FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

fetelor gata tratamentul de stimulare, maine la 1 noaptea fac ovitrel-ul si luni la 12 ora romaniei am punctia. au ramas 6 foliculi, 5 pe care se bazeaza dr si 1 mai anemic. poate mai creste si ala pana la urma pana la punctie. abia astept sa treaca si urmatoarele 2 sapt si sa aflu vestea cea mare. deja sunt nerabdatoare si abia astept sa scap si de punctie, ma cam dor ovarele si ma simt tare balonata. va pupacesc pe toate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Diana iti tinem pumnii si ne gandim la tine! Multa bafta la punctie !!!


Iuca neaparat sa deschizi capitolul urmator sa avem noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

roxica ,multumesc frumos, abia astept sa trec de punctie. va pupacesc si eu.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxica31 spune:

Yarrina cum a fost la ecografie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Buna, fetele. Va amintiti de mine?

Yarrina, felicitari pt sarcina, , ma bucur enorm pt tine.

Diana, mult succes,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Maya sigur ca ne amintim de tine. multumesc frumos pt incurajari. tu cum mai esti, ce vesti noi mai ai?

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Maya sigur ce ne amintim! Unde te-ai ascuns pana acum?
Roxi a fost foarte bine, am crescut deja, avem 1,2 cm. A mai aparut si un al doilea sculet dar deocamdata nu are embrion, e foarte mic. Saptamana viitoare vom vedea ce va fi cu el, va avea embrion sau se va absorbi. Oricati ar fi sunt foarte fericita!
Diana bafta la punctie!!

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Eu nu am nici o noutate. Din pacate, la noi e totul in aer, planurile s'au amanat... cred ca singura optiune este FIV, probabil cu ICSI. Sotul exclude IAD. Asa ca nici nu mai are rost sa ma agit, ca nu'mi permit deloc costurile unui FIV. Mai am de asteptat, poate cativa ani, daca mai am rabdare sa mai lupt.
La un moment dat mi'a trecut prin cap sa incercam cu Branca Ursului, ca sotul a mai luat vreo 2 luni, cand a fost diagnosticat cu azoo si se pare ca nu i'a facut rau.
Nici cu spermograma nu stiu cum mai sta, ca ne e tare greu cu banii, ceea ce m'a facut totusi sa ma mai linistesc, gandindu'ma ca oricul mi'ar fi imposibil sa intretin un bebelus in momentul de fata. Asa ca, la noi e stagnare totala.

Diana, cu cine faceti punctia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Diana succes maine !
Maya imi pare rau de problemele cu banii ,poate nu va fi nevoie totusi sa asteptati cativa ani , cum ai zis tu .

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

yarina, maya, somonete multumesc din suflet fetelor pt incurajari. maine sunt in focuri, imi este putin teama de anestezie, dar trec eu si peste asta, nu por eu din atata

maya imi pare tare rau ca sotul tau nu accepta IAD-ul, dar priveste partea plina a paharului, uita-te in noi, cele care am facut si cate nereusite sunt, mai bine strangi putin cureaua si mergi direct pe FIV. stiu ca dureaza sa strangi banutii, orineteaza-te catre clinicile care sunt mai accesibilie si trebuie sa reusesti pana la urma. am facut un calcul aproximativ, pe mine tratamentul, procedura si tradusul ma costa undeva in jur de 90 mil. asta in conditia in care nu stau in ungaria. daca as fi stiut limba emgleza as mai fi scutit ceva banuti, cu care puteam sa platesc macar o sapt de cazare acolo. pretul mi se pare rezonabil, fata de ce auzi prin tara, mai ales ca in el este inclus si tratamentul. nu te descuraja ca o sa rasara si pe strada ta soarele pana la urma.
Legat de dr care imi face punctia, este medicul care ma are in evidenta, dr Zadori. El mi-a facut si tratamentul, el face si punctia si ET. multa bafta si o sa fie bine

va pupacesc fetelor si maine sper sa vin cu vesti cat mai bune.

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea

Mergi la inceput