Felicitari onybony si geniusamb.Aspirante (450)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Ukume asa colegi sa tot ai
Joy tin pumnii sa iasa II
Anca poze,ca ne-ai starnit curiozitatea

Abia asteptam sa vina minunea in viata noastra.
Trying To Conceive
Baby Dust Needed
Trying To Conceive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Joy tin pumni
Albinutza,Alesia_0901,anne`mary,bebelu86,doula,ellenii,geniusamb,Katy,
Moni_28,onybony,ramayanaa,roxy@vasi,sorinake,Talida,Valentina_D,Alysa,Hera,Tanamera ceva vesti despre voi nu ne dati?(imi cer scuze daca am uitat pe cineva,dar atat m-au ajutat neuroni)

Multi

In 2010 sa dea Domnul sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

neata fetele

va doresc o primavara plina de vesti bune si cu multeeee liniute pozitive.

eu nu am nici o veste imp. mi-au venit uratii sapt trecuta si momentan nu prestam. incep din ziua 15 cu duphaston 10 zile, si tre sa ma duc sa imi mai dea diverse analize sa vdm dc totul este ok. dupa ce se termina postul ne apucam de prestat.

Joy bafta la testare si sa dea DD sa fie

pt toate fetele de martisor

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:


Am auzit ca m-ati strigat deci am aparut

La Multi Ani de Martisor fetelor dragi. Multa fericire si sanatate.

Imi cer scuze ca nu am mai dat pe aici. Dar nici nu am avut ce sa va mai povestesc si nici nu mi-a fost atat de bine. Va multumesc pentru gandurile bune si cuvintele calde primite.

Doresc sa va povestesc ceva despre profesiunea mea (sau cel putin o parte). www.feminitate.org/2010/02/doula-sprijin-in-timpul-sarcinii-si-a-nasterii/" target="_blank">Doula- sprijin in timpul sarcinii si a nasterii Astfel de fapt am ales id-ul meu aici pe DC. Si tocmai am fost sunata de o clientuta - se pare ca au inceput contractiile deci ma pregatesc pentru o nastere

Distractie placuta azi

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

FEM -descopera-ti feminitate - program pentru semnele fertile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Si cum am uitat sa felicit
Dragele noastre proaspat gravidute Ioana si Nikolici felicitari Sa aveti o sarcina usoara si sa va bucurati de fiecare clipa.

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

FEM -descopera-ti feminitate - program pentru semnele fertile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alesia_0901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Joy tin pumni
Albinutza,Alesia_0901,anne`mary,bebelu86,doula,ellenii,geniusamb,Katy,
Moni_28,onybony,ramayanaa,roxy@vasi,sorinake,Talida,Valentina_D,Alysa,Hera,Tanamera ceva vesti despre voi nu ne dati?(imi cer scuze daca am uitat pe cineva,dar atat m-au ajutat neuroni)

Multi

In 2010 sa dea Domnul sa fiu




Cos_minutza,

Multumim ca ti-ai amintit de noi!

Asa cum v-am mai spus, noi doar din iunie ne apucam de treaba.
In weekend-ul asta insa am cam facut "prostioare" fara sa folosim o metoda prea sigura de contraceptie. Si a fost chiar perioada fertila.
Acum ...cine stie...poate avem o surpriza...
Va tin la curent.

Pupuci la toate si o primavara plina de gravidute. Din cate stiu eu primavara e una dintre cele mai prielnice perioade de a ramane insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

felicitari doula pt articol si pt tot ceea ce faci. ar fii frumos sa fie si la noi asa. sa dai peste oameni care se intereseaza de tine si iti sunt alaturi in fiecare moment. din pacate sunt ff putini.

am uitat sa felicit si eu noile burtici Ioana si Nikolici. sa aveti o sarcina usoara cu sanatosi si sa va bucurati din plin de aceasta perioada

cosminutza tu ce faci?au venit uratii? ai mai facut vreun test ceva?

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

alesia poate in curand ne vei da o veste buna Doamne ajuta!

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

salutareeeeeee fetele meleeee
ma mai primiti si pe mine????
tot aspiranta sunt.......luna asta inca nu stiu ca prin 3,4 ar trebui sa vina....eu nu am mai intrat pt ca am incercat sa nu ma mai gandesc la cat de tare imi doresc un bb, am incercat sa am alte preocupari, dar se pare ca nici asa nu a vrut bb sa vina......
mi-era dor de voi, dar imi ziceam ca daca intru iar incep sa stresez si mai tare......na ma rog...asa am considerat ca e mai bine la momentul respectiv.....
voi ce mai faceti.....care dintre fete s-au bucurat de cele 2 liniute?
va pupicesc p toate

Mosule luna asta vreau sa raman

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Neata si martisoare, raze de soare si multe flori pentru fiecare dintre voi!

Nikolici si Ioana, felicitari pentru liniute! Sa mai fiti alaturi de noi, ca avem nevoie de molipsire!

Doula e extraordinar ce faci! Cred ca fiecare nastere e ceva unic, iar emotiile pe care le traiesti alaturi de mama si noul sufletel care apare pe lume sunt deosebite! Mult spor in adus copilasi pe lume, si poate, cine stie, va veni vremea unei colege de-a ta sa traiasca alaturi de tine, ceea ce traiesti tu cu clientutele tale!

Bebelu, se pare ca amandoua ne ocupam cu progesteronul. Eu azi am inceput tura a II-a!

Cosmi, iti urez sa te intorci cu vesti bune si foarte bune de la control!

Anca, vreau sa te vad tunsulica! Si pe mine ma asteapta acelasi lucru!!!

Mergi la inceput