Copilasi de Iulie - August 2004 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmen, ilinca e asa de delicata...
felicitari eli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Noi avem serbare de 8 Martie. Poetul meu joaca intr-o piesa de teatru, el este vanzatorul de inimi si el mi-a zis sa il imbrac ca pe un vanzator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io de ce sa nu iau distonocalm?..am fost f relaxata..mai bag si o "ciucalata" si sint..all set

Bunicii sint speriati (ei care sustineau varianta cu alintul), socrul meu a studiat toata diminieata pe net despre ADH..concluzia este..NU are! Cica se albise dimineata..se ascundea si plingea..Acum iar face planul cu gradi si cu hamsterul..

Despre spalatul pe maini..bag seama ca nu sint singura si tare bine imi pica.. La noi este altfel..pai nu am atins cucul!...

Andries ..m-ai lasat masca si nu prea..Vic este un copil destept dar care cred ca a auzit prea multe..unde..tu stii mai bine. In USA copii sint mult mai naivi decit cei din RO...ma crucesc ce preocupari au copii de 12 ani in RO..

De azi am scos Cartoon Network..la care Luca zice: da stiu pt ca sunt numai porcarii silly!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Da, e adevarat e un copil destept care speculeaza orice si oricum, pe principiul mie sa-mi fie bine, restul... ura si la gara.
Sau...branza buna in burduf de caine. Ce ma enerveaza este faptul ca a inteles prea bine ca munca e o solutie, dar mai exista si altele mai facile...si e dcis sa le incerce intai pe alea... si munca e ultima optiune (adica...daca nu se poate si nu se poate sa obtin ce vreau fara efort... o sa fac si efortul ...dar next time tot fara efort incerc!!)

maine va povestesc cu fumatul... azi ma ia iar raceala. Pupici!!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Cu intarziere un brat de ghiocei virtuai pentru voi si urari de o primimavara frumoasa. linistita si plina de bucurii si realizari. La multi ani fete dragi.

Hehehe...nici la noi nu merge te spun lui tati. Am vazut mai degraba ca merge "te spun lui mami". Acum nu ca sunt eu zbirul, ca tot numai eu o pupacesc, si ii caut in cornite, si ne pupam bot in bot ca pisicii toata ziua, dupa cum spune tacs-o. Dar cred ca nu vrea sa ma supere...ca stie ca ma intristez daca face ceva prostioare.
Dar asta nu o impiedica sa ma ignore la prima strigare. Numai cand vocea atinge "nivelul" corespunzator urmeaza dupa caz, bine cunoscutul de toata lumea "bineee, binee", sau "da, mami". Asta cu Da, mami, i-am spus-o eu. I-am explicat ca atunci cand o chem nu e nevoie neaparat sa sara de unde este si sa vina la mine, dar macar sa-mi raspunda sa stiu ca m-a auzit.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
azi e soare si aici. si in week end am ascuns toate cizmele. pur si simplu refuz sa le mai incalt . nu ma intereseaza ca vine iar ninsoarea de sambata, m-am saturaaat!
Liliana ahahahaa daaa, ce cunosc aia cu "nivelul"... pe mine oboseste la maxim sa ridic vocea!!! zau daca inteleg de ce trebuie sa o fac.. ca ei oricum aud!
am descoperit de ce nu manca asta mare. il apuca guturaiul. tuseste si se aud si mucii undeva pe drum. cah si yuck. si de data asta a luat de la sora-sa!!!
ma apuc de trebi ca azi is singurica, colega mea a reusit sa se taie rau de tot in mana asa ca e la spital la cusut.
pup iu all, sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

O zi frumoasa si de la noi
Mi-a sosit al`lalt sef asa ca ma voi duxtra
Spor la treburi tuturor, va trimit cate o raza de soare

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele, o primavara frumoasa va doresc.

Eu din pacate nu vin cu vesti bune, tatal meu a murit duminica dimineata, pe neasteptate...sunt inca in stare de soc, astea doua zile cu pregatirile si inmormintarea au trecut cumva asa, pe linga mine si nu cred ca realizez total ca nu mai e, ca nu o sa-l mai vad niciodata, ca nu o sa ma mai sune la servici sa ma intrebe ce fac in nicio zi de acum incolo... nu pot sa cred ca astia mici cind ma intreaba acum daca la telefon e tataie, eu le raspund ca tataie nu mai e...Dumnezeu sa-l odihneasca...acum stiu ca e acolo, sus in cer, alaturi de nepotii lui, cei doi ingerasi ai mei...

O sa revin la voi cind o sa fiu in stare...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! soare si la noi

Eu am fost dimineata cu un preot si s-a sfintit locul viitoarei noastre case, era asa soare si frumos, liniste ca la munte, m-am umplut de primavara.
Si cu acest prilej am si socializat cu Tommy, noul nostru membru al familiei, cobanescul german de care va povesteam si de care m-am si indragostit
Am facut 2-3 poze, astept sa le descarce seful meu (am luat aparatul lui) si sa vi le arat si voua.

Va pup, o zi frumoasa!

EDIT - Gabitza, acum am citit mesajul tau, condoleante din suflet , din pacate stiu prin ce treci, este foarte greu si ...atat de definitiv.Imi pare foarte rau...


Mergi la inceput