"Dovlecei de sept-oct 2009 *99* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza!

Anco imi pare rau ca se intampla astfel de lucruri, oricarei femei, d-apai unei proaspete mamici....sper sa treci repede peste probleme si s te poti bucura pe deplind e baietii tai frumosi

Miha felicitari pt casa!

Uka da, e un tip tanar...poti sa-i zici si barbat bine, nu prea e genu meu asta in caz ca citeste sotz

of Iulia ce urata experienta..si cand te gandesti la cati bani castiga si dr si notarii, apropos de ce zicea Luci...la noi la med de fam trebuie sa faci intoarcerea in 3 miscari ca sa intri/iesi din cabinet, holul este extrem de mic si acolo sunt puse toate scaunele unde asteapta pacientii....dar in rest e ok...

Luci ce frumos povestesti tu de Davidosu gadilosu

Bia tare bine ai explicat ce a zis Luci...si eu am perceput mesajul ei la fel, in nici un caz ca un repros la adresa Iuliei, dar nu m-as fi putut exprima atat de bine nici intr-o mie de ani

Raluk sa stii ca si eu vroiam sa te intreb de multe ori de ce nu te culci mai devreme, mai ales ca spuneai ca puiul doarme deja...ca imi inchipui cat de obosita esti, eu daca as avea atatea treziri pe noapte, m-as culca imediat dupa ce adoarme Ebru....stiu ca fetele sunt irezistibile cu party-urile lor , dar gandeste-te si la tine un pic....

Clodute sa va traiasca puiutii frumosi! ce pletoasa e Karolina!

Elle multam de raspuns in leg cu Burnei, dar nu vroiam la spital, ca am inteles ca acolo e tare expeditiv l-am gasit la cmu pana la urma, dar cica n-are inca programul stabilit
pt mai incolo, cand ne interesa pe noi..

LA MULTE LUNITE ERIK SI ANNA


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

EriK, Anna si Rares
ca cresteti mari si sanatosi!

Buna dimineata dragelor!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Neata!!
Am vazut-o si eu la tv pe aceasta dna Culcer si intradevar, ea considera ca

nu exista femei care sa nu poata alapta

.......
Eu am ramas masca la altceva: 630 ron????? Adica 6 milioane trei sute???
Dumnezeule mare, da` pt ce banii astia? Pai asta poate fi salariul unui om pe o luna??
Anco, groop hug pt tine, sa ai putere sa iti cresti puiutii, ei sunt viata ta!
Noi am inceput de ieri adevarata diversificare...i-am dat mar+para la borcanel de la Nestle...i-a placut la nebunie, cu exceptia catorva linguritze...ca si mama tb sa se diversifice...a papat un borcanel de 130 gr...a vrut laptic dupa o ora cam... Sunt parca mult mai cremoase borcanelele astea decat cum iese la razatoarea de sticla... Anyway, azi ii dau ori para, ori para+mar, si sa vad ce fruct ii mai adaug peste o saptamana cam...
La 5 luni, avem 7,8 kg si 74 cm, s-a lungit tare mult, in greutate a luat numai 550 gr luna asta, desi m-a capiat noaptea cu suptul...
Va pup si va citesc!

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii


Of ce mor de dr astia care le stiu pe toate.Mie cand mi-a vazut dr din spital sfarcurile s-a intristat si a spus:oof,cu tine ce facem mamico,ca asa nu poti alapta,poate doar cateva zile,dar o sa te chinui rau...de ce a spus asta? Pai mie nu mi s-a format nici acum sfarc la sanul stang( din pricina de colega idioata in clasa a IXa,care a lovit foarte intentionat cu mingea de handbal in san),iar la sanul drept este o imitatie de sfarc,cu un singur canalus firav prin care curgea laptic.Am alaptat 3 saptamani cu ajutorul mameloanelor de silicon ,la dreptul,si cu stangul muls si dat cu bibe.
Daca as fi fost a aceasta dr celebra probabil ca m-as fi lipsit de banii aia(care-s destul de multi) si as fi iesit din cabinet...

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

ieri a papat si fata mea vreo 2 lingurite de suc de morcovel, cred ca i-a placut,ca deschidea gurita maaare cand vedea lingurita azi ii fac mai multicel si maine mai bag ceva (pt ca stiu ca nu are nic o reactie la morocv, ca a mancat deja in cereale), nu m-am hotarat inca ce, probabil marut, ca si p-asta l-a degustat deja din cereale....

Elle am deschis linkul cu filmuletul, dar il savurez dupa ce se trezeste mandra...

cu scuzele de rigoare ca l-am ratat: LA MULTE LUNITE SI RARES COSTIN

Miha imi aduc aminte ce povestitsei tu de diversificare cu mic e nazdravan rau Matei, se vede pe fatzuca lui frumoasa ca are tot timpul in cap cate o nazbatie asa impiedicata eram si eu (si inca mai sunt ), una-doua era cu genunchii juliti, nu mi se inchidea o rana ca aveam alta...la un mom dat a inceput mama sa-mi faca genunchiere din sosete vechi, taiate, ca nu se mai putea asa

X_ggg a crescut tare bine Rares, este f bine 550 gr, mai ales daca zici ca a luat mult si in inaltime

Alex tinem pumnii pt diseara, sa fie totul cum ti-ai dorit

Nela asa-s si eu cu plimbarile, trebuie sa am un scop, chiar daca nu-l am in mom cand plec din casa, imi gasesc unul pe drum (cel mai des cumpar cate ceva...chit ca e vb doar de pufulei si o cioco )..



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Vaaaaaai ce m-am enervat, tu maai pooot!

Sa va zic de de: eu sunt reprezentant Avon si comand produse pe care mi le aduce un curier acasa, curier care e acelasi de nu stiu cat timp. Buuuun, avand in vedere ca atunci cand suna la interfon incepe javra sa latre de cade tencuiala de pe pereti, i-am spus de 10000000000 de ori si nu mai sune si i-am dat codul de jos, ca sa nu mi se trezeasca copila. Normal ca astazi DOBITOCUL a sunat, javra s-a pus pe latrat, usa la camera unde dormea mandra era deschisa si s-a speriat atat de rau in somn incat abia am potolot-o, a plans cu lacrimi mari si mai aveam putin si plangeam si eu langa ea.....ooooooffff, ca m-am suparat tare de tot.

Imi vine sa omor si javra, dar parca nu e vina ei, ca ea de aia e caine, sa latre..


Sa nu va suparati pe mine ca am scris aici dar trebuia sa ma recoresc putin ca simt ca imi bubuie inima in piept.

PS: si ca sa fie tacamul complet la nenorocirea asta de pe care va scriu nu imi merg tastele calumea, asa ca va rog sa imi scuzati inteligenta cu care scriu si greselile multe.

E clar, voi avea o zi minunata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Da, Selen, a luat bine 550 gr, eu eram obisnuita cu cresteri de 800-1100 gr pe luna...
Eu alaptez si sper sa reusesc inca mult timp, dar stiu ca sunt femei care nu pot face asta... Am o prietena care s-a chinuit 2 luni, bebe tot pierdea in greutate, dupa aia a ajuns prin spitale cu el ca nu tolera nici un tip de lapte praf... si de la 2 luni acel bebe papa morcov+piept de pui si un lapte din Germania care ajunge cam 1,5 mil cutia, cate 3 cutii pe sapt... tot e portocaliu saracaul copil, nu mai zic ca de la 2900 gr la nastere, acu, la 7 luni abia are 4.5 kg..,...
Is curioasa de schema de diversificare a acestei dr...

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

s-ar putea sa-l stiti deja, dar e de "sezon"

Un tip vine acasa intr-o seara (de Martie) cu un MARE buchet de flori pentru nevasta-sa.

Ea ii spune:
- Presupun ca asta inseamna ca in urmatoarele trei zile va trebui sa stau pe spate, cu picioarele larg desfacute...

Sotzul ii raspunde mirat:
- De ce? N-ai nicio vaza ?????


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

neata,
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI, SA CREASCA MARI SI FRUMOS SI SANTAOSI!!!!
LA MULTE JUMATATI DE ANI ERIKOSUL!!!!TRAISCA!!!
LA MUUULTE LUNITE ANNA SI RARES!!! TRAISCA!!!

uiii...aveam multe de zis dar am uitat ca eu nu sunt in stare sa iau notite...si aseara am vrut sa vorbesc cu voi, dar scarbul de net nu a considerat la fel.

cu socializarea...eu sufar de un profund caracte antisocial...d-aia stau pe camp si d-aia am multe animale si balarii. dar nu imi displace mereu treaba asta...cateodata e chiar ok. lasa ca vine vara si iesim in parc...

fetelor, voi iesiti mereu la miezul zilei, nu ne pupam la rogram ca ai mei mananca la 1 jumate...

miha, felicitari pentru casuta. mai stii cand a cazut matei in curte la mine de a sarit techila repede sa il ridice?

alex...mami...asta e motiv sa te superi si sa te enervezi??? ca a latrat cainele si s-a speriat copilul???? pai se vor intampla un miliard de alte lucruri care sa te speria....lasa sa se invete zeina cu javra...stii ca techila mea latra mereu cand eram gravi si eu o incurajam (ca de...pazea fata) si copiii mei acum nu clintesc nici un fir de par daca dorm si asta latra langa urechile lor? lasa-i draga in pace....pune javra sa pupe zeina ca sa fie iertata

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la mine,nu am citit nimic din urma,am ramas undeva pe la capitolul 97,dar am vazut aseara ca ELLENUTA are ceva probleme cu Anuta si vreau sa-i urez multa multa sanatate si sa fie totul bine.
Noi suntem bine doar ca a trebuit sa-i rezolv sora-mii niste treburi cu banci,rate,plati si am alergat,azi sper sa termin.Iri a fost un marait si jumatate cred ca de la dintisori care nu mai vor sa apara,i-am luat calgel si l-a mai calmat.Ieri l-am pus in scaunul de masina,a stat ceva timp apoi a inceput sa planga dar am ajuns la o prietena si l-a luat ea.
Sper ca toate sunteti bine si bebei sanatosi,ma gandesc la LUTO oare cum mai e Davidutu cu dintisori
Din capitolul 97 am vazut ca TECHILA are curent,felicitari,ca UKA a fost iar in forma,ca Ana de Nela mananca bine si mami e fericita,HEPILICA si ea ne-a incantat cu cocosul brad pitt si o si pe IULIKA stiu sigur ca a scris ceva dar am citit aseara si am uitat pana dimineata
Incerc sa recuperez ceva pana ma suna sora-mea sa-mi mai dea alte indicati

Mergi la inceput