Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Dragaica, esto de coma... auzi, cica divorteaza... Si la partaj ii lasi sotului patuturile sa se consoleze


Eu imi pregatesc un "coctail" din: coaja de ou, zeama de lamaie si miere de albine. Am lipsa de calciu (sub limita minima) si ma tot "fredoneaza" socrosenia ca are ea reteta asta din revista As si ca ar fi solutia ideala pt mine. Voi ce ziceti, poate sa-mi dauneze?

Cristina 14 s & Elise-Stefania


Asta am sa fac daca nu ma intelege, el imi explica cate economii face ca le ia cand sunt in reduceri, nu va povestesc ce-a inebunit o pe vanzatoare cu carutu, eu mi-am luat burta in mana si m-am asezat pe un scaun din ala care se leagana si l-am lasat in apele lui.
Cred ca cel mai bine e sa-l las in pace, nu vreau sa ne certam de la asta.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 15+






Chiar asa, ar fi pacat sa va certati din asemenea motiv... Nu te mai supara ca le transmiti bebeilor starea ta. Gandeste pozitiv, sarcina o sa mearga pana la capat, bebeii vor iesi la lumina si atunci poate ca o sa te bucuri pentru ce a facut sotul tau. Lasa-l si pe el sa se bucure cum poate, el nu are privilegiul sa fie cu ei tot timpul, acum, ca tine.

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

.... am observat ca am devenit mult mai toleranta fata de greselile celor din jur de cand am ramas gravida...

ma uimesc pe mine insami

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

bineteles ca eu iar grea de cap cand citesc nu stiu la ce ma gandesc,ori visez cu ochii deschisi....scz acu am vazut ca e vb de coaja de ou.si mai bine, am sa incerc si eu ca si eu am probleme cu calciu.scz inca o data

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

beluistef, Sheritra, felicitari pt vestile bune!

beluistef, o sa fie bine, ai sa vezi.

Mycya, ms de raspuns, la maglavaisul asta se pune coaja de la ou. Si Dragaicei chiar ii trebuie 2 patuturi pt ca e fericita chiriasa de gemeni

Dragaica, imi cer scuze pt mesajul de mai devreme, nu credeam ca ai vorbit serios... Eu iti inteleg temerile foarte bine

Cristina 14 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

bineteles ca eu iar grea de cap cand citesc nu stiu la ce ma gandesc,ori visez cu ochii deschisi....scz acu am vazut ca e vb de coaja de ou.si mai bine, am sa incerc si eu ca si eu am probleme cu calciu.scz inca o data

17+



stai linistita, cu toatele avem uneori neuronii mai putin atenti...deh..gravide suntem, sa profitam din plin

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor eu divortez, sunt super nervoasa, tocmai va povesteam ca barbatamiu nu se opreste din cumparaturi.
A facut azi o alta boroboata, a cumparat 2 patuturi........ eu ma dau batuta, nu ma inteleg cu el si pace, cica sa-mi faca surpriza.


http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 15+





nu-ti plac patuturile...de ce te-ai suparat? eu as vrea sa cumpere si al meu asa...dar el e de-o parere cu babele cat mai aproape de nastere eu as cumpara tot de pe acum


Bamboletta 14+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

.... am observat ca am devenit mult mai toleranta fata de greselile celor din jur de cand am ramas gravida...

ma uimesc pe mine insami

Elena 16+



Da-mi si mie din toleranta ta, eu cu hormonii mei....
plus ma simt asa de importanta zici ca duc intreaga rasa mai departe cine mai e ca mine

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77


Dragaica, imi cer scuze pt mesajul de mai devreme, nu credeam ca ai vorbit serios... Eu iti inteleg temerile foarte bine

Cristina 14 s & Elise-Stefania



Stai calma...... nu divortez.....vorba vine.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare, fetele!

Pana la urma am fost si eu in seara asta la medic (deh, joi nu aveam cum sa ajung, vineri e intre 10 si 13 si sambata abia ma strecura la 1)...bebe e mare: 310 gr, 140mm...arata bine..problema e la mine, tre sa scot sarea din mancare..., ca m-am ingrasat cam tare, vitaminele la 2-3 zile...nu ne-a zis ce e..mai asteptam pana in aprilie , la morfofetala


O seara frumoasa,



Laura 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

si eu as vrea sa incep sa cumpar pentru bebe,patutz,carutz ca am gasit la reduceri,dar mie teama ca e prea devreme.

17+

Mergi la inceput