Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (376)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Roxana, ce m-ai distrat cu visul tau! Oare o avea vreo semnificatie?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Dragelor, citit pe fuga.

Teo draga, La Multi si fericiti ani! Sa ai parte de multa sanatate, elan si impliniri! De urat tzi-as mai ura, ca am idei ce dar risc sa cauzez capitol nou.
(Poate apuc sa te si sun azi sa te tzuc? Sunt ff pe fuga, vreau mai tihnit, asa...)

In rest ma apuca emotziile langa gavidutze - cum fuge vremea!! Erina, ai venit de la doctor? Vezi ca si la mine la Michael a fost doar "fisura superioara de membrane" si dupa ce a curs putzintel s-a oprit de tot. Nu ma prea credeau pe acolo. Dar un test pe loc, cu o hartie albastribila a revelat adevarul. Vezi ca am asa emotzii... BAFTA sa mai stea un pic-mic.
(Trebe sa pun sus povestea nasterii inainte s-o punetzi voi! Is ca melcul...)

In rest vad ca virgula Carpatina e cu ochii pe noi si ne simtzitzim taaare flatatzi. (Radu si mai si!) Si domn injiner te pupa apasat.
Si Teo ne face sa - ne bucuram ca placem duamnei sarbatorite!
Alinkav, merci!

Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p8.html" target="_blank">
Michael (8.10.2007) siwww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246003.html?try=1&cookieID=159CYW4NZD86JI7D1H87F239994M75DL369QFV1S-31012010-233914" target="_blank">
Alex (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Gabi, ma bucur ca ne calificam!
Ce superbe sunt fetele tale - si seamana! (vorba mea ref la ai mei cand aud ca seamana intre ei: "Deh, or fi fratzi, macar dupa mama!" ) Si ce fain suna "fetele mele" - asa-i? Parca nu-mi vine sa cred ca si eu vorbesc de "baietzii mei"! Inainte, la deschideri de workshopuri de ex, erau tot altzii care spuneau ca au copii si mi se parea asa, ca 'wow!, ce chestie, sunt parintzi!'.

Si eu cred ca Alex va fi a lui Tati: si structura capului, si trupul... insa s-ar putea sa aiba ochii albastri - ca inca sunt destul de deschisi. (Micha ii are albastru inchis cu-n strop de verde-caprui in mijloc, de la Radu.)
Costumasul roz de plimbareala e de la Chicco, asa-i? Si noi avem, bleu. Partner look! Tu arati beton, Sara a crescut uimitor si camera ei e super! Ce mai, venim incolo, ca nu se mai poate asa!


Noi binisor, Alex cam la 4 ore suge noaptea, un gentleman, ziua la 2 - deh, trebuie alimentata cresterea asta spectaculoasa!
Micha seara devine uneori imposibil - m-a mangaiat sa citesc ca si unele din voi avetzi experienta. Noroc ca in rest e f rezonabil - si in continuare dragastos cu BB.

Tocmai fost la gine la verificare tehnica - toate bune. Mi-a propus o spirala - 5 ani am liniste. Acuma va intreb pe voi: experientze pozitive cu asa ceva? Negative?
In rest am fost zilele trecute la cosmetica - Alex mi-era multzumit pe burta, doua ore ne-am relaxat pe muzica aia de spa. La coafor facut suvitze si scurtat ceva parul...

In general pot spune ca m-am "regasit" mult mai iute dupa a doua nastere - inclusiv fizic. (Incurajare pentru gravidutze si cele ce cocheteaza cu o a doua sarcina .)
Daca e sa bilantzez acuma, dupa lauzie, pot spune ca burta nu am deloc (ceva piele nu tocmai ferma tradeaza fosta sarcina, in rest am un pantec plat). Yuhui! Si talia f ok. Inca vreo 5-6 kg sa dau jos de pe pulpe si fund si-s ca noua! Si asta fara sa apuc sa fac exercitzii - de care vreau musai sa ma apuc, mai ales pentru perineu, sa nu regret mai incolo. Dar zau, sarcina asta parca a trecut elegant.
Prea iute, zic eu, si ma apuca o melancolie... Mai vreau!

Va las, nu inainte sa va pun melodia la care imi dau lacrimile instant: Yo-Yo Ma cu un preludiu de Bach. (poate va amintitzi bucata si din "Master And Commander" - care mie mi-a placut mult)
Pe Yo-Yo am in masina si mereu il acultam la volan, gandindu-ma cu emotzie ca am o viatza in burtica si creste... si acum e omuletzul in scaunel, in spatele meu...!
Suita intreaga - superba:
http://www.youtube.com/watch?v=DwHpDOWhkGk

you all


Piciulika, mami dewww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n243753-p8.html" target="_blank">
Michael (8.10.2007) siwww.unserbaby.ch/Geomo/content-h3538-n246003.html?try=1&cookieID=159CYW4NZD86JI7D1H87F239994M75DL369QFV1S-31012010-233914" target="_blank">
Alex (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani Teodora , sa fi fericita, sanataosa si iubita, sa ai parte de multe bucurii de la cei dragi, mai ales de la Mihutu.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabriela77

Roxana, ce m-ai distrat cu visul tau! Oare o avea vreo semnificatie?

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele



Doamne fereste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna!
La multi ani Teodora

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
37+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Gabriela, Piciulika

Sa va scriu rapid inainte de a merge sa ma intind.

Am fost la doctor, colul s-a scurtat, e sters, membranele sunt inca intacte. Atit dr. cit si noi speram sa mai astepte bebelusul pina la inceputul saptaminii viitoare pentru a implini cronologic 38 de saptamini. Pina atunci am recomandare de odihna multa si repaos.

Am avut si consultul preanestezic, totul OK, vom merge de data aceat pe rahi-epidurala.

Ce sa va spun, ce aveam, emotii pina acum, acum incep sa se aglomereze si mai si...Sper sa fie totul perfect si bebelusul sa fie bine sanatos.

Daria a facut un pic de febra seara si astazi la prinz din nou. Sper sa fie episoade izolate si sa nu fi cules ceva de prin parc sau din alte plimbari pe care le-am facut.

Piciulika, frumos scrii!!! Congratulazioni per la forma smagliante.

Annisia,ma bucur ca toate sunt bune!

Roxana numai vise fara enigme!

Cecilia, Alinkav din toamna mi-ar placea si pentru Daria FTK.


-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
37+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LA MULTI ANI fericiti si impliniti draga TEODORA

ERINA sa dea DD ca bb sa stea cumintel la caldurica pana saptamana viitoare,tu fi cumintica si te odihneste
ANNISIA ma bucur sa citesc vesti bune de la tine
Duamna C multa bafta la examen,maine e?
Noi suntem bine,sanatosi,ceva prb cu Alex cu scoala...,altadata va povestesc ca tre sa ma intorc la servici,va pupic,o zi buna


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Erina, ma bucur ca totul e bine, odihneste-te cat se poate!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Duamna Teodora, la multi ani! Sa fii mereu asa vesela si sarmanta, si sa ai parte de sanatate si de multe impliniri si bucurii alaturi de Mihnutzu si de domnul tau. Petrecere frumoasa in stil disociat!

La multi ani Si BV, multe impliniri alaturi de familie!
Tomasa, la multi cu ani cu intarziere, ma bucur ca ai mai scris. Ce frumos ca Tudor are atatea activitati sportive, si eu vreau sa o inscriu pe Antonia, noi avem in apropriere si patinoar, terenuri de tenis, baschet, atletism. Deocamdata merge de cateva luni 2/ori pe saptamana la gimnastica si masaj la o kinetoterapeuta in apropiere de casa, caci are o usoara asimetrie la un piciorus(aici ma mosteneste pe mine caci si eu am facut gimnastica medicala cand eram mica), nu mai stiu daca am scris atunci. Si toata ziua face gimnastica prin casa, se duce la patutul ei cu gratii si face miscarile de la spalier.

Annisia, ma bucur tare ca esti sanatoasa, eu cred ca te-a ajutat f mult si optimismul tau.

Erina, ma bucur ca esti bine, odihneste-te si nu face efort sa mai stea bb la mami in burtica inca putin.

Piciulika, ce frumos povestesti tu cu revenirea dupa a 2 a nastere. Imi amintesc de prima saptamana cu Antonia acasa, cand o schimbam de 6-7 ori pe noapte si sotu era sa lesine cand i-a cazut buricu. Acum sunt mult mai linistita si in sarcina si la asteptarile pentru perioada de dupa nastere. Dar ce ma bucura cel mai mult este faptul ca ii voi da Antoniei un fratior, un partener de joaca si iubire si mai tarziu un sprijin mereu in viata. Ea este foarte afectiva si dragastoasa, stilul meu caci eu o pupacesc mereu si de abia astept sa ma bucur de momentele petrecute intre doi fratiori.

Eu sunt bine, pe bb insa il simt f jos, tot galopeaza pe colul meu sau ce o fi pe acolo, la Antonia parca nu am simtit-o asa jos la 20 saptamani, trebuie sa imi schimb si semnatura, luni voi avea 20 saptamani fix. La control o sa ma mai duc dupa 15 martie, caci dr e plecata din tara.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007 si in burtica bb2 18s+

Poze

Mergi la inceput