Comori de nov-dec 2004 (203)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Fulgule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Fulguletz! Sa ne traiesti ani multi si fericiti in sanatate deplina si bucurii nemasurate!



Intrebare: pentru slide-ul aniversar am primit doar 4 copii ...cine imi numara si mie mamicile active, ca sa stiu la ce sa ma astept?

www.asociatiamame.com/ro/proiecte/proiecte-actuale/atinge-o-stea.html" target="_blank">atinge o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

maine-i ziua lui Felis si La multi ani! de pe-acum in caz ca maine ma ia valul si uit sa fi sanatoasa draga mea

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

La multi ani Fulguletz, sa ne traiesti, sa fii snatoasa si iubita!


La multi ani Felis! Iti doresc sa ti se indeplineasca toate dorintele!

BB2 si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

multzam din inima!
cuscra cuscrishoara mea te pup ca nu ai uitat!

noi suntem bine, David face si el un curs de inot, face numai tampenii acolo cu pretenii lui(asa povesteste instructorul) si ma cam indoiesc ca o sa invete sa inoate dupa cele 12 sedinte...sa vedem.... Dususl si adusul lui la inot(de 3 ori pe sapt) ma costa nervi si putere dar asta e, io am vrut si vreau...merita, zic io! pt mine e imp sa stie sa inoate!

pupaciuni!

p.s. nu mai stiam daca inot se scrie cu un n sau doi, am verificat in dex si e cum am scris, adicatelea cu un n.

mami de David(1 dec. 04) si Eric(20 nov.08)

"Si-asa-mi vine cateodata, dorule..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

FELIS sa fi sanatoasa, iubita si foarte fericita
un pupic special pentru cea mai speciala mamica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Si pentru ca pe 1 martie v-ati serbat toate si de atunci o tineti intr-o petrecere, va invit azi la un pahar de sampanie si o prajitura de casa, pentru ca azi implinesc 17 ani (pe un picior )



www.asociatiamame.com/ro/proiecte/proiecte-actuale/atinge-o-stea.html" target="_blank">atinge o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felis, multa sanatate si realizari pe toate planurile! Petrecere frumoasa!

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Cu scuzele de rigoare de intarziere, urez si eu un calduros La Multi Ani cu fericire celor trei prietene care s=au serbat zilele acestea, Mihaela, Fulguletz si Felis!!!
Fetelor, sa fiti iubite, fericite, implinite alaturi de cei dragi, sa va bucurati in fiecare zi de tot ce va incanta simturile, sa va rasfatati si sa primiti numai cadouri pe sufletul vostru!

Despre noi ce sa va spun, sunt tot timpul cu in gura lui bebe Ieri nu am avut timp sa deschid pc-ul ca am avut parte de o noapte siecsi cu urlaturi si din juma in juma de ora. Noroc ca nu s-a repetat si azi-noapte ca o luam pe aratura. E disperat dupa san, Doamne cand ma gandesc ca eu mi=am dorit asa copil mancacios ....dar prea e haplea, tac=su tot timpul face mishto: "Dane, te=a surprins foamea? sau "Mai lasa-mi ma si mie ceva, ca ii rupi lui mami!

Nu stiu cum va descurcati fetelor care aveti 2 copii si sv, ca mie treaba casnica imi mananca tot timpul....zilnic spal si calc rufe de teama sa nu raman restanta cu rufele, plus ca pe Danutz il schimb de 3-4 ori / zi ca vomita des. De cele mai multe ori ma descurc singura cu bebe ca tati e mai mult plecat "bagabondul" , bine ca suntem sanatosi si in putere.

Paul e bine si el, doar ca il supara o raceala de vreo 2 sapt care nu ii mai trece odata! Si vad ca si mezinul haraie, ii pun ser in nasuc sa inghita mucii ca sa poata manca, mereu se ineaca la san, cel putin la inceput, in primele 5 min suge ca haplea , ii vine lapte mult in gura si se ineaca atunci cand il inghite .

La gradi doamna se ocupa de copilasi, a ramas o singura doamna educatoare, pe la vreo 57 de ani .... le da fise in fiecare zi dar nu ii omoara cu chestii grele; ieri am vazut ca au vorbit despre "vecinii" numerelor....fi-miu a fost distrat a gresit fisa, azi o sa ne jucam cu numerele ca avem planse si e pacat sa se asterne praful pe ele.

Ieri am reusit si noi sa luam carnetul de vaccinari de la maternitate si daca nu reusim azi, atunci maine sigur tb sa mergem sa inscriem pe Danutz la doctor pediatru.

Avem POZICI PROASPETE cu Daniel si Paul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIRANDOLINA, La Multi Ani cu sanatate!
Cand te serbezi? Sa faci pozici da? Sa fii sanatoasa, te pupam, sa te bucuri de ziua de azi, si sa nu uiti sa te rasfeti!

Mergi la inceput