Aspirante optimiste!Felicitari sorinake!!!! (452)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

suna bn cami

diseara poate ne strangem toate si facem party k doar avem ce sarbatori. aveam 3 gravidute noi, ony tre sa dea de baut si pt carnet. tu vrei sa bem... gata facem party



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Camcris si eu vreau sa incep sa merg la dr Tutunaru. Cum mai e? Tot asa aglomerat? Cand anume mergi tu? Poate ne intalnim pe acolo.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

bebelu zambesc si va imbratisez pe toate
recunosc ca optimismul mi s-a cam dus dupa vreo 5 luni si ceva, dar revine in forta



SI O SA FIU
SA FIE TOTUL BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alesia_0901

Citat:
citat din mesajul lui onybony

fetelor eu mi-am sunat dr si o zis ca numai prin 14 sa merg la control sa vedem ce este si daca este, ma enerveaza asta io i-am zis ca am test pozitiv si el "lasa ca vedem atunci daca este" pfiu ca mio venit sa il injur....eu totusi sper sa fie bine

SI O SA FIU
SA FIE TOTUL BINE


Ony cauta-ti alt medic.
Cum sa mergi doar cand ai 3 luni. Pana atunci trebuie sa iei niste vitamine. Sa-ti faci niste analize.
Asa medic mai rar.... daca doamne fereste e extrauterina...poti sa mori...

Voi cele care aveti deja copii, e normal sa mergi asa tarziu la primul ecograf?



'Neata la toata lumea!

Cred ca se referea la 14 ale lunii martie

Onybony, asa sunt unii dr, Si dr. mea tot "Toma necredinciosul" a fost De fapt ii inteleg, inainte sa prescrie vitamine, medicatie de sustinere etc, ei tb sa se convinga ca sarcina e plasata in uter. Si asta se poate vedea doar ecografic si peste cateva zile, pt ca acum e prea devreme.

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alesia_0901 spune:

scuze dar eu am inteles ca ti-a zis sa mergi in saptamana 14.
e ok sa mergi in 14 martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

hai ony ca mai sunt 9 zile pana pe 14.

iti fac un pic de galerie sa fie mai bn?
HAI ONY


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Hera25, eu dupa prima sarcina nu am mai avut secretia tip "albus de ou" la ovulatie insa stiu sigur ca ovulez. Durerea pe care o simti pe ovar, cel mai probabil, anunta ovulatia. Eu zic sa va puneti pe treaba repejor

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelu86

hai ony ca mai sunt 9 zile pana pe 14.

iti fac un pic de galerie sa fie mai bn?
HAI ONY


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta


ce tare estiiii
gata m-am linistit



SI O SA FIU
SA FIE TOTUL BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:


ma face sa ma simt mai bn cand incurajez pe cineva mai ales ca are nevoie
eu inca am o stare tare ciudata. nu imi convine nimic si nu am chef de nimic. dar sper sa treaca. poate e de la vreme





http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Ukume, draga mea, va veni si randul tau, randul nostru, nu te intrista! Fiecare bb isi alege cand vrea sa vina la mamica lui, cine suntem noi sa hotaram asta? Noi incercam, ne rugam, facem teste, analize, planuri, insa restul doar Dumnezeu hotaraste. Capul sus, si mergem mai departe

Victoria, mami de Anna Sofia

mA fAc MaRe
Sofia, 1 an si 5 luni



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput