Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (147)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

a doua

vai mi_bebelina, ce mai tragi si tu cu nemancarea asta! eu m-as urca pe pereti, sa fiu in locul tau...
nici fii-mea n-a vrut sa manance mai nimic azi...i-am facut dimineata ou cu branzica, a luat vreo doua inghitituri...n-a mai vrut...am incercat sa-i dau banana, n-a mancat nici jumate'...pana la urma a mancat un castronel cu cereale cu lapte.
De pranz, am incercat sa-i dau mancarica de legume...a luat 3 linguritze si gata...noroc ca a mancat doua biberoane de lapte...
Imi tot repet ca tre' sa nu ma stresez si s-o las in pace...dar nu pot


si-si roade degetele mereu...dar nu ma lasa sa ma uit in gura sa vad daca-i iese ceva...


Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj




Macar papa laptic. Victoria nici macar. Dar eu tot imi repet ca daca i-ar fi foame, nu s-ar infometa, ar papa.

Uite si niste intrebari ptr. gradi, de pe net:



Questions To Ask Kindergarten Teachers
How can I prepare my child for kindergarten?
How will my child spend his day?
Are there opportunities for children to choose their own activities?
Will my child learn to read?
What are the academic goals of kindergarten?


Daca mai gasesc, mai pun


_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Deci, Cleo: Croshetaturi Prima (gri) este o paturica de bebe care este nefinisata, este din Granny's square si pe dos am pus finet ca sa fie soft. Mai am sa pun pe margini funditza, ca sa fie fina, sa nu racaie bebeul pe fatza. Si a doua e tot o paturica dar vreau sa o fac ptr noi, sa vad cat de mare am rabdare sa o fac. Imi plac florile alea de ma termina! Si vreau sa mai fac o posheta din anouri prinse intre ele si pe dedesubt sa fac captuseala de satin, ceva de genul... I-am mai facut un fular shic Evei dar l-am uitat la ai mei, este Shell scarf, super modelul! Eh... sunt si eu incepatoare.
Cleo, eu cand am nascut n-am primit nicio floare. V-am zis, o singura data (de primul sf Valentin) am primit flori. De aia m-a impresionat si am zis sa il laud si eu

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Lorich, felicitari pt achizitie...si eu am mare incredere in dr-ul Mencinicopshi...am aflat o multime de chestii interesante de la el de cate ori a aparut la tv.

Desiree, doar 83 cm are Victoria!?...as fi jurat ca e mai inalta...

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



Da, dar eu cred ca e ok... sau nu e? Adica, avand in vedere faptul ca eu am 1,58... sper sa semene pe daddy...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

wow Ylari ce frumos din partea lui Iuby al tau! Bravo! Al meu imi lua in tara flori, acuma am falimenta daca mi-ar lua asa des, aici florile mi se par tare scumpe.
As prefera o cutie de bomboane azi... sa mai eliberez din stress

Simo ma bucur de rezultatele bune! Si noi reincepem lucrul la proiectul bebe caci in sfarsit ne-au trecut racelile, am terminat antibioticele (adica Gabi ca eu n-am luat) Stateam si ma gandeam ca imi pare bine ca n-am ramas gravida luna trecuta. Pai ce virusache am avut noi, de la PAtrick, ca nu m-am mai simtit niciodata asa rau, eu cred ca a fost gripa porcina. Ca va ziceam ca simteam ca mor. SI al meu sot, nu a mai avut gust si miros vreo saptamana, a fost pe antibiotic, deci cine stie daca eram gravida ce efect ar fi avut asupra bebeului. SI uite asa Doamne Doamne stie cum sa le potriveasca mai bine.

LA noi Gabi tipa si tipa, ca imi vine sa-l dau afara din casa. Ne-am certat tare de tot sambata pe tema asta, l-am si amenintat ca eu imi iau copilul si ma duc. Eu ca eu, insa la Patrick nu suport sa se tipe. A promis ca nu se mai repeta, si-a cerut scuze, insa ma scoate din minti cand il apuca nervii.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"





Mie daddy nu-mi ia flroi la ocazii niciodata, de ex. ziua mea, aniversare, etc... in schimb imi apare cu flori asa, pe neasteptate, fara ocazie speciala.
Ylari, f. frumoase florile.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Desiree si eu tot 1,58 am
Ce dragutz si Daddy sa apara asa cu flori!

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Lorich, felicitari pt achizitie...si eu am mare incredere in dr-ul Mencinicopshi...am aflat o multime de chestii interesante de la el de cate ori a aparut la tv.

Desiree, doar 83 cm are Victoria!?...as fi jurat ca e mai inalta...

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



Da, dar eu cred ca e ok... sau nu e? Adica, avand in vedere faptul ca eu am 1,58... sper sa semene pe daddy...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



E bine, n-am zis ca nu e bine...doar ca-mi parea mai inalta in poze...poate mai tarziu, daca seamana cu daddy, va fi mai inalta decat Cris a mea cu toti cei 88 de cm ai ei de acum...asa ca nu te mai stresa

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Ylari, superb aranjamentul...foarte frumos din partea sotului, mai ales ca zici ca nu prea face gesturi din astea...
Primi si eu un buchetel de frezii

Felicitari si pentru "crosetaturi"...foarte bine arata cea alba cu flori...spor la lucru!


Simo, ma bucur pentru rezultatul bun la PAP

Apropo, Ylari, tie cum ti-au iesit analizele?



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Lorich, felicitari pt achizitie...si eu am mare incredere in dr-ul Mencinicopshi...am aflat o multime de chestii interesante de la el de cate ori a aparut la tv.

Desiree, doar 83 cm are Victoria!?...as fi jurat ca e mai inalta...

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



Da, dar eu cred ca e ok... sau nu e? Adica, avand in vedere faptul ca eu am 1,58... sper sa semene pe daddy...

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



E bine, n-am zis ca nu e bine...doar ca-mi parea mai inalta in poze...poate mai tarziu, daca seamana cu daddy, va fi mai inalta decat Cris a mea cu toti cei 88 de cm ai ei de acum...asa ca nu te mai stresa

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj



Haha, Lumi, mai ales in pozele in care-i langa mine pare inalta
Nu-mi fac deloc griji de inaltime, atata timp cat e sanatoasa.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

Ylari, superb aranjamentul...foarte frumos din partea sotului, mai ales ca zici ca nu prea face gesturi din astea...
Primi si eu un buchetel de frezii

Felicitari si pentru "crosetaturi"...foarte bine arata cea alba cu flori...spor la lucru!


Simo, ma bucur pentru rezultatul bun la PAP

Apropo, Ylari, tie cum ti-au iesit analizele?



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj




Ylari, si eu vroiam sa te intreb de analize. Si am vazut si eu crosaturile tale... cata rabdare aaaaiii... foarte frumoase.

_
Mami de Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Lumi, Desiree, inca n-au iesit rezulatele. O sa sun sapt asta spre sfarsit

YLARI

EVA mea

ticker

POZE

Mergi la inceput