LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**170**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

Citat:
citat din mesajul lui provista

noi ne-am procopsit cu IACRS facem tratament cu sumetrolim si ambroxol si ptr lipsa pofeti de manacare, ca a slabit vreo 400 de gr pana acum, ne-a dat vitamine polyvial.


aoleu provista,asta ce mai e?

IACRS- Infectiile acute ale cailor respiratorii superioare

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Olishka, eu stiu ca fierul coloreaza fecalele si le face brun inchis. Mirosul, nu stiu ce sa zic... Vezi sa nu se constipe de la atata fier. Cunosc o fetita ce a suferit f mult de la un tratament cu fier din perioada de bebe.

Zicea cineva de vaccinul de 12 si 13 luni. La 1 an eu stiu de infanrix penta ca se face. Dar la 13 luni? Ce vaccin se face? Imi puteti spune si mie, please?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Era vorba de niste inchizatori pentru sertare, usi de dulapuri (imi scapa termenul acum )ca sa nu mai sparga bebe Lucian farfuriile lui mami!



ne inscriem si noi pe lista... vrem la greu sa achizitionam inchizatori din alea...

Ajutati-ma sa imi cresc plantatia

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

m-am intoooooors!!!! m-ati dat disparuta????; nu scpati voi asa usor de mine; am plecat din motive de calculator bulit rau de tot, nu ma asculta absolut deloc; nu posta nimic, abia am reusit un PM la novus ieri pentru zambarici frumos si dulce... si cam atata; la Gina nu am mai reusit operatiunea
deci ALEXUTA, CALIN , CRINA PENTRU ZIUA DE IERI!!!!
eu l-am vazut pe Calin in persoana cu o zi inainte de ziua lui... e un scumpic si jumatate, ranjit si energic; si mami lui e scumpa foc... bine ca ne-am intalnit si noi dupa un an de zile... si stam in acelasi bloc

Ela of, evident ca trebuia sa-mi dau seama ca n-ai scris ce am inteles eu... v-am zis eu ca sunt defecta la creieri!?!?!?!.... deci cum ma revansez???? ce zici daca-l iau pe ianis o zi la mine si tu te duci la SPA???? sau mai bine ce zici lasam barbatii cu baietii la joaca si ne relaxam noi ca doua "ladies" la salon??? visez frumos, nu?? multi pupi.. sper ca nu te-am suparat; daca te-am suparat... astept scatoalcele pe spinare, ce zici????? da-mi un semn ca ma simt vinovata ca naiba!!!!!!

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: de cateva zile David face caca mi inchis la culoare si miroase ciudatel...adica pute tare...Poate sa fie de la fier? Caci altceva nou nu i-am introdus in alimentatie. Ii dau fier caci avem o anemie tare urata si in fiecare zi ii maresc doza. Trebuie sa ajungem la 42 picaturi/zi

Olga, mamica lui David iepurasul

olguta da, e de la fier; si noi patim la fel; uneori face negru negru!!!! si mirosul se schimba; aveti anemieeeeeeee???

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25

Olishka, eu stiu ca fierul coloreaza fecalele si le face brun inchis. Mirosul, nu stiu ce sa zic... Vezi sa nu se constipe de la atata fier. Cunosc o fetita ce a suferit f mult de la un tratament cu fier din perioada de bebe.

Zicea cineva de vaccinul de 12 si 13 luni. La 1 an eu stiu de infanrix penta ca se face. Dar la 13 luni? Ce vaccin se face? Imi puteti spune si mie, please?


Multumesc

O sa am grija sa nu e constipe. Trebuie neaparat sa-i dau tratamentul caci i-a iesit 8,8 la analize si este f mica valoarea.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maya25
Zicea cineva de vaccinul de 12 si 13 luni. La 1 an eu stiu de infanrix penta ca se face. Dar la 13 luni? Ce vaccin se face? Imi puteti spune si mie, please?


la schema de stat se face la 12 luni priorix=rro si la 13 luni inca ceva nush ce.. la schema optionala nu stiu

Ajutati-ma sa imi cresc plantatia

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: de cateva zile David face caca mi inchis la culoare si miroase ciudatel...adica pute tare...Poate sa fie de la fier? Caci altceva nou nu i-am introdus in alimentatie. Ii dau fier caci avem o anemie tare urata si in fiecare zi ii maresc doza. Trebuie sa ajungem la 42 picaturi/zi

Olga, mamica lui David iepurasul

olguta da, e de la fier; si noi patim la fel; uneori face negru negru!!!! si mirosul se schimba; aveti anemieeeeeeee???

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunici la 10 luni
cum am venit pe lume


Da, din pacate Am asteptat sa se faca David bine si sa incep tratamentul.

Bine-ai revenit Ce face Mutzu?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Intrebare: de cateva zile David face caca mi inchis la culoare si miroase ciudatel...adica pute tare...Poate sa fie de la fier? Caci altceva nou nu i-am introdus in alimentatie. Ii dau fier caci avem o anemie tare urata si in fiecare zi ii maresc doza. Trebuie sa ajungem la 42 picaturi/zi

Olga, mamica lui David iepurasul


Da..fierul inchide mult culoarea la kkuta!Mirosul puternic poate fi de mancare...la Giulia mea cand mananca solid bine ..iti ia nasul din loc!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Da, din pacate Am asteptat sa se faca David bine si sa incep tratamentul.
Olga, mamica lui David iepurasul


ai facut analize si s-a depistat anemia?

Ajutati-ma sa imi cresc plantatia

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput