Bobocei de sept-oct 2008 (263)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Claudinna, eu cred ca trezelile lui Gruia au legatura si cu cele 2 maselute 'in progress' (una sparta jumate, alta pe vine), poate de asta nu se simte diferenta. Oricum, parca a mai scazut numarul de treziri cu 1-2 ..
Cat despre burtica, nu am poze pentru ca nu se vede inca , peste vreo luna - doua. Inca e perioada aceea cu tot felul de simptome nesuferite, nu va mai bat la cap cu ele ... Nusha e si mai si .. dar or trece ele ..
Multumim de intrebare

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Fetele..eu va las.....sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Distractie placuta Alessia

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.

Noi suntem bine,am avut-o in vizita pe socrela asa ca n-am prea putut intra pe net,pluuuus ca am descarcat si eu seria 6 din Grey's Anatomy,am vazut deja 5 episoade.Azi plecam la bunici si dupa mai bag cateva episoade...e fff frumos.

Laureta te si multumesc ca ai intrebat de noi.

Claudinna parca ma bate si pe mine gandul sa-i dau Nikvorm..ca si Alexia se trezeste in maraieli noapte,da eu cred ca ne ies caninii.

Nocom ma buucr ca te-ai distrat si bile albe ptr tati

Lidia ma bucur ca sunteti mai bine.

Paula va

Babytza va si ma bucur ca nu mai face febra soricelul.

Nerantula abia astept sa vad burtica... papaciosul si mamica .

Alessia mamei tale si distractie placuta.

LAVINIAAAAAA pe unde esti????

ROXANAAAAA,alias cuscra-mea treci la raport.







Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, lui Razvan i-au iesit chisturi de giardia in kk in noiembrie
am facut tratament cu Sandigest..naturist, o luna..ma rog, 10 zile, 10 pauza si iar 10 zile...
acum vreo 2 sapt i-am refacut analizele si a iesit iar, din prima, ca si in noeimbrie, deci nu s-au dus
babymom a zis de Nikvorm si am zis sa-l incercam
pana acum i-am dat miercuri si mai tr sa-i dau miercurea viitoare...apoi vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

laura, poti sa-i duci proba la analiza sa vezi daca are sau nu.
la noi foiala nu are lagatura cu dintii, pentru ca au cam iesit de ceva vreme. oricum, se vede diferenta fata de perioada cu dintii, acum este ceva mai linistit.
asteptam ultimele 4 maselute, care nici macar nu se vad.

am vazut insa ca Nikvorm se poate da si profilactic. e scumpicel, dar sper sa merite. pt copil merge, dar am luat si noi...iar pt un adult tr 2 sticle pt o cura..

Nerantula, tu de unde l-ai luat si cu cat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

neata!

Iriss eu zic ca mai bine intrebi un doctor ginecolog, el poate sa iti spuna mai bine in cat timp poti da drumul la treaba

Claudinna nu imi fac griji cu greutatea lui Mih (ar fi culmea ), sincer m-am mirat ca nu a facut scandal, ca practic dupa masa de lapte de la 6 dimineata i-a dat mancare tocmai la 12! Mie mi-ar fi mancat urechile, dar am observat ca daca e doar cu tati nu cere de mancare...

Alessia distractie placuta!

Laura you back

Ange vizionare placuta! Eu ma oftic ca nu apare odata ep. 16. Sunt la avansati
Sanatate multa Crinei!

Babytza sper sa se faca bine repede soricelul! Mihnea de la dinti a facut febra maxim 1 zi (peste 38, sub 38 nu o consider febra, ca el are normal seara 37,4)

Un weekend minunat va doresc!
Eu tocmai mi-am gasit o nevoie sa merg la targ: bodyuri pe masura lui Mih! Sper sa nu plec cu prea multe de acoloyu





Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

neatzaaaaa!

mamidestefan, are dreptate Paula. Razvan a facut o reactie pe piele, sub forma unor pete mici, catifelate la atingere. era o reactie la febra, din cate mi-a explicat dr, deci nu la medicamente, pentru ca i-am dat doar nurofen si panadol, iar pe astea le mai luase, fara sa aiba reactii adverse. mi-a spus ca se intampla ceva cu apa si sarurile din organism...nu ma pircep, n-am priceput sa pot explica. aceste pete apareau si paleau.


Nerantula, i-am dat si eu lui Razvan prima doza de Nikvorm si am luat toti din familie. mie-mi pare si mai linistit noaptea, dar sper sa vad o adevarata imbunatatire dupa cea de-a 2-a doza. El nu s etrezeste noaptea, dar se foieste rau de tot. Cu pofta de mancare ma bucur muuult ca v-a revenit!!! eu ii dau lui Razvan fier+vit c natural si am observat ca baga, nus e joaca, asta anterior Nikvorm-ului, asha ca nu stiu daca de la el e ceva.
deci trebuie sa-i dai chiar mai mult, daca e problema mai veche? eu asha am inteles de la mmidestefan -ne lamuresti si pe noi?




merci mult pentru info...si cam cit ar trebui sa tina petele astea?..sau mai bine zis cit au tinut la voi?

despre giardia...nici nu stiu de unde sa incep...
din tot ce am experimentat si citit se depisteaza foarte greu ..daca organismul nu elimina...
se scapa de ea si mai greu ..si cu tratament sustinut...o perioada lunga..organismul oricum ramine receptiv..si se poate reinfecta usor..asa ca se recomanda periodic sa se ia ceva antiparazitar odata la citeva luni ..preventiv..

despre noi ..nikvorm-ul a ajutat mult..mie mi s-a parut mult mai eficient decit Helmiflores (asta parca e prea soft)..
chiar ajuta si sa iasa giardia in analize..adica dupa o zi de nikvorm sansele ca in zilele urmatoare sa iasa la analize sunt mai mari..
dar minunea asta a tinut o perioada...ca acum printzesa il vomita..deci nu prea mai ajuta...

s-a simtit foarte bine o perioada cind i-am dat Lamblia (tratament homeopat)..dar acum de cind cu raceli..si alte cele..nu pot sa ii mai dau lamblia

si ca sa raspund la intrebarea cit de multe reprize de nikvorm? dupa parerea si experienta mea daca problema planeaza de mai mult luni..trebuie repetat de mai multe ori...eu i-am dat izabellei si 3 saptamini la rind...am facut o pauza..si apoi la o luna din nou
eu ii dadeam cind reveneau scaunele urit mirositoare..nu asteptam pina aparea si agitatia de noapte..

tratament pentru toata familia am facut si noi..preventiv mai mult..si cu helmiflores..si cu nikvorm..si cu giardinophit..dar am renuntat..ca nu o pot tine asa continuu...
cred pina la urma ca izabella are o sensibilitate mai mare pe partea asta..si de aici i se trage..

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mamidestefan, multumesc de lamuriri!

nu mai stiu cat au tinut petele, dar nu foarte mult. parca s-au dus cand nu a mai avut febra...chiar nu mai stiu exact

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Neata!!!
Ne-am trezit si noi si normal ca suntem singuri tati e la servici ca de obicei.Acum l-am sunat sa vina pe acasa ca trebuie sa fac ceva cumparaturi si cica vine dar trebe sa mearga inapoi
Eu ma apuc sa fac un tiramisu si o salata de vinete ca am musafiri dupa masa.As mai face ceva dar nu stiu ce...
Voi ce mai gatiti in weekend ca am nevoie de idei sunt in pana rau..
Va pupic fug sa fac tiramisu ca vine tati sa merg la cumparaturi mai intru sa mai citesc ce ati scris azi ca aseara am citit si am vazut vestea minunata
Deci

FELICITARI NIKOLE!!!SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS SI LA TERMEN!!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput