"Dovlecei de sept-oct 2009 *97* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Eu am mancat si i-a facut rau cand l-am .
Eu zic sa ai grija!


Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

mary nu stiu ce sa zic de iesire, as zice pas

fetele fasolea pastai, fasolea verde face ceva rau la burtica lui bebe?

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos



Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

mary nu stiu ce sa zic de iesire, as zice pas

fetele fasolea pastai, fasolea verde face ceva rau la burtica lui bebe?

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos



din cate am mai citit si eu, nu. si e chiar recomandata de la 4 luni.
dar tot de la 4 luni, am mai gasit recomandari si pentru cartof, pentru ca acum sa gasesc info referitoare la continutul de gluten din cartof. habar nu aveam. eu am decis ca alimentele asupra carora planeaza vreo incertitudine, sa nu le dau maiei pana nu am ok-ul pediatrei.
de fasole nu am citit nimic controversat. am gasit doar info ref la aliment permis de la 4 luni.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Pentru mamele care era printre alimentele permise.Dar ti-am zis,noi am avut probleme.Ramane ori sa incerci si sa vezi,ori sa mai amani ideea.
Succes!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

cand m-am hotarat si eu sa incarc in picassa, nu merge 'pt nerabadatoare, am reusit sa incarc cateva aici
http://picasaweb.google.com/SelenAzis80/6Luni#

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

cand m-am hotarat si eu sa incarc in picassa, nu merge 'pt nerabadatoare, am reusit sa incarc cateva aici
http://picasaweb.google.com/SelenAzis80/6Luni#


pupam pe ebru, pus comentarii

multumesc de raspunsuri, am mancat ieri, vad ca nu da semne, oricum azi pass, mai incerc maine

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neatza fetelor

Hepilica eu cred ca e o greseala de traducere. Daca am cautat pe google gluten cartof mi-a dat sute de articole de diete fara gluten pe baza de cartof SI 2 articole cu acelasi continut, cel pe care l-ai scris tu aici, doar in alea e scrisa treaba asta. Si apoi am cautat in engleza "gluten, potatoes" si am gasit multe site-uri in care se spune ca nu au gluten cartofii (de www.gicare.com/diets/Gluten-Free.aspx" target="_blank">exemplu).

Raluci recunosc ca nu mi-am dat seama daca e vorba despre alimentatia ta si alaptezi, sau a bebeului . Am vazut si eu ca astia recomanda repede fasolea verde la bebelusi. Nu-ti ramane decat s-o testezi , cu cantitate foarte foarte mica. Eu am mancat acu vreo 2 saptamani un polonic de ciorba cu vreo 4-5 pastai in el... ca sa-l obisnuiesc treptat, si 2 zile a fost mult mai urlator si se tot scremea de era rosu... Apoi nu stiu cum ar avea el enzime acuma sa digere direct pastaile. Si mie mi-e asa de dor de pastaioase ... mama mama . DAR eu zic ca noi suntem exceptia. Sunt multe fete aici care papa din astea si alapteaza si n-au puii nimic. Am vazut si eu pe wholefood ca se recomanda printre primele mancaruri la bebelusi. Tin pumnii sa le suporte, ca ar fi tare tare sanatoase!

revin


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Foarte frumoasa papusica Ebru
Si mami,cu noua freza,sa-ti fie de bine!!!


Citat:
citat din mesajul lui selen80

cand m-am hotarat si eu sa incarc in picassa, nu merge 'pt nerabadatoare, am reusit sa incarc cateva aici
http://picasaweb.google.com/SelenAzis80/6Luni#

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Neatza fetelor
Raluci recunosc ca nu mi-am dat seama daca e vorba despre alimentatia ta si alaptezi, sau a bebeului . Am vazut si eu ca astia recomanda repede fasolea verde la bebelusi. Nu-ti ramane decat s-o testezi , cu cantitate foarte foarte mica. Eu am mancat acu vreo 2 saptamani un polonic de ciorba cu vreo 4-5 pastai in el... ca sa-l obisnuiesc treptat, si 2 zile a fost mult mai urlator si se tot scremea de era rosu... Apoi nu stiu cum ar avea el enzime acuma sa digere direct pastaile. Si mie mi-e asa de dor de pastaioase ... mama mama . DAR eu zic ca noi suntem exceptia. Sunt multe fete aici care papa din astea si alapteaza si n-au puii nimic. Am vazut si eu pe wholefood ca se recomanda printre primele mancaruri la bebelusi. Tin pumnii sa le suporte, ca ar fi tare tare sanatoase!

revin


sarumana, nici eu nu m-am exprimat cum trebe , mancam san exclusiv, macar pana la 6 luni daca nu si peste cum face ralucaU

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Raluci acum m-am prins ca te referi la tine. Apropo ca ai mancat ieri si azi zici pass, sa stii ca am patit-o cand am inceput cu ceapa. In prima zi nu a zis nimic si eu ca vaca am tot continuat. Ei bine, dupa 3 zile a fost jaleee. Deci cred ca daca ne apucam incetuc incetuc si cu cap , nu ne aruncam pe ele, va fi bine!

Selen iti sta minunat! Parca ai 16 ani! O pupam si pe ochioasa frumoasa Ebru

Meli daca ar intra strainezele noastre sigur ti-ar zice sa iesi afara! Acuma eu stiu ca daca au mucisori trebuie scosi la aer ca le trec. Daca sunt bolnavi in convalescenta, oricat am crede ca le face bine soarele si aerul, trebuie sa stea la pat sa se refaca organismul, sa nu depuna organismul un efort in plus cu mentinerea temperaturii corpului si alte cele. Numai tu poti sa vezi cum se simte el. Daca ai impresia ca ar fi bine sa stea la pat, nu-l scoate. Daca tu crezi ca a fost doar ceva trecator, soarele e foarte bun. Noi dupa ce am avut febra aia ne-a spus doamna doctor sa nu mai iesim la aer pe atmosfera aia umeda si rece, pana cand iese soarele sa mai omoare din microbei. Dar ma bucur ca a scazut febra! Te inteleg perfect cum ai zis ca ti se rupe sufletul!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Neatza fetelor
Raluci recunosc ca nu mi-am dat seama daca e vorba despre alimentatia ta si alaptezi, sau a bebeului . Am vazut si eu ca astia recomanda repede fasolea verde la bebelusi. Nu-ti ramane decat s-o testezi , cu cantitate foarte foarte mica. Eu am mancat acu vreo 2 saptamani un polonic de ciorba cu vreo 4-5 pastai in el... ca sa-l obisnuiesc treptat, si 2 zile a fost mult mai urlator si se tot scremea de era rosu... Apoi nu stiu cum ar avea el enzime acuma sa digere direct pastaile. Si mie mi-e asa de dor de pastaioase ... mama mama . DAR eu zic ca noi suntem exceptia. Sunt multe fete aici care papa din astea si alapteaza si n-au puii nimic. Am vazut si eu pe wholefood ca se recomanda printre primele mancaruri la bebelusi. Tin pumnii sa le suporte, ca ar fi tare tare sanatoase!

revin


sarumana, nici eu nu m-am exprimat cum trebe , mancam san exclusiv, macar pana la 6 luni daca nu si peste cum face ralucaU

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos



eheee, ce-o fi si cu Ralucile astea , tu, eu, Fragutza, Raluca_u


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput