Spiridusi de ian-feb'06 ...la grupa mare (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici si bine v am gasit in casa noua....Doamne cum trec anii

sa aveti o primavara linistita si cu bucurii in suflet

am dus copilul mic la gradii si acum tb sa ma apuc de lucru...ieri am primit si eu martisor facut de el pe care o sa mi l pun de azi in pieptsi am mai primit o super fotografie personalizata....unde i superrrr frumos

va pup si ne ,,vedem,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
Iar a venit sotul acasa cu 3 buchete de flori...ma dispera...cica daca sunt 3 baieti, atatea trebuie sa cumpere. asa ca nu mai am nimic de comentat.

azi cu treaba, mai ales ca e si marco la inot. pe urma merg cu el la un spatiu de joaca, ramane Clau cu Edi acasa.
Maine la dentist...bbrrr...mi-e mai groaza mie decat lui Marco.

Ana cum stati cu tiganii? si noi avem vecini dintr-astia..pe campul din fata...mi-e groaza ca da caldura si iar se aduna, iar se cearta zi-lumina. Nu mi-e de ajuns vecinul care face noapte de noapte chef....doamne ce draci am pe el...cred ca voi chema politia intr-o noapte.
Anastasia? Alex?
Oachi ei ce povestesti tu acolo...groaznic cu soacra si pe atatia mp. Bine ca ai scapat de ea, si ca esti ok, ai mare grija ca nu mai ai mult.
Cosmi bine ai venit in noua casa. tot cu inspectia?
Silvia pe unde esti mami? ai primiti rezultatele?

eu am primit o cura de slabire de la o prietena, rezultatele se vad la ea si la sotul ei. cred ca o incep si eu de luni...e naspa ca se mananc oricat si la orice ora dar multa carne, oua, muraturi si branza telemea. asta in prima sapt., din a 2-a e mai ok ca se introduc si ceva legume.

si tocmai am primit rez. de la exudatul nazal a lui EDi...acelasi streptococ pneumococic ca si in ureche. cred ca iar mergem la ORL-ist sa vedem ce ne da. Iar antibiotic..., mai mult ca sigur.

si o zi frumoasa.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Giova asta nu e reteta lui Catalin Crisan? Tot asa era cu multa carne in prima sapt. Sanatate Edilinului, tare mult mai trage saracutul Ai un super sot, bravo lui pt initiativa cu florile Eu n-am primit nimic macar simbolic un fir
Cosmi baga poza in drop sa o vedem si noi

Aseara ziceam de Angelo....pe la 4 dim i.am dar nurofen, sper sa se simta bine sa nu mai faca febra...dim cand s-a dus la toaleta si a atins cu piciorul wc-ul rece, l-a luat cu frisoane...daca nu au sunat de la gradi inseamna ca se prezinta bine pana la ora asta.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mami cu Angelo poniroulis ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

BEE,ai toata admiratia mea pt cum te descurci cu 3 copchiilasi!esti o eroina!!!!!!!!si cat de calma esti!trebuia sa o spun ,ca explodam.
salutari la toate si sa stiti ca nu v-am uitat.
eu sunt inca in depresie(continui cu concediu medical si antidepresive de vreo 4luni),imi voi reveni eu odata ca alta varianta ar fi sa sar pe geam.
am reinceput sa va citesc de vreo 3 zile,am vut o superperioada de absenta.
Dani meu e cel mai dulce si linistit baietel din lume.si cel mai frumos(fiecare cioara...).dar a suferit mult de lipsa de atentie odata cu venire lui andres,asa ca a inceput sa se refugieze in camera lui toata dupa masa dupa ce vine de la cole si sta la desene.si a inceput si cu ceva atacuri de panica(ca si mine)cand urla frasu'.asa ca sunt in proces de recuperat copil vesel si dragastos si relationat cu teroristul mic.avem in continuare chin mare cu dermatita pacatoasa,e varza pe fata saracul...
Andres e legat de mine,nu stiu cum o sa rezolvam treaba asta...doarme cu mana numai in parul meu.se tranteste pe jos dk nu obtine imediata ce vrea si urla frate...atunci incepem sa urlam toti si iese ditamai scandalul.un haos la noi in casa.sper sa rezistam si sa trecem cu bien peste perioada asta care se cam lungeste.
intimitatea noastra s-a dus de mult pe apa sambetei.eu dorm cu andres si iulian in sufragerie...si de aici se cam trag muuuulte.
asta este,noi sa fim sanatosi.
va pupic,fug sa iau pe dani de la cole.apoi la 1.30 iau teroristul mic,spaima gradinitei...
Aici nu sunt martisoare...asa mi-e dor de piata de la noi cu miros de flori de primavara si matisoare multe....
SANATATE MULTA BOLNAVIORILOR,CA TARE E GREU SA FIC MIC SI SA TE DOARA!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare.
Iar am umblat prin oras in interes de serviciu, dar am apucat sa va citesc.
Mirela.....of .....imi pare tare rau de ceea ce ti se intampla; trebuie sa fii "barbata" sa ia grija de tine si de copii tai.
Fruntea sus!

Giova, azi am avut placuta surpiza sa vad pe cantar: 57,9kg; deci am slabit 1.6 kg.
Iau pastile cu concentrat de otet (nu beau otet) si beau zilnic 3 cani de ceai de soc...
E...m-am mai si abtinut de la mancare, nu prea am mai mancat cu paine si nici nu am mai mancat dulciuri
In rest, am mancat mancare normala, dar am avut grija sa nu ma ridic foarte satula de la masa
Foarte frumos gestul lui Clau (3 buchete de flori)

Oana, nasol cu soacra!
Cateodata cred ca doar se fac ca nu inteleg mesajele pe care le transmitem noi catre ele.

Maraki, sanatate multa lui Angelo!
Noi am inceput de ieri o alta cura de Polimod.
La noi a avut rezultate pana acum si sper sa aiba si in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Mirelus-vin-o aici cu noi la terapie e f bine ca esti urmarita de dr, dar ai nevoie si de un umar prietenesc unde sa vb de bune si rele, bucurii si necazuri...Stiu ca la depresie e tendinta de a fugi de lume, dar noi te asteptam aici si suntem gata sa te ascultam, sa te incurajam si sa te facem s azambesti...Sunt superbi puii tai, unul mai frumos ca altul.

Giova-nu cred ca au plecat conationalii ca inca era d-na cu fustita la paine, dar ii gonesc astia cand au indeplinit toate procedurile legale(numai ca la francezi, la cat sunt de birocrati, totul dureaza)

Oachi-fix o soacra de genul asta lipsea din peisaj

Maraki-sper ca e ok Angelos

Toanca-Felicitari! Continua si partea cu mancatul atenrca ceaiul de so e detoxifiant si elimina in primul rand apa in + din organism


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Ana, pai scrie ca e detoxifiant, dar presupun ca asta e bine, nu?
Ca elimina toxinele din organism.
Oricum, din cate am citit cica nu e bine sa bei mai mult de 3 cani pe zi si nu mai mult de 3 saptamani; dupa care cica trebuie sa faci o pauza.
Oricum, imi impun foarte mult sa nu mananc tot ce doresc; ca daca ar fi dupa mine probabil ca as goli frigiderul; imi este mai tot timpul foame si de fapt nu stiu cat imi e de foame, dar imi este foarte pofta; as manca oricedar imi salta inima de bucurie cand ma uit la acul de la cantar si vad ca se misca in jos
Asa ca baba sufera la frumusete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nu mai corectez greselile-urla Alex dupa mine...Astazi a fost f fericit ca a fost la noi Alexandra, prietena lui,(preferata ta,Maraki) si s-au jucat toata ziua, iar acum inainte de culcare boceau unul dupa altul fiecare pe la casa lui.`
Iuliana-detoxifierea e excelenta, dar controlata...
cum n-a mai scris nimeni intre timp, termin si eu acum meajul....Revin la detoxifiante-partea la care tr sa fim atenti...Utilizate mai mult decat trebuie pot duce la pierderi de minerale din organism si dezhidratare, asa ca , iuliana, fa pauza dupa 3 saptamani de ceai ca apoi o sa te simti slabita si nu o sa stii din ce cauza...
Giova-Cum mai e Edi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am fost prin mall sa caut rochie de nasa- colectiile apar dupa paste...acum ce au sunt doar marimi mici sau super scumpe. M-am intalnit cu mirele si Clau, ei umblau dupa costum de mire...asa ca mi-am dat cu parerea si eu.
pe urma am luat spiridus de la inot si am plecat cu el la un loc de joaca. Edi a ramas cu Clau acasa. frumoasa zi pt. mine, caci Edi a fost cam marait si l-a disperat pe Clau. in momente dintr-astea se gandeste cum rezist cu 2.

Iuliana de unde ai luat pastilele? cat costa?
si eu ma abtin la mancare si nu mai bag asa mult seara si sa stii ca se vede.
Maraki nu stiu a cui e dieta, dar sper sa fie ok si sa o pot tine...de luni sau marti incep.
cum e Angelos?
Mirela intra mai des la noi, vei vedea ca te simti mai bine, macar te descarci. e greu cu 2 copii, vad si eu...si eu am fost la un pas de depresie...eu dormeam cu Edi, Clau cu marco...nu a fost bine, am schimbat placa, ca relatia noastra mergea intr-un sens gresit. copiii ca si copiii, dar si sotul merita atentie, fa-ti timp si pt. el, daca vrei sa fie bine.
Ana ma bucur ca a avut Alex musafiri. Anastasia?

maine dim. merg cu Edi la vaccin. Din cele 3 buchete de flori renunt la unul pt. dr., dar nu stiu la care...cred ca la orhidee. lalelele si zambilele prea faine sunt.
, pe maine.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am uitat sa va zic: merg la ag. de turism sa vad ceva oferte pt. Turcia. aveam vreo lista cu 9 hoteluri care ne-au facut cu ochiul, am vb. si cu nasii nostri, sa mergem pe 10-14 zile.
Bun...baga operatoarea toate datele in program si cand imi afiseaza preturile la hoteluri sa mor nu alta. Totusi, intreb cu o voce joasa daca preturile sunt in lei. Cica...nu in euro. asa...pt. 10 zile la 4 hoteluri, in iunie, pt. 3 pers si un bb, incepea de la 5000 euro si se opreau la 7500 euro...brrrr....
Asa ca acum suntem intr-un mare impas...ne-am orientat spre Egipt, sunt preturi mult mai rezon...dar pot sa merg cu un copil de 10 luni dupa mine? nu e prea riscant?
cred ca ma pun sa deschid subiect sa vad daca a mai fost cineva cu copil asa mic acolo.
am plecat acum.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 smecherasi, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris

Mergi la inceput