Bobocei de sept-oct 2008 (264)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

gagici, cumnata mea colaboreaza cu agentia de implinit dorinte http://agentiademplinitdorinte.blogspot.com/2010/03/dorinta-mirelei-de-salva-pe-fortand.html si au acum un caz la care lucreaza.. Vor sa ajute o fata bolnava de cancer sa invinga birocratia din Roamania si are nevoie de ajutorul a cat mai multor persoane, sa semneze o petitie de prelungire a formularului e112.

Daca vreti sa ajutati, trimit acum pe mail-ul comun petitia si va rog sa mi-o trimiteti inapoi pe mail costin.elena@gmail.com, cu numele si cnp-ul vostru, al sotului, mamei.....si cine credeti ca mai poate ajuta..

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragi mamici,
cititi pe linkul de mai jos ce a scris dobro, manca-l-ar mama.

http://www.dobro.ro/?p=1005

si mai jos in blog am gasit poezia asta:


Cea mai scumpa de pe lume
de Nichita Stanescu

Spune-mi care mama-anume
Cea mai scumpa e pe lume?

Puii toti au zis de pasari,
Zarzarii au zis de zarzari,
Pestisorii, de pestoaica,
Ursuletii, de ursoaica,
Serpisorii, de serpoaica,
Tigrisorii, de tigroaica.

Mânjii toti au zis de iepe,
Firul cepii-a zis de cepe,
Nucii toti au zis de nuca;,
Cucii toti au zis de cuca,
Toti pisoii, de pisica,
Iara; eu, de-a mea mamica.

Orice mama e anume,
Cea mai scumpa de pe lume!





Harri Alexandru (10.09.2008)

Aici sunt eu, Harri, la motz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

cristineescu, poezia e f frumoasa. eu o am si pusa pe muzica.
o pun acum la noi pe blog, ca exact acolo sunt, la ora de poezii si cantece.



Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi merci pt poze.Cred ca o sa iau ceva asemanator.Tu ce carucioare ai acum?
Laura si eu zic ca ar fi bine inca cu carucior desi sper sa gasesc un model care sa il mai tina ca are 14 kg
Eu m-am apucat sa fac putina curatenie in dormitor adica tras patul mare spalat pe sub el tras noptiere etc si Andrei statea in sufragerie prea cuminte m-am gandit eu la un moment dat si m-am dus sa ma uit ce face eh ce credeti gasise un stick nivea si era plin pana in gat pe haine pe jos in jurul lui il scobisese tot cred ca o fi si mancat din el Acu ma apuc sa curat si sufrageria ca pe el l-am curatat deja.


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Intru si eu acuma pe blog sa iau reteta pt gogosici cu iaurt de la Cristina ca dupa ce adoarme Andrei ma apuc de prestat.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

dya, hunii au caruturi ca al lui Andrei! nu stiu daca si culoarea e la fel, sunt bleumarin cu crem ale hunilor.
in vara le iau altele, dar nu renunt la astea, raman pentru toamna-iarna. tot sport, tot de la bertoni, am vazut eu odata in supermarket unele si mai usoare de 7kg, cu tavita. ai mei sunt silfizi, la 88cm au 11,5kg si nu cred sa puna pe ei prea mult vara asta, asa le e ritmul. sau poate imi seama, papa mult si nu se vede nimic.
aa, si de iepuras sigur-sigur le iau tricicleta, s-au indragostit de bicicleta nepotelului meu mai mare, precum si de toate triciletele pe care le intalnim in parc.

bei, hunii mei dorm deja de 2,5h, ce-o fi cu ei?? l-am chemat pe tataie sa-i scoatem afara la 14.30, dar oare cand mai mancam?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi da al nostru e tot bleumarin cu cremO sa iau si eu altu Bertonni cred am mai avut bertonii dar din ala de nou nascuti si a fost destul de ok raportul calitate-pret.
Uite ce bine dorm hunisorii bravo.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

Multumesc din suflet pentru urari!!! pentru toata lumea!
Dya- noi iesim cu carutul sau tricicleta. Il mai las cate un pic si pe jos dar merge in partea opusa decat am nevoie, nu merge de mana, sterge toate masinile din parcare cu manuta, danseaza in balta si apoi se spala pe maini acolo...si astea toate intr-un timp f scurt
Azi ma sarbatoresc in famile (cea de acasa si cea virtuala)asa incat am prestat un tort caramel si o fripturica, va servesc si pe voi cu o bucatica...sambata m-am intalnit cu restul lumii...
fug pana la bunici, revin pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

xor La multi ani fericiti si impliniti, sanatate multa si bucurie!

cristinescu bine ai revenit pe forum, cu banii cum stai, mai dai si la saraci?Super frumoasa poezia!
Si Dobro a scris cu o sensibilitate aparte!
ic pt Harri da? ca tu ai prea multi bani si iti poti cumpara singura pupici.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

La multi ani XOR!

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput