"Dovlecei de sept-oct 2009 *95* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui andraiulia

Uka, f tari pozele. Imi plac super mult! Si acestea de azi si cele mai vechiutze, de cateva zile. Colectia de bonetele.. Aoleu..deci Zara asta ma innebuneste. Da, slip!



Merci Andra, esti dlaguta!
Ce mai face Sophie? Cumintica, cumintica?

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Pe mine din toata afacerea asta cu diversificarea, cel mai rau ma seaca MARU' RAS!
Trec peste faptul ca in bucatarie ma simt ca o girafa la balet , da cand trebe sa dau pe razatoare, innebunesc; mi-am taiat si unghiile scurt-scurt..mi-am zdrelit degetele.. nu iese cum trebuie, ar tb piure asa,nu? mie imi raman bucatele mici prin el.
Exista alternative? Adica la blender nu se face? Sau la..altceva nu stiu, ziceti voi .

Mentionez ca posed razatoare de sticla dinaia rotunda..

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

uka, eu am facut marutz la beibicuc...era bun la gust, stiu pentru ca l-am mancat eu...normal. legumele le mananca fi-mea. copiii nu mananca nimic...

dar ziceti-mi mey si mie de unde naiba iau razatoare d-aia de sticla. ca de cand ma tin sa va intreb si nu apuc, va zic toate idioteniile, dar ceva folositor nu intreb....

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

uka, eu am facut marutz la beibicuc...era bun la gust, stiu pentru ca l-am mancat eu...normal. legumele le mananca fi-mea. copiii nu mananca nimic...

dar ziceti-mi mey si mie de unde naiba iau razatoare d-aia de sticla. ca de cand ma tin sa va intreb si nu apuc, va zic toate idioteniile, dar ceva folositor nu intreb....

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

poze de la origini pana in prezent ************ nasterea a doua putze


Aha..bag atunci si io la babycuc, sarumana mult!
Am io 2 razatoare si-ti trimit una tie..am si din plastic dar zgarie mai rau.
Mie mi le-a trimis o prietena care le are de la mama lor care este din vatra dornei cica in toata tara e penurie
Deci da-mi PM cu adresa si pun luni la curier, mai am de trimis un colet (cu basci de la zara).
Imi pare sincer rau ca ai genu asta de problema cu putzele. Imi imaginez ca e greu sa fii relaxata dar eu stiu ca ei papa cat au nevoie. Poate asa incep ei, mai greut. Bine ca-s sanatosi si mumosi.
Pup!

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Buna ziua fetelor!
MA scuzati daca ma bag ca musca in lapte, daar in legatura cu marul ras....
Eu le faceam fetelor mele mar la storcatorul de fructe si apoi ....rehidratam piureul rezultat cu sucul stors si iesea un piure cat voiam eu de subtire sau de gros.

Acum, cred ca depinde si de tipul storcatorului de fructe . Al meu e unul no name, de-ala mititel si nu prea eficient la stors, dar pentru ce am avut eu nevoie a fost bun!

E doar o idee!

Spor la diversificare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Ola fetelor,

Iaca apar si eu, ca de mult tot vreau sa va scriu. Eu tot incerc sa va recuperez dar in fiecarezi distanta se adanceste. Asa ca citind ce a scris Luto si Alex despre recuperari am decis sa intru la zi si sa mai povestesc cate ceva cu voi ca nu imi place asa. Mai important este sa ma simt bine decat sa recuperez si apoi oi mai vedea daca reusesc. Mi-ar fi placut sa fiu la zi si sa pot raspunde si eu cat ceva dar nu am reusit. Nu mai vreau sa pic cu mesajul ca nuca in lemn cum am patit nu de mult, de am postat un mesaj cu raspunsuri in toiul unei petreceri.

Apropo, am vazut ca vorbiti de iaurt. Noua pediatrul ne-a dat ok la el si eu i-am dat la alegatoarea mea mica si chiar ii place. Asa ca Techila eu cred ca le poti da deja. Eu i-am dat de la Zuzu iaurt natural.

Despre noi pot sa spun ca in cele din urma am ajuns la dermatolog cu DA si a zis ca e o dermatita iritativa si ne-a dat tratament cu Locoid si Dermalibour si se pare ca ii trece. Sper.

Acum Maria se chinuie dupa un stomac stricat cu diaree si vomitaturi asa ca e la regim. SI papa asa de putin....... Nici ei nu-i plac legumele asa ca suntem de coma. Cu circ de toata frumusetea la mesele de legume. Dar ii plac fructele, mama, mama. Mar, para, banana (pe care i-o dau asa intreaga si suge din ea si asa ii place cel mai mult).

SI face in ultima vreme niste circuri de zile mari. Monikus te inteleg din tot sufletul. Atata mi-a plans in ultimele zile ca am crezzut ca innebunesc. Nu tacea decat in brate si plimbata. Sper sa isi revina ca in ritmul asta nici la baie nu ajung sau sa pap daramite sa citesc ceva pe forum unde imi place mie asa de mult.

Fetelor, imi dati si mie pe Pm please parola de pe mail-ul comun ca am tot citit ca sunt poze noi si se pare ca unombun mi-a rezolvat accesul la el.

Va pup

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna!
happy_uka
Fragutza,multumesc! Eram sigura c-o s-o iau pe coaja cu "cheful" ala.
Monica,ce tort... Multa sanatate!Cred ca merge sa iei stodal dk tot se da si la bebei si e f bun pt gat.


Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Inca una si ma duc......



La mult ani Katteryna, pazza, kiki_cri, Miillyy

SI La multe lunite tuturor dovleceilor care si-au serbat ziua in ultimele zile de cand nu am mai intrat precum si a celor care serbeaza azi.



Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Pe mine din toata afacerea asta cu diversificarea, cel mai rau ma seaca MARU' RAS!
Trec peste faptul ca in bucatarie ma simt ca o girafa la balet , da cand trebe sa dau pe razatoare, innebunesc; mi-am taiat si unghiile scurt-scurt..mi-am zdrelit degetele.. nu iese cum trebuie, ar tb piure asa,nu? mie imi raman bucatele mici prin el.
Exista alternative? Adica la blender nu se face? Sau la..altceva nu stiu, ziceti voi .

Mentionez ca posed razatoare de sticla dinaia rotunda..

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009


.

Incearca mere ionatane ca alea parca ies mai pasta.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

happy uca, cumpara mere ionathan (nu stiu daca am scris bine). ala e soiul cel mai potrivit pentru ras pe razatoare. eu am incercat mai multe tipuri ca am de la tata din gradina, dar nu sunt ionathan si intr-adevar raman bucatele. in schimb astea de care iti zic se fac super si nu ramane mai nimic decat pasta.
razatoare de sticla am si eu de la mama mea, adica a fost a mea de cand papam eu mar ras
cu banana n-am incercat inca de teama ca da constipatie.

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput