"Dovlecei de sept-oct 2009 *94* 7 luni!"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

a iesit un soare fain (cel putin la mine in cartier). Astept sa se scoale plozii sa iesim la plimbare.

va pupicez si va doresc si voua (ca la mine este) o zi mirobolanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Gata am reusit,hai ma ca nu sunt asa proasta precum par
RALUK cred ca Alexutu e mai linistit ca vad ca esti la recuperari,ma bucur su sper sa o tina tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Fetele daca va spun ce am patit!Citeam ami devreme pe forum.....Bubulina era in pat la mine,in mijlocul patului..Ce credeti?Cand ma uit sa vad ce face ea era pe marginea patului.M-am spariet de moarte.Daca nu eram atenta.....

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74

andre- cum se comporta chiara? s-a calmat?

iulika- offf, pe mine ma omoara spatele, si nu este de la grutate, ca pe Matei l-am purtat in brate pana la 9 luni si nu am avut nimic. dupa ce am nascut s-a intamplat....dr zice ca nu e de la operatie, ci poate fi ceva legat de centrul de greutate...si ca va trece. nici nu pot lua nimic...ca alaptez

inca o chestie: foarte folositor este un storcator, ca suc de fructe vor bea cu siguranta pana mari., ca de la o varsta nu mai vor, a se vedea Laura care nici sa nu auda.

ca tot vorbiti de apa, nu-mi mai aduc aminte la Matei cand i-am dat apa, dar stiu in schimb ca a baut si bea foarte mult ceai. ii dau tot dintr-asetea de copii, babycalm, ceai dragut cu vit C, si ce imi mai pica in mana, NICIODATA indulcit. de fapt dulce nu i-am dat decat ce fac in casa, din comert inca nu a mancat mai nimic dulce, decat biscuiti.

de ce ziceti voi ca nu vreti sa ii dati ceai? cred ca Luci ci cristina ziceau ceva.

Miha, mami fericita de Iris-Teodora (7.09.2009), Matei-Andrei (16.01.2008) si Laura-Ioana (30.09.1997)

"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)




Ce ma bucur ca mai e o mamica care da ceai ca si eu ii dau ceai lui Iri cred ca vreo 2 biberoane pe zi,de multe ori nici nu vrea sa vada laptele si cum vede ceaiul il haleste pe tot.Si eu m-am intrebat de ce e asa controversat ceaiul.Eu ii dau ceai de musetel,fenicul si am luat acum unul de la humana pt seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Multumim fetele din suflet de urari

Zgatix zis Atomix nu se deszice nici de ziua lui si face show asa cum stie el mai bine. A urlat de mi-au iesit ochii din cap mie. Dar astazi n-am vrut sa ma enervez .L-am linistit punandu-l la san, ce-o fi tras de acolo numai el stie ca efectiv nu mai stiam ce sa-i fac. A scuipat-o singurel si cu o fata super satisfacuta . Apoi am reusit sa papam fructele ca niciodata cu chinuri, si numai cu cantat Pusca si cureaua lata pe diverse voci, aducand lingurita cu avioane si brum brum si recitand Revedere de Eminescu . Doar asa deschidea gura ca sa rada si eu hop cu lingurita pe care o savura evident. Nu stiu ce a avut

Am vazut si eu puii de tequilla, si "they made my day". Si cu de rigoare le uram si noi La multe lunite si anisori alaturi de familia lor minunata.
Sunt cateva persoane pe aici care ma umplu de energie pozitiva si imi dau avant sa merg mai departe si sa nu clachez. Asa ca techiluto va admir si va invidiez pentru tot ceea ce sunteti voi

Ma bucur sa o vad pe MAria, de care imi era tare dor iar de buzatul scump nu mai vorbesc. ABia te asteptam in timp real si abia astept poze (emoticon care-si freaca mainile de nerabdare)

Am mai vrut sa zic multe dar sunt sfarsita fizic pt ca am reusit sa racesc rau de tot si sunt suparata pe mama ca tocmai azi cand as fi avut nevoie de ea, pe ea a apucat-o dragu de soacrasa si sa dus acolo. IA eu simt ca pic din picioare. MAcar de m-ar intelege fii-miu sa fie si el mai de comitet. Dar nuuu, asa ceva e imposibil, cand mi-e mai rau, el mai au face

Asa ca va pupez si nah ca iar m-am plans

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Mamici de piici si eu ii dau ceiut bubulinei.Si sa stiti ca il bea.Acum nu stiu cum sa fac cu apa.Sa ii dau mai mult decat ii dau eu?Adica doar cateva lingurite?

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Off MONICA imi pare rau ca Dragoselul iar e agitat si eu te mai si stresam cu intrebarile mele despre branzica
Eu pe Iri i l-am dat lui mama afara si speram sa-mi vina si mie ap ala cu aburi sa spal canapeaua dar vad ca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doris_79 spune:

Monica, imi pare rau ca Dragoselul este asa de agitat.Eu te inteleg pt.ca eu cu andrei am patit la fel.Simteam ca numai am putere.Spre deosebire de Theo el a fost un copil foarte ,,rau''.Pana cand l-am dus la mama la 1an si 6 lni nu se vrea cu nimeni, nici macar cu tac'su.Sunt sigura ca in scurt timp si tu si Raluk va veti lauda cu copii vostri cei cuminti.

mami de theodora ioana 01.09.2009
si andrei gabriel 23.07.2003

Poze Theo


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha74
andre- cum se comporta chiara? s-a calmat?
Multumesc frumos de intrebare. Parca mananca mai linistita, o apuca seara crizele. Insa nasucul il are infundat in continuare. Cred ca merge ceva mai bine fatza de acum 3 zile. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

andre- eu nu am inteles ca are si nasucul infudat....ca in situatia asta este clar. cand papa nu are pe unde sa respire si iti dai seama ca bne nu ii este, ca ii este si foame...dar vrea sa si respire pitica. pic pic cu apa demare, da?

eu am pus apa de mare intr-o sticluta de olinth, ca are randament mai bun, si la 2-3 seri le mai fac cate un fas-fas.

Mergi la inceput