Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (376)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Anisia, ma bucur mult pentru vestile bune, vb lui Cristi, "aveam o presimtile" ca, chisturile acelea sunt suspecte...ma indoiesc ca au trecut intr-o saptamana...dar nu mai conteaza, important este ca esti bine de "suit pe cai"
Un mare si pt Yanis bananis.







Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi am venit de FTK, nu pot sa afirm ca a fost fff incantat,era mai tentat sa se joace, innainte de a pleca cu doamnele s-a jucat intr-o salita si a sarit pe niste "pufuri"....asa ca el voia sa mai sara acolo nu sa stea in sala....... desi imi povestea in masina de o broscuta care si-a pierdut oul in apa...si au ajutat-o sa-l gaseasca...cu sarcina precisa sa-i cumpare tati maine o broscuta sa-i aratam experementul cu apa si oul
Acasa la masa a inceput sa povesteasca, ca ii place de Cristina(doamna) si daca sunt si eu doamna?...nu am fost atenta sa-l filmez era tare interesanta discutia.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Venim si noi dupa cateva zile de absenta. Am terminat si eu raportul, acum astept raspunsul din partea profului.
Suntem bine. Cris insa este in apogeul crizelor caracteristice v#259;rstei de 2 ani.
Facem progrese cu olita la pisu, insa problema e cu caca...se constipa. O sa iau maine niste prune uscate poate reusesc sa fac un sirop.
Va pupam pe toate si pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui cecilia L


Alinkav, sa inteleg ca nu esti multumita de FTK, pt Olivia, eu am ceva emotii azi...

va povestesc mai tarziu.....



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)





Cecilia, nu, nu asta am vrut sa zic, sunt foarte multumita, imi place ca ea e incantata acolo, dar dupa parerea mea, adica mai bine zis, nu-mi dau seama daca intelege ceva de acolo!Momentan, ca ma gandesc ca pe parcurs, va creste si va intelege si va fi mult mai atenta!
Azi trebuie sa iau filmuletul cu ea, cica data trecuta a fost filmata avand un discurs!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Alina, si Andrei mi-a zis senin intr-o zi in care l-am amenintat ca mananc baietei "eu nu aietel, eu sessi" (adica sexy). Asta i educatie de la maica sa. Sa stii ca si Alex e multumita de FTK, a lipsit ceva timp, dar acum a revenit si ii place ca inainte. Insa pictura pe care o adora a devenit corvoada pentru ca s-a schimbat profesoara si cea noua nu ii mai place.


Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei



Tot la sediul din Floreasca ii duci?
La pictura tot la ei, sau e altceva?
Am intelase ca au ceva cu muzica si engleza, parca.


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

La multi ani, Teo!!!!!

Multa sanatate, fericire, sa fii merau la fel de frumoasa si radioasa!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaa. V-am citit de acasa insa nu am apucat sa raspund.

Multa multa sanatate bolnaviorilor! Asta in primul rand!

Apoi:

cumatra , sa fii fericita, sanatoasa si la punga groasa, si sa ti se implineasca toate dorintele!

Si_bv (cu intarziere, ), multa sanatate, bucurii si impliniri!

Annisia, imi place tonusul mesajelor tale, sper ca asta inseamna ca esti mai bine. Azi sper sa scap de vizitatorii de la Roma si poate bagam sucul ala saptamana viitoare.

Cecilia, eu nici nu ma asteptam sa retina tot la FTK, nu la varsta asta. Pentru ei e mai degraba o joaca, retin unele lucruri si ti le spun cand te astepti mai putin, dar nu au cum sa le trateze ca pe o lectie invatata.

Alina, tot la Floreasca o duc pe Alex. Andrei nu merge. Engleza inca nu a inceput o dar o sa vorbesc luni sa vad la ce as putea sa o mai duc. Poate chiar si pian. Pictura se face la Galeria Basil, sunt foarte profesionisti. Noi mergem in sediul din Popa Soare (apropos, incep cursuri noi din martie pentru un semestru, noi le am ales pe cele anuale). Mi as fi dorit sa o duc si la anul pentru ca Alex era incantata si era pacat de talentul ei, insa daca nu ii place profesoara nu are sens sa o fortez. Poate incercam in alt sediu si la alta profesoara.

Gabriela, te-am visat asta noapte. Eram gravida si cautam un doctor sa nasc (oare de la constipatie si dureri de burta mi se trage visul? ) si te ma dusesei la doctorita ta. Numai ca ma ratacisem pe drum si nu dadeam de tine sa imi mai dai indicatii.

Gata, ma retrag ca apar italienii intr un sfert de ora. Pup si o zi frumoasa sa aveti.

PS Uitasem. In sfarsit pusei si eu poze din urma, cu party de la gradi pentru ziua Alexandrei si cu party ul nepotelului meu (weekend de februarie).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Roxana, nici eu nu ma astept sa retina prea mute de la FTK, eu vreu sa comunice cu alti copii in alt mediu decat in parc si de ce sa nu recunosc sa coopereze cu doamnele de acolo in vederea integrarii in colectivitate....deocamdata suntem stangaci, dar a fost prima intalnire...si sunt curioasa daca atunci cand vine tati( nu a mai ajuns aseara) ii povesteste ce a facut acolo.....






Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

La multi ani fericiti numai cu bucurii si impliniri, Teodora!


La multi cu sanatate, Si_BV!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi ani, draga noastra Teo! Sa fii mereu fericita si la fel de frumoasa! Te imbratisez cu mare drag!

La Multi Ani, Simona,fericire multa!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele





Mergi la inceput