Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

dragaica si puiutz facetile cunostintza sotilor,si poate asa il va convine si pe al tau puiutz sa iti ia si patutz si carutz.

17+


al meu a glumit totusi... chiar s-ar putea sa fim nevoiti sa ne cumparam si pentru noi alt pat, pentru ca nu vom avea loc sa punem patutul lui bebe decat..lipit de al nostru...iar eu o sa trebuiasca sa urc si sa cobor din pat prin capatul celalalt...

Si in alta camera nu avem cum sa-l "cazam" pe bebe si nici nu vreau...

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Gata, am venit de la Profu, totul e super, colul e perfect inchis, bebelinele cica sunt uriase, au 290 si 350 gr, cica se pare ca-s ambele fete, dar nu era sigura ca cica topaiau la greu, vedem la morfofetala pe 17 atunci e atunci. Hiu am scapat!

Shery 19 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Dragaica, sotul tau e super tare

al meu nu vrea sa vina cu mine la ecografii, ca cica il cunoaste pe bebe peste 4 luni, in iulie

cred ca ii este frica si nu vrea sa recunoasca

si desi i-am adus un DVD cu pozele de la eco, nici nu s-a uitat la el

nu am inceput cumparaturile, dar imi zice ca se tot uita pe site-uri cu jucarii

Bulina 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Buna fetelor

Intru si eu tarziu, dar am tot honanait prin oras si abia am ajuns acasa.

Am fost la eco, ne-a tinut 30 min. si bebe este dezvoltat bine, cantarim 434 g,colul masoara 38.7, avem si un CD cu poze, o sa postez maine niste pozici, singura problema este ca si la mine a gasit chistulete la plexul coloidal, sau parca asa ii zice, cum mai aveau 2 fete pe aici. Mi-a zis ca nu este mare, este de fapt un pseudochist si sa merg peste 2 sapt. sa vedem cum evolueaza. Mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca in general se reabsorb.Si mi-a dat sa iau iarasi duphaston din cauza la durerile alea de burta de care ma tot langeam.
Am miscat intr-una la eco, si in final a acopert fatzuca cu manutele.Aaaa... si am ramas tot .

Bun venit noilor gravidute, sarcni uoare si la termen.

Lia draga mea ...cuvintele sunt de prisos...te asteptam cu drag cand te vei simti in stare sa ne povestesti daca doresti, ca totusi era o varsta destul de maricica a lui bebita. Multa sanatate in continuare si suntem alaturi de tine NU UITA.



***************************************************
Elena, 21+ cu
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)



Belu, vestile sunt bune privind colul si greutatea bebelucului! Si cred ca nu tre' sa-ti faci griji foarte mari pentru chistuletul acela, poate se si resoarbe sau se micsoreaza pana data viitoare la eco!

Sanatate maxima lui bebe si tie!

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Gata, am venit de la Profu, totul e super, colul e perfect inchis, bebelinele cica sunt uriase, au 290 si 350 gr, cica se pare ca-s ambele fete, dar nu era sigura ca cica topaiau la greu, vedem la morfofetala pe 17 atunci e atunci. Hiu am scapat!

Shery 19 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)




Felicitari, Shery, sa-ti traiasca fetele! Sau perechea!

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crissy77 stiu ca nu e voie ouale crude.sa spunem ca poate numai odata nu ar avea nimic,dar probabil ca trebuie sa bei in fiecare zi acelasi coktail.


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Sheri, felicitari pentru vestile bune!

Belu, felicitari pentru bebelin! Stai linistita, daca doctorul a zis ca va fi bine, sigur asa va fi...



(se aude un nebun tipand pe afara....eu stau la etajul 10 si il aud...brrr)

Bulina 21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Dragaica, esto de coma... auzi, cica divorteaza... Si la partaj ii lasi sotului patuturile sa se consoleze


Eu imi pregatesc un "coctail" din: coaja de ou, zeama de lamaie si miere de albine. Am lipsa de calciu (sub limita minima) si ma tot "fredoneaza" socrosenia ca are ea reteta asta din revista As si ca ar fi solutia ideala pt mine. Voi ce ziceti, poate sa-mi dauneze?

Cristina 14 s & Elise-Stefania


Asta am sa fac daca nu ma intelege, el imi explica cate economii face ca le ia cand sunt in reduceri, nu va povestesc ce-a inebunit o pe vanzatoare cu carutu, eu mi-am luat burta in mana si m-am asezat pe un scaun din ala care se leagana si l-am lasat in apele lui.
Cred ca cel mai bine e sa-l las in pace, nu vreau sa ne certam de la asta.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77


Eu imi pregatesc un "coctail" din: coaja de ou, zeama de lamaie si miere de albine. Am lipsa de calciu (sub limita minima) si ma tot "fredoneaza" socrosenia ca are ea reteta asta din revista As si ca ar fi solutia ideala pt mine. Voi ce ziceti, poate sa-mi dauneze?

Cristina 14 s & Elise-Stefania


Crissy, nu cred sa fie daunator pentru bebe, nu ar avea ce din cele 3 ingrediente...

Cand eram mica si mama imi facea acest cocktail. Stiu ca e destul de eficient! Din pacate de vreo 10 ani sunt alergica la miere si nu mai pot papa asa ceva

Elena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Crissy77 stiu ca nu e voie ouale crude.sa spunem ca poate numai odata nu ar avea nimic,dar probabil ca trebuie sa bei in fiecare zi acelasi coktail.


17+


in cocktailul asta e vorba despre coaja de ou. daunator pentru bebe este continutul crud, in special galbenusul.

Elena 16+

Mergi la inceput