Sarcina si bolile autoimune (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Goldi... burtica albastrica

*************************************************
Madutz

o parte din mine e acolo cu tine, ingerash din ceruri, 28.05.2009
astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.pregnancy-layouts.com/tickers/miracle.jpg" target="_blank">
days...
iar sunt optimista
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
"Exista o lumina la capatul fiecarui tunel; soarele apare din nou dupa fiecare furtuna."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Hristos a inviat !!!

mara72
unde in Ungaria ai facut fiv?
Parerea mea este ca iodul este totusi contraindicat la ATPO pozitivi+Hashi.
Nu stiu ce sa zic , probabil ai primit totusi Femibion pt ca acidul folic continut de acesta este mai bun.
Pt ATPO pozitivi nu ti-au recomandat nimic?
iepumic
te asteptam cu vesti !!!!!!!

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Fetelor ,
va rog recomandati-mi un endocrinolog bun , specializat daca se poate in fiv si infertilitate.
In zona Bucurestiului am auzit de Corina Avram si Simona Fica.
In alte zone , mai aproape de centrul tarii daca se poate , cunoasteti pe cineva?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

luck,
mai dureaza pana sa va pot da ceva vesti, sunt abia in z21.
Nu stiu endocrinologi decat in Bucuresti dar poate pe la subiectele de Cluj poti intreba daca stie cineva mai prin centru.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

luck am facut fiv/ul ( la mine este nr. 4 ) la debrecen, am obtinut 11 ovocite-6 fertilizate-4 blastocisti. Am transferat 2 dar din pacate nu s-a prins nici unul iar ceilalti 2 ramasi nu au supravietuit decongelarii. Asa ca mai insist La mine nu e o problema sa obtin ovocite multe si bune ci sa se si implanteze.
Pentru Hashi si Atpo nu am primit altceva decit medrol inca din prima zi de stimulare, am inceput cu 4 mg si am crescut progresiv doza. Cu Atpo mi s-a spus ca nu am ce sa le fac, vor fi intotdeauna mari, nu au ce sa imi dea pentru scaderea lor. Dupa ce am mai citit pe net am inceput sa iau asa, de capul meu seleniu dar dupa 2 luni nu scazusera deloc asa ca mai iau in continuare si o sa refac analizele mai incolo sa vad daca au mai scazut.
Nu stiu ce sa zic de femibion, adevarul e ca nici nu mi-am pus problema ca ar putea fi daunator pina cind nu ati scris voi aici.
Pentru endocrinolog, eu ma duc la Ana Valea ( eu sunt din Cluj ), ea imi stabileste dozele de tratament in asa fel incit sa am un tsh in jur de 1, daca vrei datele ei de contact spune-mi si ti le trimit, eu merg de obicei in clinica dar stiu ca are si cabinet particular pe undeva. La Cluj mai este si Carmen Georgescu, parca danny mergea la ea, poate intra ea si iti da mai multe amanunte
iepumic doamne da sa vii curind cu o veste buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

luckstiu pe cineva in cluj.acu,eu am fost odata la ea,dar nu e genul meu.specializarea ei e infertilitate,bla-bla.daca vrei iti dau datele.

mami de Amira, premiata cu argint la concursul de dans 14+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Fetelor, nu reusesc sa gesesc nicaieri: antihistaminicul este un imunosupresor? Sau este la polul opus?
Help!!!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Tamaryllis, nu cred ca putem vorbi despre antihistaminice ca fiind niste imunosupresoare.
Antihistaminicele sunt de fapt niste antialergice fiindca o multime de alergii sunt declansate de histamine, care sunt continute de unele alimente, de praf, de polen.
Imunosupresoarele sunt altceva.
E adevarat ca reactiile alergice sunt legate de sistemul imunitar dar antihistaminicele si imunosupresoarele sunt cel mult complementare.
Mai studiem oricum problema. De ce te intereseaza, ai dubii in legatura cu un anumit medicament ?

Eu mi-am facut testul de toleranta la glucoza si nu inteleg rezultatul. Tot ar netul sa imi dau seama ce spune dar nu ma lamuresc. Cred ca e bun rezultatul, din cat pot eu sa-mi dau seama dar nu inteleg de ce mi se face rau uneori de cad din picioare, mi se taie energia, ma molesesc de abia mai pot sa vorbesc, mi se face somn, mi se inchid ochii si am senzatia ca daca nu mananc ceva dulce lesin. In fine, o sa mai vad.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeag23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepumic
Eu mi-am facut testul de toleranta la glucoza si nu inteleg rezultatul. Tot ar netul sa imi dau seama ce spune dar nu ma lamuresc. Cred ca e bun rezultatul, din cat pot eu sa-mi dau seama dar nu inteleg de ce mi se face rau uneori de cad din picioare, mi se taie energia, ma molesesc de abia mai pot sa vorbesc, mi se face somn, mi se inchid ochii si am senzatia ca daca nu mananc ceva dulce lesin. In fine, o sa mai vad.


Hristos A Inviat!
eu sunt o luptatoare cu PCOS si cu Hipotiroidie,daca zici ca analiza e ok...poate ca in alta parte e problema...aceste simtome apar si cand sunt afectati rinichii....stiu pt ca o am si pe asta si mi-a spus dr ca ei sunt cauza...oricum sanatate multa iti doresc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Iepumic, multumesc!
Intrebam pt ca vreau sa stiu daca antihistaminicul poate creste NK! Din cate am citit eu, nu, dar nu am gasit undeva scris negru pe alb, ci trebuia sa deduci.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput