"Dovlecei de sept-oct 2009 *97* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Slava Domnului ca am reusit si am luat tot de pe laptop pe un hard extern. Ufffff, transpirasem!

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Salutare!

Uka - cartoful constipa si da si dureri de burtica uneori (asa mi-a zis pediatra). poti baga dovlecel care e bun si are si usor efect laxativ.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Maria am vazut ca v-ati plimbat cu autobuzul.Parca si vad fetele celor care se uitau la voi .
Lasa baiatul ca are personalitate...cum sa se uite altii la el cand papa?E doar a lui....

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Multumesc din suflet fetelor...acum vad ca nu mai are (unu care-si sterge sudorile)
Azi am papat branzica (home made,eram toata un stres ca n-o s-o stiu face..e nah,am amestecat 30 de secunde si gata a fost ; foarte simplu se face) iar Razvi a fost mai mult decat incantat

Primesc rosii,orice..dar intreb si eu,oare nu pot sa-l scot pe Alex afara pe la 12? e un soare minunat,nu e nici frig (in jur de 7 grade scrie pe net,dar la soare sunt mai multe)...mi-e mila de el,ca sta la geam si se uita cu asa tanjeala afara...(si sa fiu cinstita,si la ma-sa i-ar face bine sa iasa din casa) .Voi ce ziceti?

Aida,te

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Primavara e modul in care natura ne spune : "Sa inceapa petrecerea !"

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Mary multumim de tratatie .
Bine ca acum e bine...nu stiu ce sa zic cu iesitul...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Scriu din capitolul,trecut,de fapt am vazut poze de bebei frumosi
MIMIKA sunt superbi baietii tai,multumim de martisoare si i-am vazut si in actiune la concurs
IULIKA te-am vazut si pe tine frumoasa si aranjata
FRAGUTZA ma bucur ca ati venit cu vesti bune de la dr.
TECHILA imi pare rau ca ai esuat si cu banana,las ca poate o sa le placa mango azi.
VIK imi pare rau ca te-au inundat vecini,si la noi sunt unii cu bormasina de azi de la ora 8.
SELEN ma bucur ca v-ati simtit bine in plimbari si astept poze cu tine sa te vad tunsa
CRISTINA imi pare rau ca nu ti-a iesit cu olita,eu zic sa il lasi in pace am si eu la mama pe scara o fetita care la 3 ani nu vrea sa auda de olita,daca o pui tipa de zici ca o arde
Revin cu ce citesc in capitolul curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza la mamici si dovlecei!

Uka jos palaria, ca de obicei, pozele (asta incluzand tot, de la protagonista pana la comentarii) sunt mortale...sau sa zic MONDIALE?? ce frumos papa si ea, cumintica asa....


Mimika ce v-ati mai distrat voi! Mimikosii sunt niste haiosi frumosi!

Lali crede-ma ca imi doresc tare mult sa ies si eu cu voi, dar am mai explicat eu ca mi-e cam greu...dar o data tot trebuie sa ne intalnim noi toate!
de fapt, tot va refuz pt ca eu NU "EGZIST" toate pozele si filmuletele mele sunt trucate

Luci pupam gogosaru sa nu mai sufere saracutzu'...ooof, ce perioada urata, asta cu dintzocii noi inca n-o simtim, dar nu cred ca mai dureaza...

Nela plaja??? oare cum o sa reactioneze Ana la prima baitza in mare ?

Mary bine ca i-a trecut febra....nu stiu ce sa zic cu iesitul, nu ma pricep...

Iulika pt Brucu cel voios! sper sa fie totul ok la urmatorul control

ma pun pe incarcat poze....la cererea publicului, pe picassa

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Uka am vazut si eu cum papa Carinuta iaurtel,e mortala...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ia-uitati ce am gasit. stiati ca cartoful contine gluten?

"Antioxidantii

Antioxidantii protejeaza componentele celulelor cheie prin neutralizarea efectelor daunatoare ale radicalilor liberi, produsi natural in urma metabolismului la nivel celular. Radicalii liberi calatoresc de-a lungul celulelor, distrugand structura altor molecule, cauzand pagube la nivel celular. Se pare ca aceste celule distruse contribuie la imbatranire si conduc la diverse probleme de sanatate.

Cartofii contin gluten, un antioxidant care s-ar putea sa ajute la protectia impotriva anumitor forme de cancer. Pentru o portie, cartofii alaturi de fructele de avocado, sparanghel, dovleac, conopida, broccoli si rosiile proaspete, au cel mai mare continut de gluten in comparatie cu alte legume si fructe.

Intr-un studiu in care s-a comparat activitatea antioxidanta a cartofilor, ardeilor, morcovilor, cepei si broccoli, cartofii au obtinut locul doi dupa broccoli din acest punct de vedere"

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

mary nu stiu ce sa zic de iesire, as zice pas

fetele fasolea pastai, fasolea verde face ceva rau la burtica lui bebe?

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput