Senioare mari,mijlocii si mici (80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

le pup...si poate reusim si poza de grup...chiar daca unele or sa fie nitel mai ametite...le intelegem...ca sunt abia dupa punctie.

hai ca au trecut ceva zile de cand suntem aici...incep sa privesc situatia cu optimism...cred ca mi-am gasit directia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

neatza!!! multam de cafelutza!!!!

sorinake felicitari pentru beta!!!!

adria multumesc de urari!!! lasa ca daca nu a fost sa fie natural vine bebe si la tine obligat-fortat la fiv 2!

mirela dap... ieri m-am culcat odata cu gainile ca ma trezisem devreme rau de tot! am dus ieri dimineata masina la o verificare inainte sa mergem la job asa ca iti dai seama la ce ora ma trezisem!

amy iti tin pumnii! daca vrei iti explic eu cum sta treaba cu injectiile! sunt experta deja! aseara mi-am facut prima injectie! din seara asta fac 3!!!
cele mai bune preturi eu le stiu la farmacia tei, in bucuresti! menopurul e 755 lei! http://comenzi.farmaciatei.ro/fertilizare_in_vitro/menopur_75ui_fsh_75ul_lh_x_10_fiole-p10017368

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mami...da nu platesti transportul la farmacia asta???
parca asa stiu...si ajungi tot la 790 cutia cu 10 fiole.

baby,imi pare rau...fruntea sus...data viitoare o sa fie cu noroc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

mami...da nu platesti transportul la farmacia asta???
parca asa stiu...si ajungi tot la 790 cutia cu 10 fiole.

baby,imi pare rau...fruntea sus...data viitoare o sa fie cu noroc.


pai m-am dus si am luat direct de acolo ce am vrut! ca tot am avut drum la bucuresti! si stiu ca si amy merge la bucuresti!



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

'Neata!!!
S-a trezit mustatza????

Eu nu beau cafea, aveti si pt mine o cana cu laptic?

Lauriciu, Samira pupilici dulci

Amy mult mult succes! Sa creasca foliculasii grasi!

Sori good job! E foarte bun Beta, iar luni cand il refaci o sa fie si mai mare!
Sa-mi dai si mie cateva detalii legate de laparo, cand ai timp

pentru toate fetele si o zi minunata!

Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menics spune:

dimineata dragelor,

sorinake sa cresca samburelul...
eu sunt cu mintea la WE deja, azi ma ocup de achizitie ghivecele cu floricele pt luni, ieri am avut iar surpriza neplacuta sa constat acasa ca nu am apa calda si caldura, e sparta o teava in cartier...
am bantuit prin magazine ieri, mi-am facut cadou de 8 martie un un set de desuuri negresi cica imi stau foarte bine

Manu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrix69 spune:

Salut,

Amy, cati foliculi mai precis ti-a gasit? Doza a stabilit-o in functie de reaultatele tale la analizele hormonale si implicit de cati foliculi aveai. Sunt simplu de facut: tragi lichidul ditr-o fiola intr-o siringa normala cu un ac normal, apoi in inserezi intr-o capsula de dizolvant. Il tragi de acolo si il introduci in a doua fiola de menopur. Il tragi si de acolo si intr-a treia, apoi a patra. Apoi il tragi in seringa de unica si pui acul de unica (vei vedea ca seringa va fi plina). Gata de injectare in burta pe langa buric in partile laterale si un pic mai jos. E bine sa pui un plasture dupa.
Diphereline faci 0,05 /zi?

Beatrix 22+
http://lbdf.lilypie.com/DuPQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Bea, a zis ca sunt foarte putini foliculi. Diphereline nu mai fac pentru ca am facut 3 injectii de Diphe cu actiune latenta. Sunt inhibata de 3 luni, , ultima injectie fiind facuta pe 17 februarie, deci tine 28 de zile, suficient.
Adica pun lichidul peste pulbere si scot totul si introduc minunatia asta in a doua doza de pulbere si tot asa?
Ca mi-a zis ca pentru a nu fi prea mult lichid sa folosesc 2 solutii si 4 pulbere.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

fetelor, eu nu cred ca mi-a iesit.
sunt f deprimata.
cred ca o vreme nu voi mai intra pe forum.
va urez succes si mult optimism, tuturor celor care inca luptati pt acest vis comun, de a avea un bebe.



_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

fetelor, eu nu cred ca mi-a iesit.
sunt f deprimata.
cred ca o vreme nu voi mai intra pe forum.
va urez succes si mult optimism, tuturor celor care inca luptati pt acest vis comun, de a avea un bebe.



_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....





bebitza eu nu am vrut sa iti scriu deoarece stiu sigur ca nu imi vei da dreptate si o vei tine pe a ta!!!

e prea devreme pentru test, iubita!!! gandeste-te ca noi la fiv facem beta la 10-12 zile dupa ET deci in ziua 10 dupa inseminare mi se pare prea devreme! mai asteapta si tu un pic si iesi din butoiul ala ca iti dau nana! curaj, fata draga!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput