Dolafanelul meu Timon.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

A trecut ceva timp de cand nu am mai scris , dar timpul nu mi-a mai permis, acasa cu doi pitici care cer foarte multa atentie, Robert are un servici care il tine mult timp plecat de acasa asa nu am mai intrat deloc pe DC.
Vreau sa va multumeasc tuturor care in perioada grea cu Timon ati fost alaturi de noi si ati facut sa imi fie mai usor in timpul spitalizari.

Am hotarat sa nu mai asteptam sa mergem in Romania sa il botezam pe Timon asa ca i-am chemat pe nasii la noi si l-am botezat la aceeasi biserica ca si pe Ralph in Germania, Essen (olanda nu am gasit biserica ortodoxa Romana).
Pe 2 mai a avut loc botezul a fost foarte frumos, Timon nu a plans deloc nici macar cand l-a bagat in apa, in timp ce il miruia a inceput sa faca pipi
Daca Timon nu a plans asta nu inseamna ca a fost liniste in biserica Ralph a vrut din tot sufletul sa se stie ca este acolo si toti enoriasi s-au cam amuzat pe seama lui in timp ce ii facea galerie lui Timon si o striga pe verisoara lui Nanne rasunand in toata biserica vocea lui scumpa.

Timon este perfect sanatos, rade toata ziua cu gurita pana la urechi si il adora pe Ralph aceelasi sentiment il are si Ralph numai ca el este si gelos si cand ii dau lui Timon sa suga trebui sa ii iau pe amandoi in brate si asta este foarte greu ca trebui sa spun ca Timon nu este micut deloc a crescut foarte repede si in inaltime si greutate si imi este foarte greu sa ii tin pe amandoi deodata in brate.
Din gelozie Ralph ii mai trage cate o palma sau ii mai ciupe putin pana apucam noi sa il luam de langa Tim.
Pe 21 mergem cu Timon la control si speram ca am scapat de perioada aceea grea.

Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Felicitari pt cele doua minuni! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si putere. Am citit povestea lui Timon, si cum a trecut cu bine peste primele incercari din viata lui. Este un luptator si un invingator, alaturi de mamica lui.

Victoria, mami de Anna Sofia, 14+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Buna,

Nu am mai scris de foarte mult timp, dar pentru cine vrea sa mai stie despre Timon si Ralph am sa scriu cate ceva desprre ei.
Timon este un de 11,500kg la 10 luni si 4 zile este Multumesc Lui Dumnezeu sanatos. Este haios,dulce, scump, comic este super, super, super iuberet.daca ili iau in brate primesc toti mucisori si bale de la el ca trebui sa ne pupacim continu si daca nu il pup ma trage asa de tare de par de oau (eu stau mai tot timpul cand sunt cu el cu parul prins dar imi gaseste el acolo ceva si tot ma trage).
Daca il iau pe Ralph in brate cand ne jucam toti trei pe paturica il trage pe Ralph de la mine si se agata el de mine(inca nu merge dea buselea stiti voi funduletul prea greu)
Ralph este chear,, Big Brother" nimeni nu are voie sa il ia pe ,,TIMON AL MEU" si il pupa tot timpul si il mai si trage sau il ciupe de manuteasa din prea multa dragoste. Cand ii ducem la gradinita intai trebui sa il duca Ralph pe Timon la Grupa bebelusilor sa le spuna la educatoare ca Timon a dormit bine sau nu sau Timon a mancat tot din farfuriuta etc... si cand venim sa ii luam dupa amiaza se,, imbraca" repede si fuge la Timon strigandul tot timpul pana ajunge la el. . Cand ajungem acasa are grija de Timon sa il ,,ajute"sa se dezbrace si apoi il pupa pana se plictiseste de el si daca il lasa in pace incepe timon sa il apuce de picioruse sa il traga de urechise se agata pur si simplu de el.
tot ce am scris este doar o mica, mica parte din ce se intampla ibn fiecare zi, si ii Multumesc Lui Dumnezeu ca mi-a dat ocazia sa ii am pe amandoi sa putem sa ne bucuram de ei si sa ii facem mari.
Timpul mi se pare ca sa scurs enorm de repede, peste un an si 2 luni Ralph merge la scoala (aici ii iau la 4 anisorisi nu incepe in toamna ci fiecare incepe cand implineste 4 anisori)
Va pup si va doresc multa sanatate la mamici, copiilasi si bineinteles si la tatici, sa fiti FERICIT.

Mergi la inceput