M-am hotarat..........adoptie(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Adenuti, ma bucur ca ai scapat de un mare stres, sa aveti parte de un drum scurt pana la finalizare.
Petrecere frumoasa la crestinarea puiutului, o sa ai si acolo niste emotii, poate la fel de mari ca cele de ieri, e ceva unic, ai sa vezi.

Ai dreptate ca totul e greu, dar merita.


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruta007 spune:

Vreau sa anunt si eu ca ieri am avut in instanta procedura de incuviintare a adoptiei. Fetita noastra are acum 1 an si 3 luni, a fost la noi in plasament de la o luna si jumatate. Am avut multe emotii si incertitudini in aceasta perioada dar iata ca Dumnezeu a aranjat totul si acum suntem o familie implinita.
Va doresc tuturor sa va gasiti copilasii cat mai repede si celor care sunteti deja mamici sa aveti o viata frumoasa alaturi de puii vostri.
Asi, La multi ani pentru Razvan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Maruta felicitari!Bine ca totul s-a terminat cu bine.Multumim de urari.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzak spune:

Ma bucur din duflet de toate vestile minunate, si imi amintesc ca acum 2 ani eram si noi la fel de fericiti!Sa va traiasca puiutii ;Danaionela, Adenuti, Maruta007 si Simi75!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

La multi ani! Alexandru de Misha71. Sa cresti mare si sanatos , si sa aduci multe bucurii parintilor!( Urarea e pt maine, dar si la noi maine va fi mare party si nu voi avea timp sa intru pe net).
Maruta, multe , multe felicitari! Poate ne facem timp si reluam discutiile noastre , ca doar amandoua avem fetite mari acum.
Si nu in ultimul rand vreau sa -i spun LA MULTI ANI! puiului meu, Ariana- Larisa , care maine implineste 2 ani.Sa stii ca esti copilul la care am visat mereu, esti tot ce avem noi mai scump pe lumea asta.Mami si tati te iubesc si te vor iubi mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Si ( scuze de intarziere) La multi ani, Razvan! O viata frumoasa si numai bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzak spune:

LA MULTI ANI !ARIANA -LARISA(REDROSE) SI LA MULTI ANI! ALEXANDRU (MISHA).Sa cresteti mari, frumosi si destepti !Puiuti dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Noi trebuie sa primim zilele acestea atestatul si voiam sa va intreb ce acte avem nevoie pentru a le trimite toturor judetelor? In afara de copie dupa atestat mai trebuie ceva? Stie cineva de unde pot lua adresele de mail si numerele de tel/fax ale directiilor de protectie copii din toate judetele?
Va multumesc anticipat!
Multa bafta tuturor!!!!


Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

kora, aici ai numerele de telefon/adrese, etc

http://www.adoptiiromania.ro/contact.aspx

succes!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Kora felicitari pentru atestat!Pentru a trimite in tara trebuie sa faci o cerere de genul Catre DGASPC ....Serv.Adoptii,Subsemnatii posesori ai atestatului de familia apta sa adopte nr.... din ..., decizia nr.... ,domiciliati in ....,tel......,email..... datorita faptului ca nu s-a reusit identificarea unui copil adoptabil in jud..../munBucuresti sector ...va solicitam sprijinul in identificarea unui copil in judetul (in care trimiti cererea) cu varsta ...,etnie(sau indiferent de etnie) ,sex(sau indiferent de sex) ,clinic sanatos.In speranta ca ne puteti ajuta sa gasim un copil cu care sa se potriveasca familia noastra va trimitem alaturat o copie dupa atestat si decizie.Cu stima....
Aceasta cerere o poti trimite doar dupa 30 de zile de la eliberarea atestatului, pentru ca doar atunci intrati in baza nationala de date a ORA.Chiar daca gasiti un copil in alt judet si nu sunteti pe lista nu se poate face nimic.Mult noroc va doresc.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput