Senioare mari,mijlocii si mici (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Poooop Coccollina!


Te asteptam maine la cafelutza, de care stiu ca nu te poti lipsi!



Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Alina,multumesc pt raspuns. Te rog,cand ai tu timp si chef, ca nu este graba,poti sa-mi trimiti pe MP ce analize ti-au cerut pt FIV si dc au zis ceva de costuri.Eu acum fac cercetare de marketing...sa vad unde fac fac FIV,dc totul este OK dupa pauza de 6 luni de dupa operatia de fibrom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

beeeyyy....stati asa ca mie nu-mi convine....elly,vreau si eu sa stiu secrete...de ce primeste numa nico mp si io nu???


laurico...e soare la Buda...e uscat...da-i cam frigulicu.

galli...suntem bine...fetele au trecut punctia cu bine...una are 4 oo si alta are 8 oo...si acu asteapta.

iar eu...ca sa nu ma dezmint...am oo fara numar,fara numar...de nici nu se oboseste doftorasu sa le numere...zice ca-s tare multe...si doare umple patratica aia din foaia de monitorizare de punctuletze-aia-s foliculii mei cica....acum au intre 9 sii 15 mm.
mai am 3 zile de stimulare ...tot cu cate o injectie pe zi...am avut aceeasi doza de la inceput la sfarsit...Duminica fac un Cetrotide,Luni mai fac unul...si probabil si Ovitrelul...si tot Luni am si zi de monitorizare iar.
cam atat deocamdata.

meyyyy....da am descoperit o cofetarie ...numa cu specialitai din martipan...avortez toate oo-le daca nu mananc ceva de acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Sami...ai MP!


Babyboom...vino la mami...acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

laurico...e soare la Buda...e uscat...da-i cam frigulicu.

galli...suntem bine...fetele au trecut punctia cu bine...una are 4 oo si alta are 8 oo...si acu asteapta.

iar eu...ca sa nu ma dezmint...am oo fara numar,fara numar...de nici nu se oboseste doftorasu sa le numere...zice ca-s tare multe...si doare umple patratica aia din foaia de monitorizare de punctuletze-aia-s foliculii mei cica....acum au intre 9 sii 15 mm.
mai am 3 zile de stimulare ...tot cu cate o injectie pe zi...am avut aceeasi doza de la inceput la sfarsit...Duminica fac un Cetrotide,Luni mai fac unul...si probabil si Ovitrelul...si tot Luni am si zi de monitorizare iar.
cam atat deocamdata.

meyyyy....da am descoperit o cofetarie ...numa cu specialitai din martipan...avortez toate oo-le daca nu mananc ceva de acolo



samira bine ca-i uscat! aicea ninge!!!

auzi cred ca punctia o sa ai fix miercuri cand sunt si eu la clinica! m-am scos! pun si eu mana pe tine sa se ia si la mine si sa fac multe outze!

da, da... vrabia malai viseaza!!! dupa una bucata ovocit obtinuta la fiv 1, macar 2-3 sa obtin acum!!!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Sami, baga tare ca, dupa aceaa, e mai greu sa te duci la Budapesta, ca doar vei fi graviduta.

Bravo pt recolta! Sa pregatim un cofrag mare atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

vreau si eu sa ii urez codrei Bun-venit!
codra eu cred ca ne cunoastem deja virtual, daca nu ma insel! te astept maine la cafea sa te descos!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Laurici, ai inteles care-i secretu' pentru ousoare multe!? Prajiturile de martipan de la cofetarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

samiiiiiiiiiiiiiiii,martipanu ingrasa!!
500 calorii/100 gr!!
mai si congelezi din ei??

beyyyyyyyy,da io de ce nu mp??

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

elly,io cred ca esti si home alone!

lumyyyyyyyyyyyyyy

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius


Acum nu mai sunt, dar am fost...si mi-am facut de cap

Gagici, imi trimisera cei de la Synevo rez la analize pe mail.
Toate bune, in afara de Calciu ionic, care e ...bineinteles mic!
Iar raportul LH:FSH...e 2 acum, anul trecut era peste 3. Deci, suntem pe drumul cel bun.

FSH-ul imi iesii 3,93. E bine??????

Anul trecut era 2,80. A crescut ceva de anul trecut...

Babyboom...vino la mami...acum



Micomic,
am gasit pe un site american valorile normale in fctie de varsta
AGE SPECIFIC b-FSH LEVELS
_
< 33 Years < 7.0 mIU/ml
33-37 Years < 7.9 mIU/ml
38-40 Years < 8.4 mIU/ml
#8805; 41 Years < 8.5 mIU/ml
_
poate te ajuta mai mult.Am pus si adresa:
http://centerforhumanreprod.com/infertility_treatment.html?gclid=CN2e17CMoqACFQU9ZgodtEnhZg

Mergi la inceput