Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Da, sa va tineti distractie cand vin bebicii. Ce o sa mai tanjim dupa cateva zile de liniste
Ieri mi-a facut capul calendar Vladu. Dupa doua ore de trancanit in continuu am clacat si i-am zis "Aoleu, da tu nu mai taci o data? Ia si tu o pauza" si sotul din dotare lesina de ras ca "ai uitat? mai faci unu'. sa vezi atunci"



Kiti, 8+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui andra_b

Da... Ariciu, tu ai deja experienta... la noi sa vezi...
Cred ca o sa dureze o ora sa schimb primul scutec... Cum zicea o prietena, 'am transpirat parca am dezamorsat o bomba'!

Ale

------------------------------
Ai curaj pentru marile suparari din viata si rabdare pentru cele mici; dupa ce ti-ai terminat cu bine treburile zilnice dormi linistit. Dumnezeu este treaz.
-----------------------------

9+


Ha ha ha... ai sa vezi ce te descuri de fapt... asa ma gandeam si eu dar se pare ca am avut o dexteritate de m-am uimit pe mine insami. A durat un pic primul scutec schimbat dar nu din cauza ca nu as fi stiut ce sa fac ci datorita faptului ca nu mai terminam sa ma minunez de tot ce vedeam pe acolo: pielicica fina, cute, tot tot nu mai incetam sa privesc si nu-mi venea a crede ca eu am facut asa ceva!

BB2 si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Am vazut ca majoritatea burticilor mai au un bebe acasa, deci cu siguranta am sa am ce invata de la voi. Doamne abia astept sa aprofundam discutiile (hainute, anestezia de la nastere, etc), inca putin si trecem de primul hop.

Klarisse graviduta 8+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

nikolici, acum la cine mergi la CMU?
M-ai speriat putin, deoarece eu sunt destul de stresanta cu miile de intrebari si chiar nu cred ca m-as descurca fara ajutorul unei persoane calificate.
Deci, cautam spital privat
Tu ce ai ajut in vedere cand ai ales CMU?
Apropo, eu sunt de acord sa-l scot pe bebe din burtica doar daca mi se face cezariana. La CMU fac cezariana la cerere, fara indicati de cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariciu80 spune:

La noi a fost distractiv la primul scutec
Am adus-o de la maternitate, am pus-o in patut si am inceput s-o schimbam... Hmmmmmmmm... Ne uitam si eu si sotul ca la filme rusesti. "-ok, si acum? -da-mi pampersul. -hmmm. care-i fatza? -nu stiu, tre' sa scrie, nu? -uite. scrie "back". -clar acum. -uita-te pe ala vechi, vezi cum l-au prins alea la spital" Pana am terminat noi discutia insa fiica-mea tocmai umpluse de respect patutul pt ca noi ii scosesem pampersul vechi si trecuse ceva timp pana sa ne lamurim cu cel nou. Acuma macar n-o sa mai trec prin asa ceva...

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ariciu, la fel mi-a zis si mie dr:ca nu fac copil mare.pana in 3kg.si asa a fost.dar acum daca il vedeti la aproape 6 ani nu-l mai pot ridica.si dr acum la control stia de acum 6 ani cat a avut , bine ca a fost mai mic si ca am nascut relativ repede.si ca asa as vrea si acum :sa nasc la fel de rpd dar bb poate sa fie un pic mai mare ca nu ma supar.
nici eu nu am mai dat afara de vreo cateva zile bune.nodul mai vine , mai pleaca.am luat-o pe salate si sunt asa buneeee.mai am o portie pt diseara.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Pup toate fetele. Am reusit sa citesc tot din urma si cum am lasat fetita la mama, pot si eu sa scriu un mesaj ca n-am mai facut-o de mult.

Madutza, imi esti atat de draga ...

Imi pare tare rau pentru fetele care au pierdut sarcina. Tot ce pot face e sa va imbratisez cu drag si sa va doresc sa fiti puternice si optimiste pentru sarcina viitoare.

Felicit fetele care au fost la echo si au adus vesti bune, de ne-am bucurat si noi enorm pentru ele. Sa veniti si de-acum incolo numai cu vesti bune.

Magdy, bine ai venit la odiseea asta, ti-em citit povestea si am plans de nu mai puteam. Esti o femeie puternica si chiar daca Doamne Doamne te-a facut sa treci prin niste incercari atat de dureroase, este alaturi de tine si, impreuna cu ingerasul Teodora, va veghe asupra voastra. Ti-am vazut si puiutul ... scump foc. Sa-ti traiasca!

Arthurana, ce mai faci? Cum te mai simti? fata ocupata.

Pe 18 martie implineste si fetita mea 2 ani si a doua zi trebuie sa merg la servici. Cred ca-mi va fi tare greu, dar n-am incotro. Imi va fi un dor nebun de ea. Azi am observat foarte surprisa ca i-au iesit caninii de jos, deja sunt la jumate, nu stiu cand s-a intamplat asta. De obicei, e foarte dureros, insotita de febra, nopti nedormite, la Clarinda nu stiu cand i-au iesit. Ma bucur mult pentru ea ca n-au chinuit-o.

Si eu am aceeasi problema cu apa, ma chinui sa beau cat de cat, dar mi-e o greata de la ea, mai ales dupa ce beau ... Dar tot incerc ca trebuie sa ma hidratez.

Mi-am facut programare la doctor pentru marti, 9 martie, am niste emotii de nu va pot spune.

M-am intins cam mult. Va pup mult!

LALY, CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUME CU MARIA CLARINDA (18 MARTIE 2008) SI 8+


http://picasaweb.google.com/laura.holznagel/Clarinda#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Sunteti tare simpatice cu scutecele!!
Eu la primul pampers schimbat in spital - era si primul pampers schimbat in viata mea la un bebe - am avut ajutor de baza: o tigancusa din salon care era deja la al treilea copil - copil pe care-l nascuse odata cu mine, intr-un fel - eu in sala de nasteri, ea jos, in curtea spitalului, in ambulanta, cu usile deschise - au dat sa scoata targa si-au bagat-o inapoi, ca nastea pana ajungeau ei sus, la sala de nasteri. Dr. meu se uita pe geam si zicea: ia uite, tu aici, ea acolo - povestea ce vedea! Dar era tare simpatica si descurcareata tigancusa aia.

Klarisse, nasti la Cuza-Voda? Eu acolo am nascut si m-au ajutat f. mult asistentele, imi aratau mereu ce am de facut etc. Am fost destul de multumita per total.

Lora, mami de Iustina si 14+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariciu80

La noi a fost distractiv la primul scutec
Am adus-o de la maternitate, am pus-o in patut si am inceput s-o schimbam... Hmmmmmmmm... Ne uitam si eu si sotul ca la filme rusesti. "-ok, si acum? -da-mi pampersul. -hmmm. care-i fatza? -nu stiu, tre' sa scrie, nu? -uite. scrie "back". -clar acum. -uita-te pe ala vechi, vezi cum l-au prins alea la spital" Pana am terminat noi discutia insa fiica-mea tocmai umpluse de respect patutul pt ca noi ii scosesem pampersul vechi si trecuse ceva timp pana sa ne lamurim cu cel nou. Acuma macar n-o sa mai trec prin asa ceva...

Ariciu in 9+ si mamica de de 3 ani



Noi l-am pus pe pat, apoi ne uitam unul la altul disperati, la care sotul, frustrat - puteau sa puna si ei niste instructiuni, ceva
Oricum, ne-am descurcat si o sa va descurcati si voi, chiar daca este primul bebe

Kiti, 8+ si mami de Vlad (15.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Lora In principiu la Cuza Voda ca acolo e doctorita mea, insa inca am dubii cu stafilococul auriu. Acum in mai se va deschide la Iasi prima maternitate privata (Arcadia) cu sectie de neonatologie si se anunta a fi un hit. Mai am o prietena care naste acum in 3 saptamani si de frica stafilococului vrea sa mearga la Suceava sa nasca..E grea decizia insa pe moment vreau sa evoluam bine, om vedea unde nastem..

Klarisse graviduta 8+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png

Mergi la inceput