"Dovlecei de sept-oct 2009 *99* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

noapte buna gagici...ne citim dimineata....

Lali Lacra de
Paul-Iulian
Paul-Iulian...Paul si mamica lui
fetita,bucalata;despre .fetita.bucalata
Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Selene, iti sta super bine cu noua tunsoare!
Katerina, ma gandesc cu drag la voi!
Techiluto, tie vroiam sa iti spun multe, si de pozele alea faine, si de curent, dar nu am timp acum. Cum a fost operatiunea mango? (sau ai mai spus? daca da, sorry!)
Lali, nu te supara pe mine ca iti spun asta, dar nu cred ca o ajuta cu nimic pe Anco sa ii spui cat de multe face sotul tau. Ea chiar nu are nevoie acum sa venim si sa ne laudam cu sotii nostri. Stiu ca nu asta a fost intentia ta, dar sunt sigura ca nu o sa ii pice bine sa citeasca asta. Eu mi-am dat seama ca este o femeie foarte echilibrata, stie si ea cate nu a facut sotul ei si cum ar fi normal sa se intample intr-o familie normala. Te rog, nu te supara pe mine, stiu ca ai intentii bune! Este o simpla observatie, nu am facut-o cu rautate, si nu as vrea sa se mai dezvolte pe aceasta tema, e doar parerea mea.

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fragutzo, cred ca mai bine iti raspunde Ellenuta la intrebarea asta, ca ea este bucatareasa sefa. Dar iti zic si cum o fac eu. Pun pliculetul cu gelatina la inmuiat in putina apa rece. Asa, din ochi! Cand s-a inmuiat o pun intr-o craticioara pe foc mic de tot pana se topeste toata, apui o adaug repede in crema facuta in prealabil. Am observat ca daca nu e bine topita face cocoloase care se simt naspa in crema.
Eu am mai iesit cu Lullaby la plimbare. Ne tot intrebam daca sa te sunam si pe tine, dar ne era rusine! Oricum, daca e vreme frumoasa noi o sa iesim zilnic prin parc sau cartier, cam in jurul pranzului. Da un semn si ne intalnim si cu tine.
Eu ieri am fost cu Lullaby la Mac sa mancam ceva bun, Si cum o tineam eu pe Emma pe genunchi, deodata o vad ca isi infige amandoua manutele in hamburger si musca pofticioasa din el. Noroc ca am fost pe faza sa-i scot fetii mancarea din gura!
Si uite asa s-a diversificat fetita mea cu bunatate de hamburgher de la MacDonalds!
Nu mai pot sta, sorry!!!!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


va multumesc dragele mele pentru cuvintele frumoase. mi-e tare greu sa iau o decizie. cand ma gandesc la anestezie generala la bb asa mic, ma ia groaza .. pai eu mor si inviez cat timp va fi in sala de operatie .. voi mai consulta un doctor sa vedem ce spune.

cat despre labii, e vorba despre cele mari. avea o pielicica care acoperea cam jumatate din intrarea in vagin .. bine ca nu a durut-o .. oricum, cand am vazut ca ia ditai foarfeca, m-a luat cu lesin ..

anco of, banuiam eu ca-s probleme cu sotul .. nu va merita! pai la ce comori are el acasa, nu inteleg unde i-o fi mintea. mami, puii tai iti aduc cea mai mare bucurie care poate exista pe lume. eu ma rog sa va fie bine!

miha daca ma decid sa-i fac operatia, atunci anna se va diversifica aproape de 7 luni .. asta e. ea sa fie sanatoasa. unde exact este apartamentul? si unde va mutati? tot in zona?

iulia ce patanie .. nu-mi vine sa cred .. ce fac doctorii astia in goana ptr bani ..

mary ba daaa, vreau si eu ptr eva .. sa facem joculete de sortare si identificare .. a la montessori.

sabina pe noi nu ne placi ...

clodute ce aniversare frumoasa a avut patrick! ce mumos ai gatit-o pe mandra!

fragutza si eu la fel ca si cristinica procedez cu gelatina ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



va pupacesc!

noapte buna si somnic usor!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Fragutzo, cred ca mai bine iti raspunde Ellenuta la intrebarea asta, ca ea este bucatareasa sefa. Dar iti zic si cum o fac eu. Pun pliculetul cu gelatina la inmuiat in putina apa rece. Asa, din ochi! Cand s-a inmuiat o pun intr-o craticioara pe foc mic de tot pana se topeste toata, apui o adaug repede in crema facuta in prealabil. Am observat ca daca nu e bine topita face cocoloase care se simt naspa in crema.
Eu am mai iesit cu Lullaby la plimbare. Ne tot intrebam daca sa te sunam si pe tine, dar ne era rusine! Oricum, daca e vreme frumoasa noi o sa iesim zilnic prin parc sau cartier, cam in jurul pranzului. Da un semn si ne intalnim si cu tine.
Eu ieri am fost cu Lullaby la Mac sa mancam ceva bun, Si cum o tineam eu pe Emma pe genunchi, deodata o vad ca isi infige amandoua manutele in hamburger si musca pofticioasa din el. Noroc ca am fost pe faza sa-i scot fetii mancarea din gura!
Si uite asa s-a diversificat fetita mea cu bunatate de hamburgher de la MacDonalds!
Nu mai pot sta, sorry!!!!!!!!!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE



Ete, asta da respect! Si cat te-ai chinuit tu Hepilica!

Acum serios, stiu ...si sotz imi repeta mereu.. ca par un pic sociopata si neprietenoasa, dar nu sunt asa, jur! Adica sunt un pic mai timida si mi-e jena sa nu deranjez pe cineva cu plansetele copilului, d-aia si merg de zaluda cu copila prin locuri mai pustii, dar nu sunt mizantroapa, ca rechinii de exemplu
De 2 saptamani a fost sotz in concediu si am iesit impreuna sa mai faca si el bonding cu fata, dar de luni imi reintru in programul meu normal de stat singura cuc cu fata.

Ca sa concluzionez: sunt prietenoasa!

Later edit: si dc asa nu v-am convins, uite, impart cu voi ciresele din ciresul meu personal din livada lu' Hepilica. Nu, nu e mita

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

dovlecime BUNA SEARA!

vin io cu bauturile de ziua lui fiu-meu. ca vad ca fragutza a acut onoru' cu prajitura fara gelatina.

multumim mult pentru urari. 5 luni. cand or fi trecut?

urez si eu la multe lunite iubitilor nostri dovlecei - ELISA,NATALIA,ERICA,DORIS,JULIA, NICHOLAS,ALEX si RAZVAN sa fiti sanatosi ca de iubiti sunteti foarte.

deci, ce avem in seara asta pe aici? no party, i see.

revin

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Fragutzo, esti belea! Bine, mai, daca promiti ca nu ne mananci, hai ca te sunam!
De-abia astept sa o revad pe scumpa de Natalix, care mi s-a lipit bine de tot de suflet!
Eu am revenit! Plecasem ca aveam ganduri mari cu sotul in seara asta. Ma duc eu la el si il intreb daca nu vrea ceva activitati, ca in sfarsit dorm ambii copii. El imi zice ca vrea, cum sa nu, dar in minutul urmator, nu apuc sa ajung langa el ca sforaia de mama focului! Ce puii mei sa mai fac, asta mi-e norocul! Vin langa voi!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

La multi anisori, Aidan!!! baietelul sa se faca mare si frumos(daca se poate mai mult) si mai ales sa fie cat mai sanatos!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Da vad ca nici voi nu mai sunteti!
Manga, ca te-am prins, am vazut pozele cu mandrul tau, ptiu-ptiu sa nu-l deochi, ca frumos mai este!
Poze cu casa nu ne pui?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput