FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Mi-a intarziat si mie cateva zile data trecuta...chiar vreo 5 zile...Stai linistita ca o sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Va multumesc mult fetelor ca v-ati gandit la mine.
Va tin pumnii sa va vadeti visul implinit cat mai curand.
Bytzi parca lipseste sufletul subiectului. Ce faci iubita?
Cip imi pare tare rau ca nu ai reusit acum. Mergi inainte, ca trebuie sa rasara soarele si pe straduta ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Iuca vreau si eu 2 minuni ca ale tale. Care-i secretul? 1000 de foliculi? ca aici stau prost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

cip,yarrina,bytzi nu va lasati doborate,trebuie sa sperati,eu cred sigur ca o sa reusiti mai devreme sau mai tarziu
iuca-ce frumuseti ai acolo
Vin si eu sa ma plang un pic la voi,ca nu am unde...acum cateva zile am sangerat cumplit si am ajuns la dr si mi-a depistat o "frumusete"de placenta previa,m-a deprimat rau cand mi-a prezentat situatia sumbra,cica e posibil sa pierd sarcina pana la 28 saptamani,sau in cel mai bun caz un bebe prematur pe la 32-34sapt, cezariana cu histerectomie si alte minunatii gen decesul meu...sunt varza sufleteste...nu stiu ce o sa se intample acum cu bebele meu,habar nu am cum or sa decurga zilele urmatoare sau saptamanile care vin,sangerarea asta ma innebuneste,plus ca am si usoare crampe,ma tem sa nu avortez...mai bine nu stiam ce sex este,acum deja vorbim de el de baiatul nostru ,ii spunem chiar pe viitorul lui nume(Thomas),e deja un membru in familie si e groaznic ca stim ca e posibil sa nu supravietuiasca...hai ca v-am ametit cu povestea mea dar am senzatia ca va stiu de mult pt ca va citesc mereu...
va pup pe toate

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

buna fetelor. mi-am facut si eu analizele de sange ieri si sapt viitoare merg sa imi fac si secretia si EKG-ul si am scapat . Am primit azi aproape toate rezultatele, mai am de luat Lysteria peste 14 zile. Mi-au iesit cam la fel cu cele de anul trecut, singura care nu e in limite este LH-ul (ca de fiecare data, este mai mic decat limita normala). Limita minima este 2,39 si mie mi-a iesit 1.32, asta si explica dereglarile mele si intarzierea continua a cm. Ceea ce nu inteleg este dc nu s-a reglat cat de cat mai ales ca am slabit 10 kg intre timp si toti medicii zic ca sa slabesc ca se regleaza si menstruatia. Nu este nici o imbunatatire a lui. IN rest toate mi-au iesit bine, am scapat si de stresul toxoplasmei.
AM mai vazut acum ca mi-a iesit si timpul de coagulare putin cam mic, normal scrie intre 6 si 10 min si eu l am la 4 min si 10 sec.

yarrina tie ti-a dat sa faci coagularile si EKG-ul pt anestezie?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

raluca imi pare tare rau draga mea. Nu stiu ce inseamna acest diagnostic pus de medic, dar din ce ai scris acolo e f periculos. In primul rand incearca sa te linistesti, ca stresul nu iti va aduce nimic bun. Parerea mea este sa cauti pe internet informatii despre aceasta pb sa vezi si alte pareri. Important e sa fi tu si bebe bine, sa nu il pierzi, nu conteaza daca se naste la 7 luni. Sunt copii normali, o sa te chinui putin cu el pana ia in greutate, dar important e sa duci pana atunci sarcina. Mergi la biserica si da un acatist ceva, si stai cat de mult poti in pat. Iti doresc multa sanatate sa dea Dumnezeu sa vi cu vesti bune. Nu ii mai spune lui bebe pe nume, se zice ca nu e bine pana nu e botezat, alinta-l altfel.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

raluca in momentul de fata mai sangerezi? cat de abundenta era sangerarea? cateva picaturi sau curgea ca la menstruatie?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Raluca fi-i optimista si stai numai in pat. Nu mai fa nimic altceva...sigur o sa fie bine.
Diana nu, nu mi-a dat si aceste analize. Am mai facut anestezii partiale si nu am avut probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

diana-cand am ajuns la dr am sangerat cam 2 tampoane mari intr-o ora...acum sunt doar cateva picaturi,dar am niste crampe,chiar daca am tot luat no spa si utrogestan 4/zi...in ce te priveste slabitul cu cat dai jos mai mult cu atat mai usor iti va fi in sarcina,tine dieta si va fi totul bine

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

raluca30 Ma draguta dar de care este? totala,partiala? Nu poti sa mai consulti si un alt medic sa mai afli o alta parere. Nustiu zic si eu.Si cred ca ar trebui sa-ti prescrie o reteta ceva cu fier,fiindca o sa pierzi foarte mult fier din cauza sangerarilor. Eu spun sa te linistesti,relax la pat cat mai mult si mai cere o parere de la un alt medic si dupa aceea sa vezi ce se poate face, un tratament ceva care sa te ajute, nustiu dar trebuie sa existe o rezolvare ceva.
Astept vesti bune

Mergi la inceput