Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Sunteti mortale, nu ma satur sa tot recitesc pataniile voastre


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Suuuper tare morenaA!!!

Acum sa va zic si eu una foarte proaspata
Aseara eram la bucatarie, spalam vasele dupa ce mancasem de seara
fii-mea facea la limba engleza in carticica ei si ma mai intreba din cand in cand cate ceva...totul bine si frumos!
vine tata pe langa mine(pe la spate si ma ia in brate, putin impingandu-se in mine ca eu fiind pe neasteptate, m-am dezechilibrat putin ) si ma intreaba ce avem "dulce"
la care fii-mea: tati nu trebuie sa te impingi asa in mama ca poate sa-ti raspunda si daca esti mai departe, ce nu auzi?
da mami, chiar in seara asta ce avem dulceee???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:


Sunteti bestiale!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

geniale intamplarile! am ras cu lacrimi....

--------------------------------------------
Marina24+ & ANA SOFIA (05.08.08)
--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Intamplare de ceva ani, pe la inceputurile casatoriei mele, dar aflata foarte recent, povestita chiar de mama.

Ne mutam la maica-mea, pentru ca acasa zugraveam, cu copil, catel, purcel, evident noptile dormeam tot la mama.

Intr-o dimineata mama se trezeste ca de obicei, mai devreme ca noi, si cum era usa intredeschisa la dormitorul nostru baga capul pe usa sa vada daca s-a trezit fii-mio. Supriza..uff mi-e si jena sa spui, toti dormeam , dar sotu' nah, tanar dimineata cu ditai "electia"

Mama saraca , vaduva de ani buni si probabil neobisnuita cu peisajul ramane masca si ii trece prin cap "aoleu, asta imi omoara fata!"
Abia anul asta am aflat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Super tare subiectul! Felicitari initiatoarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Intamplare de ceva ani, pe la inceputurile casatoriei mele, dar aflata foarte recent, povestita chiar de mama.

Ne mutam la maica-mea, pentru ca acasa zugraveam, cu copil, catel, purcel, evident noptile dormeam tot la mama.

Intr-o dimineata mama se trezeste ca de obicei, mai devreme ca noi, si cum era usa intredeschisa la dormitorul nostru baga capul pe usa sa vada daca s-a trezit fii-mio. Supriza..uff mi-e si jena sa spui, toti dormeam , dar sotu' nah, tanar dimineata cu ditai "electia"

Mama saraca , vaduva de ani buni si probabil neobisnuita cu peisajul ramane masca si ii trece prin cap "aoleu, asta imi omoara fata!"
Abia anul asta am aflat...


M-am prapadit de ras !!!!
Cica "aoleu, asta imi omoara fata !" - bestial


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Citat:
citat din mesajul lui cllaudia

Eu intr-o zi , singura acasa, chem niste colege la mine, si odata cu ele si pe un tip de care imi placea la vremea aia ( noi , pustoaice de liceu, 17 ani, el om in toata firea, 35 de ani) Vine tipul, stam noi ce stam de vorba, si cand urma sa plecam cu totii, pe scara se aud voci... era mama care se intorsese acasa mai devreme. Noroc ca o retinuse o vecina de vorba, ca altfel intra in casa si dadea nas in nas cu noi , dar mai ales cu tipul. Buun, nici o problema ne gandim noi, il ascumdem undeva, mama intra in casa, si cand intra la baie sa se schimbe , el iese pe usa afara... Foarte simplu ziceam noi, dar incercam in debarale, foarte mici, tipul mare , nu incape, in sifoniere nici atat... Deci ce sa facem ???..... Il aruncam pe geam, zice o colega, buna idee zicem noi... Deci, ne punem toate pe el, il aruncam , inchidem geamul, tragem perdeaua, si iesim senine si cu zambetul pe buze din casa, dam de mama care tot la vorba cu vecina era, noi zambitoare ii zicem ca plecam la liceu...

caz incheiat !


Scuza-ma, dar mie asta mi se pare cam...trasa de par. Pai daca ala avea 35 de ani, cum au putut cateva pustoaice sa-l arunce pe geam? ala era chiar asa, gluga de coceni?

No ofense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Incepe c-o banala raceala, se transforma in bronsita, tratament dupa ureche, se cronicizeaza, in fine, ajung internata la spital pentru ceva analize. Tuseam de mama focului in perioada aia. Dupa o radiografie, doctorita ma trimite la cabinetul ORL sa-mi mai faca ceva analize (suspecteaza o sinuzita).
Doctorita suuper draguta, se aseaza langa mine, imi explica ce apare pe radigrafie, imi deseneaza cum e cu sinusurile, si-mi zice ca trebuie sa ma consulte putin. Greseala ei majora, nu-si pune masca (desi vazuse pe fisa mea diagnosticul), ci doar chestia aia luminoasa pe care-o folosesc ORL-isti , habar n-am cum se cheama (otoscop, am cautat pe net acum). Se uita la nas, la urechi, si-mi zice ca vrea sa vada si corzile vocale, si evident, ma pune sa deschid gura mareeee si sa scot limba. Eu ii spun ca nu pot face asta acum, ca daca-mi baga ceva pe gat, mie-mi vine sa vomit. Ea nu ma baga-n seama, se apropie de mine, n-am ce face, ma conformez indicatiilor, dar cum simt ceva atingandu-mi gatul, m-apuca o criza de tuse de zile mari. Saraca doctorita, statea la catva centimetrii distanta de fata mea.....nu vreti sa stiti cu ce viteza a ajuns in dreptul chiuvetei sa se spele pe fata !!!

M-am scuzat cat de mult am putut, si-am fugit cu coada-ntre picioare din cabinet! In fond si la urma urmei, i-am spus de la inceput ca e o idee proasta, dar daca ea a insistat......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Nu-i a mea dar trebuie povestita.
Un coleg de-al sotului meu vine intr-o zi la serviciu se apuca el de munca si lucru ciudat toti chicoteau pe langa el. Pleaca si ca cateva inerventii in Bucuresti la intoarcere acelasi lucru, colegii toti chicoteau in spatele lui, ba mai mult si pe unde a umblat lumea se uita cam ciudat la el. La finalul zilei se gandeste totusi un coleg sa ii ia de pe salopeta si obiectul chicotelii : un chilotel tanga roz lipit accidental de scaiul salopetei.
Colegul ii daduse salopeta sotiei la spalat si aceasta a bagat-o la masina impreuna cu alte lucruri printre care si chilotelul roz. El s-a grabit sa ia salopeta direct de pe sarma si nu s-a mai uitat bine la ea. Asa ca toata ziua a mers cu un chilotel roz atarnat de turul pantalonilor!

Acum destul de multa vreme, eu pustoaica fratele meu 7-8 ani, suna telefonul fix ( ca nu existau mobile ) si raspunde fratelo. Lasa receptorul si vine la mine in camera sa imi spuna ca ma cauta X, cum nu avea chef sa vorbesc cu respectivul il pun pe fratior sa minta si sa zica ca nu sunt acasa, la care el ia receptorul si il aud:
- A ZIS SORM-MEA CA NU ESTE ACASA!!!!!!!!!!
Inutil sa va spun ca respectivul nu a mai sunat niciodata.



>>Continuare

Mergi la inceput