"Dovlecei de sept-oct 2009 *98* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna!
Katterina ne trimite "ghiocei scaldati in roua de munte" si "pupa toate fetele cucuiete si piticii nazdravani"
Tot in spital sunt dar, cu mai multe sperante. Au fost la Robanescu,Obregia si acum sunt in Sibiu unde dupa mai multe investigatii sunt "fericite si cu credinta in Dumnezeu".


Sa ne rugam sa ajunga acasa cu bine micutul Trandafiras!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

gata, l-am gasit, ignorati mesajul de mai sus

am picat si eu ca musca-n lapte in mijlocul dixtractiei





de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

dragelor, multumim urari si de comentarii
Santiago de incantare nici n-a dormit azi . De ma-sa nu mai zic

ma gandesc sa scriu la adminii DC-ului ca asteptam toate sa apara emoticonul cu cioara , eu una tare l-as mai folosi. Credeam ca pe masura ce trece timpul, ma voi calma, dar parca e pe dos, tot mai tare imi creste inima cand imi lauda cineva puiul. (ma si gandesc sa nu-mi crape naibii )

M-am exprimat gresit cu revenitul la voi, de fapt eu citesc tot timpul, dar inafara ca scrieti f mult si nu apuc sa ma bag in vorba, noi suntem la juniori... asa ca eu doar casc gura la ce ziceti si din cand in cand, cand vad ce face piticul meu, ma mai taie cate o amintire prin creierul micsorat, de genul: ia uite ca asa zicea si Luci acum o vreme, asta a patit si Fragutza mai de mult etc etc...

Santiago papa exclusiv san si sper sa ne tina si de acum incolo. Ma bucur tare ca ati scris asa de multe lucruri legate de diversificare si am reusit si eu sa-mi fac o idee, ca sa nu ma prinda momentul asta cu chilotii chiar in vine... pot sa zic ca-i am pe la genunchi acuma desi eu mai sper inca macar o luna fara solide, daca nu chiar 2. Apropos de asta, Selen daca ai tu 3 minute, imi spui si mie pls ce crestere a avut frumusetea ta de fata, pe luni?

Tare va mai pup

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Monis uite cu copy paste din graficul pe care l-am tinut eu...maine mergem la contro iar (si vaccin ) si iti zic cat are acum..

Varsta Greut. crest. lungime
0 luni 3.350 0.000 52
1 sapt 3.210 -0.240 52 (cu atat am iesit din spital..)
5 sapt 5.000 1.790 58
2 luni 5.600 0.600 59
3 luni 6.000 0.400 61
4 luni 6.700 0.700 64
5 luni 7.400 0.700 66

edit: sper sa intelegi, vad ca se decaleaza, cand scriu mesajul imi apare bine...



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna!
Katterina ne trimite "ghiocei scaldati in roua de munte" si "pupa toate fetele cucuiete si piticii nazdravani"
Tot in spital sunt dar, cu mai multe sperante. Au fost la Robanescu,Obregia si acum sunt in Sibiu unde dupa mai multe investigatii sunt "fericite si cu credinta in Dumnezeu".


Sa ne rugam sa ajunga acasa cu bine micutul Trandafiras!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice







multumim de vesti, sper sa se rezolve, sa se bucure si ei de frumusetea lor de fata



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Monis uite cu copy paste din graficul pe care l-am tinut eu...maine mergem la contro iar (si vaccin ) si iti zic cat are acum..

Varsta Greutate crestere lungime
0 luni 3.350 52
1 sapt 3.210 -0.240 52
5 sapt 5.000 1.790 58
2 luni 5.600 0.600 59
3 luni 6.000 0.400 61
4 luni 6.700 0.700 64
5 luni 7.400 0.700 66




de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta





sarrrrrmanaaaaa
te-am intrebat pe tine ca vaz ca sunteti inca pe san exclusiv si Ebru e nascuta la acelasi termen si cca la aceeasi greutate cu Santi.
Si vad ca si la evolutie sunt cam la fel. Merci mult de tot. Mai ramane acuma sa mai am eu lapte cat poate el bea (eu is neam de ala cu bunaciunea - sper sa nu incurc personajele , adica slaba moarta, dar usor nefericita din cauza asta...)



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

Buna!
Katterina ne trimite "ghiocei scaldati in roua de munte" si "pupa toate fetele cucuiete si piticii nazdravani"
Tot in spital sunt dar, cu mai multe sperante. Au fost la Robanescu,Obregia si acum sunt in Sibiu unde dupa mai multe investigatii sunt "fericite si cu credinta in Dumnezeu".


Sa ne rugam sa ajunga acasa cu bine micutul Trandafiras!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice





draga de ea!! E atat de optimista Katteryna..Doamne ajuta så fie totul bine si så se termine drumurile astea la spital..!!

Moni

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

pash.. pash apar si eu de dupa tufis!!!


seara buna dragele mele. va urez (cu intariziere) sa aveti o primara superba si un an miraculos

noi suntem foarte bine. am fost plecati foooaaarte mult zilele astea. sambata la baby expo de unde am cumparat tot felul de chestiute si duminica la manastire (la vreo 70 de km de Bucuresti unde ne-am casatorit noi) si apoi in AFI. Baiatul meu s-a comportat exemplar .

cred ca ne ies si noua dintzocii. nu ca ar avea ebra sau s.ar manifesta cumva ci pentru ca se vad niste puncte albe pe gingiuta.

am vazut ca Brucu a facut febra. offf, mititelul!

am vazut si fotografiile carinei. o dulceata de fetita

v/am yis ca baiatul meu sta singur in fundulet? baiatul meu sta singur in fundulet!!!!

raluk, Maria, uka





Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

pash.. pash apar si eu de dupa tufis!!!


seara buna dragele mele. va urez (cu intariziere) sa aveti o primara superba si un an miraculos

noi suntem foarte bine. am fost plecati foooaaarte mult zilele astea. sambata la baby expo de unde am cumparat tot felul de chestiute si duminica la manastire (la vreo 70 de km de Bucuresti unde ne-am casatorit noi) si apoi in AFI. Baiatul meu s-a comportat exemplar .

cred ca ne ies si noua dintzocii. nu ca ar avea ebra sau s.ar manifesta cumva ci pentru ca se vad niste puncte albe pe gingiuta.
v/am yis ca baiatul meu sta singur in fundulet? baiatul meu sta singur in fundulet!!!!



bravo pt statul in fundisor

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

ma intreba Raluk cum mai stau cu laptele. si/a revenit. in unele zile e mai mult in altele mai putin. carol are 3 mese exclusiv de lapte de la mine si dupa suptul de la 17 il mai incerc cu ceva cereale. cateodata vrea cateodata nu. in rest fac si eu tot cum face Liliac. ii incerc gusturile. cu cate o lingurita, doua, trei de suc de mere (deocamdata)



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput