INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza79

LA MULTI ANI DE MARTISOR

Ieri am facut in Z21 - Progesteron iar rezultatul a fost 13,1 ng/ml.
Stie civeva daca este ok?

Va doresc o primavara plina de bucurii.

Va pup.

cred ca e un pic cam mica, dar mai bine intra pe sfatulmedicului ca au ei acolo interpretor de analize, am incercat eu dar nu stiu de ce nu merge





Am stat foarte mult pe ganduri sa i dau mesaj dr. Albu cu rezultatul. Dar acum m am linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaraAnisia


O primavara frumoasa, cu multa sanatate si cu minunile mult asteptate in burtici!

la mine si a 3-a IA a avut tot un rezultat negativ. asta este, mergem inainte, cu si mai mult optimism si credinta ca Dumnezeu ne va mangaia sufletele cu un bb.

Anna_ivan, felicitari pt inimioara. Minunat martisor ai primit. sarcina usoara in continuare
Mara imi pare foarte rau ,trebuie sa mergi mai departe pana la urma va rasari soarele si pe strada noastra.


Cu mult drag,

Mara

Cu Dumnezeu in gand






anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Buna fetelor,

Duminica am facut si eu inseminarea...am plecat de acolo cu impresia ca a fost un fiasco total...o data numarul spermatozoizilor dupa prelucrare se gasea un pic peste limita inferioara acceptabila.... apoi s-a chinuit d-na dr sa imi vada uterul, ca tot zicea ca am un vagin foarte lung... si apoi am ramas pe masa si era un frig de mi-a inghetat tot...
...cu alte cuvinte nu ne-am prea pus sperante...chiar am fost cam dezamagiti....dar in 10 martie vedem rezultatul ca atunci m-a chemat la testul de sange...

va pup pe toate si va doresc o primavara plina de vise implinite

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Katy_1983 si trebuie sa crezi in sansa ta. Fii optimista! Cu ce dr ai facut IA?

Nu mai scrie nimeni...unde sunt fetele?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor.intr-adevar, fetele nu prea scriu..poate ca, nu au ce scrieam fost si eu la servici,e mult mai bine la servici decat acasa cu atatea ganduri pe cap, sau din contra cu un cap golmi-am dat seama ca martie si aprilie vor fi luni moarte ptr mine, ptr ca nu voi incerca nimic,nu voi spera,pur si simplu,voi trai din amintiri,asteptand sa treaca timpul.dc nu ar fi sotul,as sta cu draperiile trase,cu lumina stinsa,si cu plapuma pe ochi..dar el vine de la servici, si asta e un lucru bun. trebuie sa aprind lumina, sa spal rufe,sa fac ceva de mancare..si chiar sa-l incurajez zicandu-i ca totul va fi bine..
Doamne, cat m-am plictisit,cat m-am saturat si eu de toata lupta asta, pe care o ducem cu infertilitatea.pana in gat.binenteles ca voi merge pe acelasi traseu, eco,IA, dar sunt acrita.dc nu as avea hepatita care sa-mi sufle in ceafa, as lua o pauza.as merge si pe natural..dar nu potasa ca..astept..maine iau rezultatul la unele analize, vineri la altele, iar luni imi recoltez altele..dar n-am nici un sentiment.sunt o datorie, ca si spalatul rufelor.trebuie sa spalam rufe, ptr ca nu putem umbla cu ele murdare..
va urez sa parasiti cat mai repede acest site.sa plecati si sa nu va mai intoarceti.decat cu copilul la purtatorva doresc o primavara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Viss vei lupta si vei invinge! Sunt convinsa. Tu ai facut IA si ai ramas, ai ramas si natural...spre deosebire de multe fete la care nu s a prins niciodata si tot au reusit in final...Te rog, sa te bucuri de primavara, de sot, de toti cei dragi, trebuie sa gasim bucurii in tot ceea ce ne inconjoara si sa luptam sa ne implinim visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineata fetele,
Va invit la o .Haideti sa incercam sa ne datasam de toate problemele astea ,sa incercam macar pt o perioda sa ne bucuram de primavara, de soare,de alte lucruri care ne pot aduce zambetul pe buze.
Stiu ca este greu pt ca si eu la fel fac.Lupta asta pe care o duc de cativa ani pt a avea un ingeras s-a transformat deja intr-o obsesie ,consider ca nimic in lume nu-mi poate aduce fericirea,dar este TOTAL gresit sunt atatea lucruri care ne pot face fericite.
Eu incerc sa ma detasez de TOATE ASTEA INSA NU RENUNT LA VISUL MEU .


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

katy_1983 – reamintesc ca acum ceva timp era o fata la acest subiect care dupa mai multe incercari a ramas natural cu 50000 spermatozoizii in conditiile in care tocmai fusese refuzata sa faca IA in luna respective din cauza nr mic de gigei. Deci nu e nevoie decat de 1 SINGUR SPERMATOZOID BUN !
Ai incredere in sansa ta !

viss – tu ai marele avantaj ca stii ca se poate ! Stii sunt fete care isi doresc sa raman chiar daca pierd sarcina , numai sa vada ca se poate ! Sincere u cred ca trebuie sa ai incredere. Se va repeat si o sa ai bebelul mult dorit !

aruam – jos palaria pt optimismul tau ! Si asa o sa si reusesti sa fii mamica anul asta cum iti doresti !

Doamne ajuta fetele !

Noi acum am venit de la eco. Duduia nu are de gand sa vina pe lume, desi are déjà 39 de saptamani si 3 zile. Colul e tot inchis si mi-a zis dr ca daca nu nasc pana duminica ne vedem duminica la 10, vine special pt mine sa vada cum stam. Ca dupa ecografista nu avem voie sa depasim termenul avand in vedere diminesiunile mele. Dr zicea ca a mai crescut dar ca nu imi poate spune ce greutate are ca, capul este foarte coborat si nu il mai poate masura. Important e ca e bine, lichidul amiotic e cat trebuie, asa ca mai asteptam. Mare minune de nu o vrea sa apara de ziua mea pe 6 !

e in burtica +39 Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

ms sensibila... incerc sa nu ma gandesc deloc la inseminare sau rezultatul acesteia, dar cu siguranta nu imi pierd speranta.

iti doresc o nastere usoara si abia astept sa ne intalnim toate fetele de aici in clubul mamicilor.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Katy_1983 si trebuie sa crezi in sansa ta. Fii optimista! Cu ce dr ai facut IA?

Nu mai scrie nimeni...unde sunt fetele?!


anda..eu am facut inseminarea la Spital Athena cu dr. Stelea Lavinia.
:*

Mergi la inceput