Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_driana


pun si eu o intrebare desteapta ....daca pana acuma i-am dat vit.D acuma pot sa incep sa-i dau vigantol? are ceva ca am inceput cu altceva? stiu ca is totuna, dar intreb si eu...


A_driana, de David-Andrei


eu zic ca nu e nici o problema!pana sa imi trimita mama de la Bicaz vigantol, doua zile i-am dat si eu vitamina D si nu s-a intamplat nimic!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Am spsrut si noi sa spunem La multi ani tuturor fulgusorilor nascuti intr-o zi de 5.
Simina votat si io.
Camy in primul rand se foloseste orez cu bobul scurt si mai fainos(adica din ala mai ieftin) nu din asta cu bobul lung si transparent ca nu leaga la burtica asa bine. Apa de orez(ca si mucilagiu de orez) pot fi de 3,5,8%. Asta inseamna 3,5,8 grame de orez la 100 ml de apa. De obicei se face 1l de apa(mucilagiu) astfel. Se pune de seara la inmuiat cantitatea dorita de orez ales si spalat in 3 ape(respectiv 30,50 sau 80 grame) intr-un litru de apa. A doua zi se fierbe timp de 1 ora iar pe un alt ochi al aragazului se pune la fiert apa intr-un ibric si se adauga in permanenta in oala de orez care fierbe astfel incat la final sa rezulte tot 1 l de lichid. Pentru apa de orez se strecoara iar pentru mucilagiu se paseaza orezul. Poate fi folosit in loc de apa ca baza pentru prepararea LP(daca e cazul). La noi a mers super bine cu supa de morcov si exista si in farmacii suc de morcov(care are si solutii de rehidratare) de la hipp care se numeste ORS200. Oricum e bine sa vorbesti si cu medicul si daca e cazul sa faci si o coprocultura. Multa sanatate lui Flavius si un sa treaca burtica.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

LAVI ai uitat de noi si de Annabelle,care sper ca e bine....

Lumi pe unde bantui ?!! sper ca sunteti bine...


va las ca s-a trezit piticu' si avem program de dragaleala ,iar apoi toaletat si papat...ne auzim mai incolo....daca tot e vreme aiurea ,o sa stau mai mult pe capul vostru azi..cred..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75

LAVI ai uitat de noi si de Annabelle,care sper ca e bine....

Lumi pe unde bantui ?!! sper ca sunteti bine...


va las ca s-a trezit piticu' si avem program de dragaleala ,iar apoi toaletat si papat...ne auzim mai incolo....daca tot e vreme aiurea ,o sa stau mai mult pe capul vostru azi..cred..

miany
fericita mami de DAVID ANDREI



ok va adaug imediat

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Adriana si noi am folosit cand vit D3,cand vigantol, in functie de ce gaseam la farmacie...nici nu mi-am pus intrebarea daca e bine
Ce vreme kkcioasa afaraa.., vreau sa vina primavaraaa

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Listuta updatata!

Fulgusori amorezati:
Remus de Raluci_b si Maya de Simina Kin
Sabina de Ancutza_bro si Iustin de Shtephy
Rares Mihai de Krelia si Chiara Ada de Andrecluj
Rares Cristian de laviniablaga si Maia de Biara
Mihnea de Ionelamaria si Ruxandra de Ramonik
Dominic de RamonaCopot si Teodora de DianaR
Vlad de Many_bany si Maria de Lili_a
David de Miany si AnnaBelle de LumiRich


Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Raluci, ce faceti? Sunteti bine?

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui nov.dec2009

Raluci, ce faceti? Sunteti bine?

Mamici de fulgusori


ce sunt! eu eram!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Uah...ce mi-a placut lista cu fulgusori amorezati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

RARES MIHAI
MATEI GABRIEL
EMA VALERIA

Raportez o noapte linistita fara treziri am dormit de pe la 19 pana pe la vreo 06. Am papat si iarasi am dormit dupa vreo 3 ore.
La Cluj e vreme urata , ninge dar cu fulgi marunti si frig , asa ca sanse sa il scot pe Mihai afara sunt nule.

ALI

Mergi la inceput