colorate, dar cum le combin... astept s ama pocneasca inspiratie:) ce stim sigur e ca va fi o casa non-conformista pana in capat...

am fost si la ginecolog azi... m-a daramat un pic dar nah... are avans de 3 saptamani. aproape 3kg, cu aproximatie de 300g. a fixat cezariana... deic puteti scrie in tabel 13 aprilie... cu conditia s anuv rea sa vina mai devreme din cauz amutatului pe care-l vom face pe 15_20 martie, sper eu. a venit nenea ala cu scara si a zis ca dureaza...ori fara scara suntem legati d emaini si de picioare. putem cel mult sa pictam si tapetam casa si cam atat...

bruno a fost in vizita, sacha nu. luni icnepe marea metamorfoza, s asperam ca iese cam ce-am gandit eu...

pusizauri, si apropos... elle ai niste fete delicioase!! iar perlutele clopoteilor vostri sunt d einvidiat... cred c anu ajung veci la performanta s aaud o glumita d ela ai mei copii in urmatorul cincinal...

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de sacha (08.01.2008) si de... bebe jérémy noah sapt.33
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

La ceas tarziu ma delectez si eu cu perlute de clopotei,iipe toti.


Ma alatur si eu"colegelor de suferinta",sunt singura cu 2 copii care de ieri dimineata fac febra pe rand,acum astept sa vad daca ii mai creste Soniei,Casian a scapat azi,dupa ce aseara m-a bagat in sperieti


Ma intreba Elle cum ma descurc,destul de bine dar ii problema cu scosul Soniei afara,si cu mine ...pur si simplu fac frisoane de la oboseala;i-am mai pacalit sa doarma in acelasi timp la amiaza si asa supravietuiesc,am dus fata la mami cateva zile si a fost boierie curata,dar mi-a fost tare dor de ea si era cam greu si pt mama ca o ducea cu ea la servici


Am ajuns la zi,revin in weekend.



apropo si Sonia are 94 de cm si 16 kg,kg acumulate in ultimul timp,sper ca iesind mai mult afara sa mai dea jos,ca de mancat nu mananca,nu am ce scoate

Mergi la inceput