O pastaie numita bbTo!...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

ce sa zic...numai tu puteai descrie tot ce ti s-a schimbat astfel. m-a amuzat teribil combinatia dintrer cuvant-emoticon si capsuna se pe tort a fost...lumanarea din bagaj...la naiba se vede ca esti varsatoare...te gandesti la toate,...
am zambit si-am citit cu mare placere...n-ar fi rau sa te apuci sa scrii povesti pt copii.
ideea e k m-ai dat gata cu finalul...am inceput sa plang...da sa plang....frateeee ...in final apare zuzica noastra pe un cal alb....plina de intelepciune in rolul cel mai imp din viatza ei...cel de MAMA

esti minunata...sa dea DD sa fii rasplatita pe masura sufletului pe care il ai si sa ai parte de dragostea celor 2 pastai din viatza ta

,,...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....din cate-au fost, 25, ...mai ramasesera 15....se mai suparara 6....si ne luptam cu 9 ( si-apoi inca vreo -4 ar fi ideal)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ai povestit asa frumos cu stilul tau pe care l-as recunoaste dintr-o mie. Felicitari pentru puterea pe care ai avut-o sa faci ca lucrurile sa se intample! Felicitari ca ti-ai gasit jumatatea si va iubiti atat de mult! Felicitari pentru bbTo! Trebuie neaparat sa mosteneasca simtul umorului de la tine si optimismul sotului tau care a stiut mereu ca totul va fi bine.
Multi si multe pentru o mamica deosebita si simpatica foc.



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si Cristian (30.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Foarte frumoasa si emotionanta poveste, ai povestit intr-adevar super cuconeto Felicitari pentru Bbto mic si drag, nu am stiut ca nu a fost tocmai usor sa-l aveti la inceput. Se vede ca esti perseverenta in tot. Stii ce vrei, ai vrut bebe desi v-au zis ca sunt slabe sanse, ai vrut sa alaptezi desi ti-au zis cu o mare cruzime ca nu vei putea never, ever. Esti demna de tot respectul pe bune. Si ceea ce ma surprinde foarte mult este faptul ca in ciuda faptului ca traiesti intr-un 'cuib de viespi' reusesti atat de bine sa fii cu picioarele pe pamant, iar postarile tale sunt foarte distractive

Felicitari pentru pastaia mica! Sa va bucure sufletelele 100 de ani de acum incolo! si nu in ultimul rand Felicitari pentru perseverenta!

40+ Lorena

am intrat in prelungiri..

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

pt modul cum ai transpus in cuvinte trairile tale legate de aparitia micii minuni din viata voastra

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Felicitari, plateea, sa va traiasca bbTo! E un tare norocos cu asa parinti! Mi-a placut mult povestea, ai un stil deosebit!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Vreau sa spun ca si daca citeam povestea in ziar imi dadeam seama ca tu esti autoarea!

Felicitari! Foarte frumos ai scris, m-ai facut sa traiesc cu tine toate momentele frumoase sau mai putin frumoase!

Da-mi voie sa completez si eu putin, cu perioada (pe care eu am considerat-o destul de lunga) in care n-ai mai intrat pe forum. Ti-am simtit lipsa (si a deserturilor evident ) si cred ca toate ne gandeam ca "no news is good news". Cred ca tare greu i-a fost lui Cris.d sa-ti trimita mesaj. Si am fost toate foarte fericite cand ai reaparut cu vesti bune si cu bunatatile la prima ora a diminetii!

Mai vreau sa va urez multa fericire in noua formula, sa pupi pastaia din partea mea si sa te rog sa-mi dai voie sa citez cand voi avea ocazia concluzia ta...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

felicitari plateea, doamna flacara violet!minunata povestea voastra! sa fiti fericiti toti trei ca si acum toata viata!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

...stai sa termin de bocit...
daca nasc in seara asta e de vina povestea ta sa stii...

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Gata, am terminat de bocit! N-am nascut, ai scapat!
Secventa cu asistentele care te faceau sa plangi in fiecare zi si sa te simti inutila...din pacate e omniprezenta vad, in maternitatile noastre de stat...
"Parca ai omorat pe cineva, nu ai dat viatza, asa se comporta cu tine"..punea o buna prietena de-a mea..
Bine ca dureaza doar trei zile...insa ce ar trebui sa fie o minune, ele transforma in calvar..

Oricum, frumoasa poveste! Si ce-i mai frumos e ca defapt nu e poveste!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 39+ 5....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

plateea,

Tare frumos ai povestit despre aceasta sarcina atat de mult dorita. Esti o luptatoare si un model pt fetele cu PCOS.

Sa va traiasca pastaia bbTo, sa creasca mare, sanatos si cu asa parinti, sunt sigura ca va fi fericit.

Mergi la inceput