Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

vai fetelor ce is...ma tot intrebam pana acuma de ce la emoticon-ul ,,mamica'' arata omuletu ala care suge suzeta..........si iaca-ta ma luminai si io abia acuma ...ala-i bebelusul care suge suzeta, el o arunca din gura (exact cum face david ) si apare MAMICA salvatoare care i-o baga inapoi in gura si-l mangaie pe cap, si bebe bineinteles ii super fericit........(avusai si io o sclipire, mai rar se intampla )
na, mai bine mai tarziu decat niciodata


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata,

Bai, ce tare sunteti cu lista amorezatilor...

Adriana le bagam in ceata pe fete... nu stiu ele cum ne inscuscrim noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

Alinus, da ne o nu ne?
(cu toate ca eu cred ca voi fi o soacra de cosmar, vai de nora mea )


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Va salutam si va pupam pe toate mamicile si pe toti fulgusorii! Scuze ca n-am mai intrat. Pur si simplu nu reusesc... Azi am fost la doctor, la controlul de 4 luni (chiar daca 4 luni facem marti) si totul e bine. Nicholas are 6kg si 62cm. A spus doctorul ca are un ritm de crestere super si nu i-a gasit nicio problema. Luni mergem la vaccin. Pana la 6 luni ii voi da numai laptic de la mine, dupa care introducem cereale de orez, iar dupa aproximativ o luna incepem cu legume si fructe si mai tarziu carnita.
Sambata mergem la ziua unei prietene de-a lui Nicholas , iar duminica mergem intr-o vizita cam la 3 ore de casa (la finul nostru). Va fi primul drum lung cu masina pt bebe. Sper sa ne descurcam.

tuturor si o primavara frumoasa sa aveti!

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete


Vad ca si la voi tot cerealele se introduc prima data. La drum o sa fie ok, Nicholas va dormi, cel mai probabil, tot drumul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana

Alinus, da ne o nu ne?
(cu toate ca eu cred ca voi fi o soacra de cosmar, vai de nora mea )


A_driana, de David-Andrei



Pai ne, doar io am facut oferta, la asa frumusete de copil, si e musai sa pastram traditia familiei noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neatza si de la noi
Eu m-am mofturit, astept o cafea de la Italica

Sarbatoritilor zilei! Sa creasca mari si sanatosi!

Am studiat si eu putin ce zice tanti Culcer asta si am facut "crosschecking" cu ce am mai citit si in alte scheme de diversificare si ma intreb asa:

- ce cauta capsunile la primul pas in diversificare?!?!?
- de ce nu e specificat ca banana trebuie introdusa cu atentie, mai ales in cazul bebelusilor cu dermatite, din cauza ca este suspectata ca ar fi alergena
- la ce se refera cu biscuitii??

- la partea cu supa: Daca va fi refuzata de copil se poate adauga lapte sau putin zahar sau miere,o lingurita la 100 ml ,sau zeama de lamaie. - cam cum devine treaba asta cu mierea / zaharul??
- nu mai zic de sare si alte nazbatii

Mie personal mi se pare un mare amalgam plin de prostii

Mai cu sens pare schema pe care o dau medicii de la Medlife... o s-o pun aici, asa orientativ. Eu inca nu am hotarat cum voi incepe, dar clar nu cu capsuni si miere

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

Alinus ,,traditia familiei noastre''


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Neatza si de la noi
Mai cu sens pare schema pe care o dau medicii de la Medlife... o s-o pun aici, asa orientativ. Eu inca nu am hotarat cum voi incepe, dar clar nu cu capsuni si miere

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)



asteptam cu interes schema...si eu ma scald intr-o ceata groasaaa de tot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Monis, astept cu interes schema de care spuneai tu!

Stiu eu ca tuturor va place mai tare cafelutza de italica...dar nu ma supar...

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monisule am remarcat si eu... Cand aud de zahar mi se face rau frate. Medicii lui Danut m-au omorat cu zaharul... Eu ce e drept i-am mai dat putina glucoza pentru ca refuza si mucilagiu de orez si supa de morcov(care ce e drept sunt nasoale la gust) dar daca de acum suntem bine nici din asta nu mai vreau sa ii dau. De sare mi-a zis si medicul lui (cica de acum trebuie sa se obisnuiasca si cu alte gusturi decat cel de dulce) dar eu stiu ca legumele oricum contin sare asa ca tare cred eu ca e cam multa. Despre lamaie hmmm am avut si un doctor care mi-a zis pe la 1 luna si jumatate sa ii dau ceiut cu zahar si lamaie(bineinteles ca am zis pas). Inca mai studiez ...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput