Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Frate, fiu`mio doarme in curte de 4 ore...la aer curat! incredibil!!!1

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE




bravo lui!!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Ashaaa, cu Vigantolul:

am mai spus-o - e aberant sa zici ca expira ceva la n zile de la deschidere, cand produsul nu are inel d-ala de sigiliu. Eu asa zic.

Aaa, eu cred ca bat recordul cu vigantolul recomandat. Ce 5 picaturi ?. Noua ne-a zis azi sa trecem pe tablete VIGANTOLETTE - una pe zi de 1000 unitati. care e profilactic pentru rahitsm.

Si uite cum se leaga de subiectul controversat, ca venisem plina de nervi dar m-am racorit afara- mi-a zis ca nu vrea sa ma sperie, dar are carnea moale, lipsita de tonus, si ca asta e semn de rahitism. Asa e, din ce am citit, dar apar si alte simptome, pe care eu nu le vad.
Buun, pe acest considerent si pentru ca nu a luat f. mult in greutate luan asta- [a se citi 500 gr.], pentru ca e mare (are 6.960 si 64.5 cm), ne recomanda ce? Ati ghicit- diversificareaaa!
Aaa, carnea lui moale, fara tonus cica ar urla dupa ceva proteine! si drept urmare incepem sa diversificam cu legume si un biberon(!) cu cereale seara.
Si intreb- Pai si proteina unde se ascunde aici? AAA, PAI DAM CARNITA DIN LUNA A 5-A!.
Sunt tare dezamagita dar evident ca mi-a bagat cuiul cu rahitismul. Asa ca o sa ma duc sa cer o a doua opinie la MEDlife, pentru ca tot avem card pentru Matei acolo. Any thoughts?? Cunoasteti un pediatru bun pe acolo? (prefer unirii sau Grivita). Si clar fac ceva analize.

Mie imi e teama de altceva, ca poate o da in hipercalcemie care se manifesta si prin inapetenta, anorexie, si noi intram in cerc vicios ca nu creste in greutate.

Oricum nu diversificam nimic, mie mi se pare ca Matei nu prea are apetit, mananca cam putintel de ceva vreme.

pup u


mami de bebe MATEI (10.11.2009)


imi pare rau ca ti-a bagat morcovul, dar mai bine mai mergi la un medic, uite eu am intrebat la dovlecei de medici la medlife grivita, fetele au zis Giosanu sau Bidiga, eu nu am ajuns la nici una dintre ele, dar fetele le-au recomandat

hai fa repede programare, baiatul si mamica, hai ca acusi facem mielul ala si sa vezi ce tonus pe ei

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Hello, fetele, nu am disparut, doar ca lucrez la un proiect de a importa mai multe chestii dragute pentru bebei care nu se gasesc in Romania, printre care si celebrul babycook (care ar trebui sa iasa la un pret cu vreo 150 de lei mai ieftin decat in tara), suzete care masoara temperatura, hainutze si alte chestii dragute. Cand nu lucrez la proiectul asta, ma plimb cu fata. Dar suntem prezente, citim cu interes, vizionam poze de fulgusori superbi si ... vom scrie mai des cand reluam munca. Va pup pe toate fara exceptie.

P.S. Daca aveti nevoie de ceva din Italica spuneti sa importam si din aia.


super tare, pai daca nu vroiam pana acum o sa vrem de acusi in colo

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Off grea treaba mai Coque, cu sfaturile pediatrului..bine faci ca poti sa mergi sa mai ceri si o a doua parere la alt medic.
Abia astept sa merg sa intreb si pediatra mea cum recomanda diversificarea...sper sa nu vin la fel de trasnita de fulger cu niste sugestii prea minunate, gen carnita la 5 luni....Cand eu vreau la 6 luni sa incepem..
Si ca tot vb de diversificare, doar ce am vb la telefon cu tipa cu care am stat in salon in spital, ea a nascut cu o zi inaintea mea, si guess what?a inceput sa diversifice bebelul o zi cu mere cu biscuit, il mai lasa o zi, apoi piure, si intreb si eu naiva ce fel de piure...'Pai piure de care mananc eu', mi-a raspuns senina, deci cu unt/lapte/sare diverse ma gandesc eu acum...Si bebe are acum 9.2kg.....si e pe marimea 4 la pampersMamica super incantata ca el mananca cu pofta, si creste..Cam asta discutie am avut eu cu ea.. Nu mai zic nimic..speachless
Ma gandesc cu mare groaza ca acus acus incepe si pe mine sa ma streseze lumea cu papica, sa ii dau sa guste una alta..si noi cum o mai lasam pe la socri, sa mai fugim si noi cu treburi prin oras, tare ma tem ca o sa ii scape sa guste cate ceva, ca deh..vezi doamne tre sa se invete cu diverse gusturi..Desi imi stiu bine parerea ca nu vreau si nu sunt de acord..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Andre, ft interesant ce zici tu acolo, sa ne tii la curent cum decurge buisnessul si ce vei aduce, ca deh..mari doritoare sunt in zona

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Si eu ma inscriu pe lista doritoarelor Andre!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Fetelor, spuneti linistite (eventual pe PM) ce va intereseaza, ca sa stiu unde mai negociez daca tot m-am pus pe afaceri. Babycook pe cate din voi ar interesa, de exemplu? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

eu as vrea, dar sa ma anunti cu vreo saptamana inainte de a-l aduce sa pun banuti deoparte, bine?!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Mooama, a popos de beibicucul asta, au super design la toate produsele lor. Ia

www.beaba.com/flash/#/en_GB/homepage/index" target="_blank">priviti


Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Fetelor, spuneti linistite (eventual pe PM) ce va intereseaza, ca sa stiu unde mai negociez daca tot m-am pus pe afaceri. Babycook pe cate din voi ar interesa, de exemplu?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

am revenit ...dupa ce am vizionat niste albume de fulgusori..frumosi cu totii..

Cu ocazia asta am mai adaugat si eu niste pozici...


Andre super ideea cu bussiness-ul...

Mergi la inceput