Comori de nov-dec 2004 (203)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Mai ce petrecere pe aici.

Mirandolina, sa fii sanatoasa si iubita!

Ioana, sa stii ca ti l-am deocheat. E asa de scump cu guleras , un baietel delicat. Cat despre alaptat cunoastem cum sa nu, Elisa a stat si azi noapte non-stop la lactobar mufata. Are niscaiva mucisori si tuseste asa ca ii trebuia ceva de supt continuu. Si eu tin foarte bine minte cat ziceai ca-ti doresti copil mancacios, sa suga bine. Vad ca ti s-a indeplinit dorinta din plin. Ia sa vezi ce mandra vii cand vei merge cu el la cantarit.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Mirandolina sa fi sanatoasa si fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

OTILIA, m-ai amuzat cu "lactobar-ul"! Multumim de complimente. Pe cand pozici cu printesele? Mi-e dor de ele. Io-s rea de somn si sper sa nu fie cazul sa suga si la un an noptile ca ziua sunt zombi....tu de unde putere mama mea? Si nopti albe si sv si copii si gravi.... Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

dragele mele dragi, cu intarziere dar cu tot sufletul va doresc la multi ani: fulguletz, mihaela, mirandolina si felis . sa fiti sanatoase si puternice, sa fiti iubite si fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Mirandolina LA MULTI ANI!. Sa fii sanatosa, fericita si iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele!

BB2 si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ce de pestoaice. Si danette e pestoaica, asa ca danette, desi nu cred ca ne mai citeste!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Salutare, salutare!
Multumesc mult pt urari!
La multi ani, Felis, Fulgu, Mirandolina, Danette! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de cei dragi voua!
Ioanaaaa,dulce un Danut frumos foc si zambaret si pe fratiorul mai mare fericit langa el.
Noi sunt bine, adica Diana-i un pic racita, mai tuseste si nu merge la gradi.
Am mai scos o maseluta, iar abcessi mai avem una cu care trebuia sa mergem marti, dar daca a racit nu ne-am mai dus...mergem saptamana viitoare.In rest nimic interesant de raportat...
Va pe toate si pe copilasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

'neata!


Multumesc mult de tot pentru fiecare urare in parte!

Sunt rupta de oboseala, caci din cauza pregatirilor pentru musafiri am dormit cam putin. Cred ca si la copii se simte oboseala de peste saptamana, dimineata era chiraiala pe 2 voci Matei azi are serbare de ziua mamei, despre care eu abia aseara am aflat detalii concrete (desi toata saptamana am intrebat).

Prin urmare dimineata calcam rufe, sa fie printul frumos gatit. A spus ca o sa imi placa surpriza lui, rolul lui, poezia lui, pe care le stie "bine, bine, bine"


Cumva au inceput sa ma ingrijoreze desnele lui, de fapt culorile folosite Simt ca e ceva in neregula, si TREBUIE sa imi fac mai mult timp pentru ei ca sa pot afla cum sta treaba.

In vreme ce edu lui Adam ma trimite cu el la terapeut ca ar putea avea un inceput de ADHD (NIMENI din cei care il cunosc nu s-ar fi gandit la asta, nici intr-o mie de ani), eu il suspectez pe Matei de ADHD Nu ar sta locului nici o clipa, este argint viu, topaie ca mingea si cand vorbeste cu noi. Aseara l-a rugat un musafir sa stea locului cand vorbeste, ca sa il poata urmari si printre salturi i-a raspuns "nu pot sa ma opresc"

In plus desenele lui par mai altfel decat ale tuturor, foloseste culori mai inchise, plansele lui contrasteaza mult cu ale celorlalti.
Au avut de desenat fenomene ale naturii, cam toti au ales curcubeul plin de culoare, vesel - al nostru a desenat o tornada, de culoare vantului turbat

A avut de desenat o vaza cu flori (plansa tiparita) si in vremne ce toti au ales culori calde, placute, urmarind detaliile geometrice ale desenului vezei - al nostru a desenat un fond maro deschis, vaza doar cu maro inchis si vreo 2 dungi rosii + plus florile. Doar 2 desene din cele expuse aveau culoarea maro...

Pe de alta parte ma gandesc ca erau super, tocmai pentru ca, ieseau in evidenta, nu sunt mazgalite, nu in bataie de joc, nu sunt semnele unei crize de nervi, dimpotriva, imi lasa impresia de culori "gandite" sa fie puse acolo ...dar stiu si eu?!

Voi ce ziceti?

www.asociatiamame.com/ro/proiecte/proiecte-actuale/atinge-o-stea.html" target="_blank">atinge o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI, FETE DRAGI!

Cristina +31 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

MIRANDOLINA - Am citit ce scriai de baiat, dar nu mai stiu exact varsta pe care o are. Scuze!

As putea sa ma avand sa-ti dau un raspuns, lucrand cu culorile, dar facand si psihologie. Totusi, as trebui sa mai stiu cate ceva:
- a amestecat culorile, ca sa iasa maro sau l-a folosit brut?
- a mai desenat si alte planse pe fond maro?
- rosul este si el amestecat cu alte nuante si intens sau nu?
- care sunt miscarile pe care le face cand sta pe loc, dar se agita? Ca un ceas, adica se misca de pe un picior pe altul?
- in somn se misca?
- cans mananca sau deseneaza mai se misca?

hai, ca te-am incarcat...dar tu ai vrut.

Cristina +31 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput