FIV268

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrabirni

Cristal:"Am vazut stirea la TV si chiar ma intrebam de gemenii diferiti daca nu or fi fost copii de eprubeta.... "
Cristal, te rog frumos sa nu te superi, dar nu conteaza cum sunt obtinuti copiii, ci conteaza ca ii ai.Nu as vrea sa te superi , dar tare urat suna sintagma "copii de eprubeta" ( tehnic vorbind, ai dreptate), iar mie chiar nu mi-ar conveni sa aud pe strada..."uite, asta o avea copii de eprubeta?"Sincer, daca noi nu ne respectam, nici ceilalti nu or sa ne respecte.Suna tare urat la cat ne chinuim, iar multi cand spun copii de eprubeta, nu inteleg procedura in sine....


Andrabirni ai mare dreptate, asta am vrut sa scriu si eu , suna foarte urat mai ales din partea unei forumiste care vrea copil tot prin sistemul "eprubeta"
putin respect totusi ar fi binevenit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui kittyke

Citat:
citat din mesajul lui andrabirni

Cristal:"Am vazut stirea la TV si chiar ma intrebam de gemenii diferiti daca nu or fi fost copii de eprubeta.... "
Cristal, te rog frumos sa nu te superi, dar nu conteaza cum sunt obtinuti copiii, ci conteaza ca ii ai.Nu as vrea sa te superi , dar tare urat suna sintagma "copii de eprubeta" ( tehnic vorbind, ai dreptate), iar mie chiar nu mi-ar conveni sa aud pe strada..."uite, asta o avea copii de eprubeta?"Sincer, daca noi nu ne respectam, nici ceilalti nu or sa ne respecte.Suna tare urat la cat ne chinuim, iar multi cand spun copii de eprubeta, nu inteleg procedura in sine....


Andrabirni ai mare dreptate, asta am vrut sa scriu si eu , suna foarte urat mai ales din partea unei forumiste care vrea copil tot prin sistemul "eprubeta"
putin respect totusi ar fi binevenit

Kittyke mamica lui Fanni si Mark
16.10.2008




acelasi gust amar l-am avut si eu dar m-am abtinut. Oricum contextul a fost ... no comment.

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvonne

Buna,
Doresc sa stiu daca a facut cineva FIV (protocolul scurt). Mai exact vreau sa stiu din ce zi a CM se incepe si cu ce medicamente? Mentionez ca am facut 2 FIV-uri (protocolul lung) nereusite.


yvonne Eu am facut 2 Fiv-uri cu protocol scurt - pe primul l-am inceput din ziua 2 CM- cu Puregon si Cetrotide si 2. am inceput din ziua 3 CM cu Gonal si Decapeptyl. Si am facut stimulare+inhibare in jur de 9 -10 zile.
Sper sa intelegi ce am scris eu pe aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristal1995

Of, Doamne! Am vazut stirea la TV si chiar ma intrebam de gemenii diferiti daca nu or fi fost copii de eprubeta....



Sensibilitate de cristal. Atentie pe ce calci cand pasesti!!!
Sunt siderata.



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

cristal oare as putea sa ma pronunt si eu ce "fel" de copil esti tu, daca copiii mei sunt "copii de eprubeta?" as folosi mai putine litere oricum... revizuieste-ti exprimarea!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Desi nu scriu pe aici,ca nu am de ce deocamdata,dar nu ma pot abtine!
Cristal,iti doresc sa obtii ceea ce-ti doresti"copii de eprubeta"
Cat de urat suna!E ca si cum ti-ar spune cineva"ia uite-o si p'asta!n-a fost in stare sa faca un copil normal,l-a facut in eprubeta!"
Te-ai simti bine?Nu e nevoie sa-mi raspunzi,raspunde-ti tie!


"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Ok, ne-am lamurit, a fost o expresie nefericita, va rog sa reveniti la subiect.

Orice alt comentariu va fi considerat offtopic si trimis direct la cos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Yarrina sa stii ca si mie dat trecuta imi dadea gonalul stari cam ciudate, dar in special durerile de cap de care amintesti tu si bufeuri...Sa vedem de data asta cum va mai fi..Dar nu ai ce sa le faci, trebuie indurate si astea! Multa bafta in continuare!

Andra, imi doresc din suflet! Situatia ta care mai este? Te-ai mai hotarat ceva?

Multa bafta fetelor care sunteti in cursa, si nu numai!!!


------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvonne spune:

denisa220972 - Multumesc ptr. raspuns. Sunt lamurita, acum sper sa si reusesc, acesta fiind al 3-lea FIV. Poate cu protocolul scurt o sa fie mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

yvonne Draguta sa dea DD sa fie bine si sa crezi in sansa ta. Unde faci Fiv-ul?

Mergi la inceput