Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

ariciu, la fel mi-a zis si mie dr:ca nu fac copil mare.pana in 3kg.si asa a fost.dar acum daca il vedeti la aproape 6 ani nu-l mai pot ridica.si dr acum la control stia de acum 6 ani cat a avut , bine ca a fost mai mic si ca am nascut relativ repede.si ca asa as vrea si acum :sa nasc la fel de rpd dar bb poate sa fie un pic mai mare ca nu ma supar.
nici eu nu am mai dat afara de vreo cateva zile bune.nodul mai vine , mai pleaca.am luat-o pe salate si sunt asa buneeee.mai am o portie pt diseara.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan


Cat a avut la nastere? A mea a vut 2.470kg si 47cm. O mana de om cu o gura cat o sura

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

La noi a fost distractiv la primul scutec
Am adus-o de la maternitate, am pus-o in patut si am inceput s-o schimbam... Hmmmmmmmm... Ne uitam si eu si sotul ca la filme rusesti. "-ok, si acum? -da-mi pampersul. -hmmm. care-i fatza? -nu stiu, tre' sa scrie, nu? -uite. scrie "back". -clar acum. -uita-te pe ala vechi, vezi cum l-au prins alea la spital" Pana am terminat noi discutia insa fiica-mea tocmai umpluse de respect patutul pt ca noi ii scosesem pampersul vechi si trecuse ceva timp pana sa ne lamurim cu cel nou. Acuma macar n-o sa mai trec prin asa ceva...

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani


Ceee tareeeeeeeeeeeeeee



Ale

------------------------------
Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz.
-----------------------------

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Lyvy si Lora, sa va fie de bine! Cum va mai straluceste parul proaspat vopsit!!! O frumusete!!! Eu tot la stadiu de documentare am ramas, nu mi-am luat inca inima in dinti sa ma vopsesc...

Si tot citindu-va, mi-am umplut un pahar cu suc... si asta se duce greu in jos, ce sa mai spun despre apa?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Andra, ai vazut ca noi avem diferenta de doar o zi la DPN? Te provoc! Sa vedem care naste prima. O sa fim umar la umar :-))))

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Hahahahaha! Ce m-am mai distrat cu povestile voastre!

Fetelor deja mamici, ati nascut la 40 sapt? mai devreme? mai tarziu?

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

Andra, ai vazut ca noi avem diferenta de doar o zi la DPN? Te provoc! Sa vedem care naste prima. O sa fim umar la umar :-))))

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani




Pe locuri... fiti gata... START!

Tu, eu cred ca o sa nasc mai tarziu... adica sa zic de ce cred asta! Ca vad ca bebele meu e mai mic decat ar tb sa fie si cred ca am ovulat mai tarziu... Da no, nu ii asta o regula, cine stie!
O sa fie fain, abia astept, Doamne da-ne sanatate!
Te pup Ma bucur ca suntem apropiate

Ale

------------------------------
Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz.
-----------------------------

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Buburuza_10

Hahahahaha! Ce m-am mai distrat cu povestile voastre!

Fetelor deja mamici, ati nascut la 40 sapt? mai devreme? mai tarziu?

13+


Aveam DPN 1 nov. si am nascut pe 31 oct., deci la 40 de saptamani..fara o zi, daca se mai pune.

Lora, mami de Iustina si 14+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_b

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

Andra, ai vazut ca noi avem diferenta de doar o zi la DPN? Te provoc! Sa vedem care naste prima. O sa fim umar la umar :-))))

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani




Pe locuri... fiti gata... START!

Tu, eu cred ca o sa nasc mai tarziu... adica sa zic de ce cred asta! Ca vad ca bebele meu e mai mic decat ar tb sa fie si cred ca am ovulat mai tarziu... Da no, nu ii asta o regula, cine stie!
O sa fie fain, abia astept, Doamne da-ne sanatate!
Te pup Ma bucur ca suntem apropiate

Ale

------------------------------
Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz.
-----------------------------

9+


Si al meu e mai mic, dar ti-am zis ce am patit data trecuta. Si acum mi-a zis de 5 sapt cand aveam 7. Deci... tot umar la umar :))))))

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Ninge la Iasi ca in povesti, cu fulgi mari si desi..incredibil..acum 2h era soare de primavara..

Klarisse graviduta 8+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Eu am nascut la 40sapt si 3 zile, adica pe 15 mai in loc de 12 mai, cum era DPN-ul.
Bebe a avut 4,200kg si 55 cm lungime, adica un barosan baban .


Kiti, 8+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput