Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...


cred ca bubu a plans cu lacrimi de la 1 luna, dar nu stiu sa zic exact care e momentul la care trebuie sa ne facem probleme de canale infundate

sapam pe net


ce am mai citit cica dupa 6 luni sa ne facem probleme, pana atunci nu

Dankutza - sanatate mamei, bine ca e acasa acum

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

crissa imi pare rau de problemele cu mucegaiul si cu programul schimbat al bebelusului!

Dankutza ma bucur ca bona te multumeste...este foarte important sa ai o bona buna pentru copilul tau!Si bineinteles, ma bucur enorm ca mama ta este mai bine. Sa dea DD sa o tina tot asa!

ionelamaria

Asteptam cinstea de la Shtephy

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Ionela, pai atunci inainte de masa lui Mihnea de la pranz ne auzim la telefon ca sa stiu si eu din timp sa ne pregatim si ne sincronizam sigur ...e bine asa?
Ramonik daca vrei te sun maine cu o ora inainte si vedem atunci daca reusesti sa ajungi sau nu...eu sper totusi sa reusim sa ne vedem

Dankutza ma bucur ca mami tau e acasa

Laurica si Sabina plange cu lacrimi de pe la 3 luni , mai plange si fara lacrimi dar foarte rar

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

buna fetelor...am intrat doar sa va salut.nu am mai avut timp sa va mai citesc.vad cacaveti si program de slabit..oho...eu am slabit la greu.aveam vreo 89 kg in timpul sarcinii...inainte aveam 63 si acum am vreo 56....cred..is cam ,,schija ninja,,.
va pup si va doresc o primavara frumoasa



BECCA 24.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui A_driana
cand incep bebelusii sa planga cu lacrimi? sau au inceput deja? ...ca io n-am vazut nici o lacrima pana acuma la david...


cred ca bubu a plans cu lacrimi de la 1 luna, dar nu stiu sa zic exact care e momentul la care trebuie sa ne facem probleme de canale infundate

sapam pe net



ce am mai citit cica dupa 6 luni sa ne facem probleme, pana atunci nu

Dankutza - sanatate mamei, bine ca e acasa acum

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos


a mea a plans cu lacrimi de la inceput de cand s-a nascut..cu lacrimoaie chiar de crocobaur...si asa plange mereu..nu mi-a plans odata fara lacrimi



BECCA 24.02.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Buna seara!

Intru si eu acum la ceas de seara. Azi am fost la plimbare cu bebe si cu tati si cu buni . Am fost sa luam doza de Rotarix si apoi la AFI pana la ora 17. Asa dor mi-era de mall, sa mai intru prin magazine...Bineinteles ca si eu si tati eram cu ochii pe hainutele pt prichindel, i-am cumparat cateva hainute ff frumoase. Eu nu mi-am luat de imbracat pt ca vreau sa mai dau jos 3-4 kg. Dupa aceea..loiber la magazine. Matei a fost tare cuminte, a dormit, a facut ochii mari la tot ce era in jurul lui..sa tot plecam cu el.

Ramonika, love your new look. Sa iti fie de bine!
DianaR , am vazut pozicile cele noi, f frumoasa piticoata si expresiva!
Lavi, l-am vazut pe Rareshu cum doarme linistit in carucior..sper sa doarma bine si la noapte.
Andre, buna ideea cu babycook-ul asta, nici eu nu stiam de el. M-ar interesa un pret pt el. Si da si noi am mai vrea diverse, numai ca acum nu imi vine nimic in minte, poate ne pui tu o oferta ceva...
Adriana si laurairina, Matei al meu plange cu lacrimi de crocodil de la Craciun, de pe 25 dec, deci de la 3 saptamani..atunci l-am lasat sa planga vreo 10 min ca simteam ca cedez...
Coquelicot, sper ca imi amintesc bine, tu intrebai de un pediatru la Medlife Grivitei..ei bine, Matei al meu e inscris acolo la medicul de familie, la dna dr. Georgescu Miruna. E o dr tanara, cu copii mici si ea, pana acum a fost f ok. SI ea merge pe ideea de alaptat exclusiv la san pana pe la 6 luni. Dc te ajuta cu ceva...

Sa nu uit: pentru fulgusorii nostri: Radu Stefan - de Tinonino81, Tudor - de Flavours si Cezar Iustin - de Shtephy sa aveti copii sanatosi si plini de viata!

Cred ca mai vroiam sa scriu ceva dar acum nu imi mai amintesc. Mi-am luat 2 carti Dr. Spock, m-am apucat sa citesc.


pozici botez 07.02.2010


poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Si Danut plange cu lacrimi(cred ca de pe la trei luni).
Ancutza daca va intalniti sper sa ajung si eu(sincronizarea bat-o vina) insa stiu ca de maine la Iasi e cod galben(ninsori si vijelie) si cu siguranta nu putem merge intr-un parc. La ce locatie v-ati gandit?
Monisule tare nu imi place mie faza asta cu manusile. Pai asa frate renunt de tot la forum si imi vad de viata mea. Tocmai ideile in contradictoriu ne pot ajuta sa progresam si daca si aici ne tot facem griji sa nu suparam pe cineva... ce sa mai zici de viata reala un cateodata chiar nu se poate si trebuie sa inghitim tot felul de porcarii. Asa ca eu astept postarile tale si fii sigura ca nu se cearta nimeni.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:


Citat:
mai e si 4 martie...si iar ma gandesc la prostii.....


Vaaai, Krelia, m-au napadit amintirile!
Pai stii cum a fost cu cu cutremurul din '77 la ai mei? Mama era cu sora-mea la Baile Felix, pentru o recuperare postoperatorie iar taica-miu ramasese in Bucuresti. La intoarcere, din bucuria revederii, am rezultat io.

Ralu Seby, merci de pont, am auzit si eu de ea si de Giosanu ca sunt ok.




mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

fetelor, helpuiti-ma...
david suge 4-5 min apoi incepe sa urle, daca il iau de la san nu mai are nimic,daca il pun tot la ala trage de 2-3 ori iar incepe sa urle,iar n-are nimic daca-l ridic (dar daca strang lapte este si iese usor)...il pun la sanul celelalt trage 2-3 min urla si tot asa... eu sunt de vina? nu mai am lapte(desi curge)? sa-i dau lapte praf? si in brate plange si urla...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

MyLady, bine ai revenit!

Sa stii ca nu esti numai tu nija schija...si eu in timpul sarcinii am avut 72, iar acum am 50!

Ralu_seby, imi pare bine ca te-ai preumblat prin mall! Iti mai multumesc inca o data de commenturile la poze!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput