Senioare mari,mijlocii si mici (80)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

eu mi-am facut un test din ala care cica da rezultat cu 4 zile inainte sa=ti intarzie si la 7 zile de la conceptie si a iesit negativ.
cred ca nu mi-a reusit inseminarea..
dc era bebe, ceva ceva tot se pozitiva a zecea zi.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Sorina, FELICITARI!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Bebita,imi pare tare rau! PPoate totusi trebuie sa mai incerci un test peste 3-4 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Laura, curaj la injectat! Sa creasca outele mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Eu declar cu durere prima zi de cm.
Am tot sperat ca s-a intamplat ceva pt ca cm se lasa asteptat,m-au durut sanii pana acum 2 zile si aveam greata...Dar era prea simplu si frumos sa se intample natural. Astept cu nerabdare sa vina cm urmator, sa incep AC si sa vad ce fac si cu FIVul nr.2. Tare mi-e frica ca fara donare de ovocite nu o sa rezolv nimic. E tare grea asteparea si stresul asta continuu. Noroc ca ma mai iau cu treaba de la servici dar nici de asta nu mai am chef cateodata. Astazi mi-am cumparat o groaza de ticturi si ceaiuri ca sa incerc si tratamentele homeopate si ma uit cu groaza la ele...Nu stiu cum o sa reusesc sa le inghit ca sunt asa gretoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata dragelor.
Scuze pentru absenta de ieri dar sa stiti ca m-am gandit la voi.
Sorinake, felicitari.
Eu m-am dus la Bucuresti la doctoresa si cea care mi-a facut dosarul de FIV a zis ca probabil o sa-mi dea un inflamator pentru pap's-ul ala grad 3 si ca se mai amana.
dar am intrat la doctoresa mea care mi-a zis ca poate e de la Diphereline, ca oricum nu e chiar ingrijorator, si ca mergem mai departe si apoi imi da un antiinflamator si repetam pap's-ul.
In concluzie, scormonita prin interior zdravan dar ce a gasit nu a multumit-o foarte tare, in sensul ca nu prea erau foliculi .
Drept urmare sunt posesoarea unei doze zdravene de Menopur, cate 4 injectii pe zi (intelegeti voi, 4 fiole intr-o injectie).
Deci, trebuie sa ma invatati cum sa prestez.
Incep maine pe 6, vinerea viitoare monitorizare sa vada cum au evoluat foliculii si in functie de asta imi mareste sau micsoreaza doza de menopur. Cam pe 15 punctia si pe 19 ET, daca o vrea Dumnezeu sa fie ok.
Vedem noi pana atunci.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Am uitat sa va poftesc la ca o gazda primitoare si matinala.
Imi puteti spune daca panarama de menopur este mai ieftina la vreo farmacie? Am luat-o de la clinica de la Bucuresti cu 790 lei 10 injectii. Doar 2 cutii si mie imi trebuie 4.

_
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
http://lt2f.lilypie.com/cxxkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

neataaaaaaaaa
amy,multumim pt cafea!

amy,e bine ca ai rezolvat si acea problema.
cat despre injectii,am citit undeva ca sunt mai ieftine,
te vor ajuta fetele,cred..

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi

amy...din pacate Menopur nu-i mai ieftin pe nicaieri
bafta multa si Doamne-ajuta sa fie cu reusita.

sorina...te felicit iar
sa ai grija de tine de acum gravidutzo...si sa ai sarcina usoara si la termen.

pe restul...va pup lung si apasat...pe fiecare in parte.

azi ma duc la clinica....sa mai cunosc 2 fete...bine,nu numai de asta ma duc...da e un eveniment demn de notat si asta

la prima fertilizare mi-a fost foarte rau de la Puregon...acum nu simt absolut nimic.
oare o fi ceva in neregula???de ce nu mi-e rau???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

atunci,scuze, am confundat denumirile....
brocoli....

sami,intalnire placuta; pupa fetele si din partea noastra!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput