"Dovlecei de sept-oct 2009 *99* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Techila sunt perfect de acord cu tine! meritul este al fetei, care a suportat totul atat de bine, incat eu sa nu am nici cea mai mica idee..


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Dana super! Bravo Anei! Noi suntem agitate de o saptamina dar nici urma de dinti .

Elle...tinem pumnii sa fie bine .

UFF..ca am ajuns la zi cu cititul.

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Dana - mamica fericita! felicitari din tot sufletul pentru dintisorul anei . ce emotie!!! nu-mi pot imagina cum va fi cand ii vor da si maiei dintisorii, dar deja ma simt coplesita de cum veniti voi aici cu vestile astea. abia astept, draga mamii. felicitari inca o data. cresc puiutii nostri iubiti.

Elle - mami, da' prin cate ai trecut. mi se pare un vis urat. iar cu operatia, cel mai groaznic mi se pare ca va trebui sa treaca micuta printr-o anestezie. off, doamne. sa dea DD sa fie totul bine.

Uka - sanatate bunicii tale!

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
[


mai dar cum erau labiile mari lipite si voi nu v-ati dat seama? intreb si eu..sau ..mai zicea o mamica de treaba asta, dar ea s-a referit la labiile mici..

[/quote]

..cred totusi ca e vorba de labiile mici. dar, oare de ce nu a observat doc la un control pana acum... offf, cand aud vesti d-astea ma trec toti fiorii.

elle - pentru tine.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Dana Felicitari!!Uite ce fata mare ai tu acolo!!doamne ajuta så iasa toti la fel de usor!..esti o scumpå!

Elle pupåm fetita curajoaså!

Uca multa sånåtate bunicii tale!!Si pup pe Carinuta cea dulce!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

salutare fetele
nu am mai avut timp sa dau pe la voi. acum am intrat si am tras cu ochiul doar in capitolul asta nou si am vazut ca e vb de hemangioame.draga elle, si darius al meu are unul in crestetul capului. este destul de mare si creste odata cu capul lui, e periculos pt ca oricand se poate lovi acolo, insa doctorita mea mi-a spus ca se opereaza dupa 7 ani, probabil tocmai pentru anestezia care trebuie facuta. te rog sa ma ierti ca nu stiu exact despre ce fel de hemangiom spui tu, dar promit ca acum fug in capitolu trecut sa citesc.
am culcat picii asa ca acum sper sa pot sa mai stau cu voi.

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

7 martie facem jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Dana - mamica fericita! felicitari din tot sufletul pentru dintisorul anei . ce emotie!!! nu-mi pot imagina cum va fi cand ii vor da si maiei dintisorii, dar deja ma simt coplesita de cum veniti voi aici cu vestile astea. abia astept, draga mamii. felicitari inca o data. cresc puiutii nostri iubiti.


multumim frumos! si ii dorim Maiei sa i se intample tot asa usor!
adevarul este ca pe mine m-a luat putin valul tocmai pentru ca nu ma asteptam..probabil ca plansul ei de saptamana trecuta l-as putea corela cu asta..de fapt, sigur ..ca avem dovada acum! vreau sa va zic ca desi la deget se simte f bine, pana acum, la supt nu am simtit nimic..Doamne ajuta sa fie tot asa!

Iulika

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Elle multumim de capitol , cum ne salvezi tu tot timpul, si daca nu ai timp de stat! Imi pare rau de treaba cu labiile, dar si mai tare cu hemangiomul. Nu ma pricep deloc, deci pot doar sa spun Doamne ajuta sa luati decizia cea mai buna, sa fie totul bine

Dana mi-au dat lacrimile la postarea ta emotionanta! Eram gata sa scriu ca de aia e asa cumintica Ana, scumpa de ea, pentru ca esti tu asa cum esti . Dar apoi m-am gandit ca poate jignesc ceva fete, inclusiv pe mine, ca ar insemna ca eu sunt o mare zgripturoaica . Doamne ajuta sa iasa toti la fel de usor!

Asta al meu stagneaza cu molarul, deci poate are dreptate mami cand imi spune ca s-a umflat el sa iasa, dar va ramane asa pana dupa astialalti. In rest nu se vede nimic jos, doar sus la incisivi au aparut umflaturi, nu stiu ca tot invers le ia . Este subfebril de cateva zile, are scaune de 3-4 ori pe zi (de la o data la 5 zile), e un mare marait, in orice pozitie il tii, incearca sa rada, rasul se transforma in plans. Si mai nou plange orice isi baga in gura, si jucarii de dentitie, si degetele lui sau ale noastre... Din moment ce la incisivii de jos nu se vede nimic, ne asteapta cale lunga...

revin ca nu am citit din urma. Dar nu stiu daca apuc acuma


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

am citit elle, despre hemangioamele fetitei si asa cum spun si celelalte fete si mie mi-a recomandat operatia cu laser dar cum spuneam dupa varsta de 7 ani.
ei, in ceea ce priveste mesele, noi ne-am chinuit astazi sa papam un fel de salata de boeuf. morcov, telina, pastranac si patrunjel blenderuite+piept de pui maruntit. sa vedeti ce munci titanice am depus pana a reusit robert sa pape portia...parca ar manca din el, cred ca si din el mananca mai bine decat legumele alea.
darius rosteste de ieri ta-ta-ta-ta adica eu am presupus ca-l striga pe tac-su (pe care nu prea il cunoaste) ca ma-ma care e langa el nu zice. si tot el adauga dai, dai, dai (si tot eu am interpretat da-i nana la tata). robert nu prea zice multe inca, el doar canta .
si noi suntem tot cam la fel de jegosi ca si piticii de techila, noi facem baita la 2 zile in cadita.(asta probabil, techila, pt ca noua ne e mai greu sa spalam gradinita )
iar cu iesitul afara, tot greu ne este si nu iesim zilnic, deocamdata si din cauza vremii, desi sambata chiar pe ploaie am fost afara, dar si din cauza ca, stiti voi cand ma plangeam asta vara, eu stau la etajul 9...daca nu ne ajuta cineva...cam greu cu 2.

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

7 martie facem jumate de an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Hello fetele!

Am mai reusit si eu sa intru pt ca s-a hotarat Andrei sa doarma un pic! Noi suntem bine, azi am fost si la pediatru sa ne evalueze pt sase luni (am fost si la medicul de fam saptamana tracuta cand a facut si vaccinul dar v-am mai zis eu ca nu prea am incredere in ea). Suntem ok, pe cantarul ei 7,4kg si 69 cm. Mi-a zis ca nu am de ce sa ma ingrijorez cu intorsul de pe burta pe spate si invers, pt ca sunt si copii care nu sunt interesati de asta (asa cum e si mersul de-a busilea sper ca am scris bine). E intradevar un pic mai lenes, dar nu e nimic de ingrijorat.

Noi iesim zilnic afara (asa ne-a recomandat si pediatra). Exceptie zilele cand ploua sau sunt sub -10 grade. In rest si pe ceata (nu prea am inteles de ce sa nu iesi pe ceata, mai ales ca in Cta e destul de frecvent) si pe vant, dar nu din ala sa te ia pe sus (pt ca la fel aici bate tot timpul vantul). Vantul a fost si este pt mine cea mai naspa chestie din Cta, a fost graznic pana m-am acomodat! Cateodata chiar ma minunez ca sunt singura prin parc, dar uite ca puiul meu nu a racit deloc pana acum deci e ok!

Baita facem zilnic, pt ca intra in ritualul de culcare si fara ea e muuuult mai greu sa il adorm. Pielicica e super ok, asa ca nu am de ce sa schimb obiceiul. Doar pe cap il spal odata la 2 zile.

Uka suntem bine! Multa sanatate pt bunica ta!

Elle ufff imi pare tare rau pt voi, ca o sa treceti prin asa ceva. pt Ana sa suporte usor operatia!

Dana felicitari pt primul dintoc. Ce cumintica e Ana, sa nu maraie ea deloc! fata cea cuminte si curajoasa!

Selen felicitari pt primul cuvintel, e o dulce Ebrusca in ultimele poze! Si tie felicitari pt tunsoare, arati super. Cine e stilistu?

Cam asta am reusit sa citesc, dar zau daca mai am timp sa recuperez ca inainte!

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput