Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Buna,

Azi e ultima zi din sfarsitul de semestru la noi si e nebunie mare.
V-am citit ieri dar nu am avut prea mult timp sa si scriu.
Nana felicitari pentru caruciorarata super
Carla sper ca te-ai mai linistit acum ca fetele sunt ok.
Abia astept sa mergem si noi maine la expo.
Pupic,

Bia

Bia 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:


Buna ziua burtici!
Azi schimbam si noi prefixul si am sarbatorit cu o portie mare de clatite delicioase
30- nu-mi vine sa cred...mai e atat de putin

poze
Cristina cu Seby 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigruta

Pe mine ma doare rau "noada" ca abia pot sa merg..azi dimineata m-am aplecat si de atunci a inceput sa ma doara si mai tare si se lasa pe piciorul stang daca ma las pe el.. e tare deranjant.aveti vreo una dintre voi problema asta??

elena 23+ Luca


tigruta, si eu am problema asta, de la sezutul pe scaun la birou. Cand stau in picioare sau merg, nu mai simt, dar seara cand ajung acasa si ma asez pe canapea - gem de durere primele secunde, apoi ma mai slabeste (adica devine suportabila durerea, nu ascutita).
Seara inainte de culcare ma mai dau si eu cu crema de arnica. Insa a doau zi la birou o iau de la capat..
In plus a inceput si pe mine sa ma doara spatele de cateva zile, insa nu shalele, ci muschii de-a lungul coloanei. Sunt aproape sigura ca si asta e de la sezut pe scaun (desi l-am schimbat pe al meu cu unul special, cu pernita la spate). Culmea ca ma plang toata ziua, iar seara cand ajung acasa (dupa ce mai fac ceva miscare pe drum, adica) sotul primul lucru vrea sa-mi faca masaj, iar eu sunt floricica - nu ma mai doare

Eu azi am scris km pe aici, nu stiu ce am

Dar simt deja ca vine weekenduuuuuuuuuuuuul

Corina 22s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Ziua buna si de la noi,

Cris felicitari ptr schimbare aprefixului.

Eu sunt atat de fericita. Am intrat in 32 de saptamani. De azi stiu ca ma primeste la Euroclinic, asa ca mi s-a luat o mare piatra de pe inima.

Carla deci te las pe tine prima. Eu ma gandeam sa renegociez data nasterii cu dr mea, ptr ca am stat eu azi asa si m-am gandit ca nu o sa am timp sa nasc. Am atat de multa treaba la birou. Poate mai au si bebelinele rabdare sa stea pana spre 21-25 aprilie

Ma intreba cineva de geanta de spital. Eu nascand la Euroclinic nu o sa am nevoie de mare lucru, dar tot mi-am luat o geanta noua, sa imi pun eu asa lucrusoarele mele, ca deh nu as putea sa ma duc ca o floare.

Sunt franta de oboseala. Intru mai tarziu sa mai povestim.


Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinettero spune:

Multumesc fetelor pt incurajari,parca am mai prins puteri. M-am programat joia viitoare pt analiza, si asistenta de acolo mi-a spus ca isi fac multe gravide acest test si ff putine depisteaza ca au diabet gestational.
D-na dr mi-a spus ca 12 kg tb sa iau toata sarcina, deci amandoi suntem grasuti
Si pe mine ma doare noada, dar tare de la stat pe scaun, si piciorul stang cu tot cu sold, mai ales cand stau intinsa.Abia ma intorc pe stanga,iar dimineata abia pun piciorul jos. Dupa ce fac putina miscare imi mai trece.
Abia astept sa plec in cautare de lucrusoare pt copil.
Va pup!


30+ Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

gata mi-am schimbat si semnatura. Azi primesc cadou de la Silviu 2 patuturi de plasa ptr bebeline. Abia astept . Le-m vazut ieri in Carrefour.

Mira ce faci? Esti ok sau te-au facut KO la birou?

Am vazut si eu aseara nebunia de la Sun Plazza. Pe mine ma distreaza, ca fiecare mall care se deschide este cel mai mare.

Sabina 32+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Sotul meu spune ca ma plang mai rau ca o baba..dar seara nu scapa fara sa-mi faca macar 5 minute de masaj
Carla ma bucur ca te-ai linistit si fetele au mai crecut..
Sabina pai vb tu cu ele acolo in burtica sa mai stea sa termini treaba..oricum e bine ca ti-ai luat o piatra de pe inima..deja ma i-au pe mine emotiile cand ma gandesc ca voi deja ati stabilit data curand..

elena 24+ Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Pfaiaiai iar ati scris mult.

Sa incep cu ale mele; ieri a venit Yann cu diploma de la scoala [D] asa ca am sarbatorit! Tort, cadouri, party,ce mai!

Hai mai, Nana, ma invidiezi ptr mancarea chinezilor; dar cine mananca sanatos? Tu!
Sa aveti o viata faina impreuna! Si sa mai povestesti si altora, sa vada ca se poate!

Nicoleta fisa pleaca spre medicul de familie pe care il declari tu; insa noi de ex aveam un medic de fam insa pediatrul a fost cu totul altul, unul care nu facea si chestiile pe care i le ceri de-obicei med de fam (o adeverinta, o reteta gratuita, etc). pediatrul, un dr de spital, f bun, care a fost langa noi inca inainte sa nasc, el mi-a recomandat spitalul, neonatologul, el a fost in stand-by in caz ca se nasc baietii prematuri; doar la el am fost cu baietii, nu am iesit un min din recomandarile lui, doar la el am facut vaccinurile (nu am mers pe schema gratuita data de stat).

Laurita, multam ptr incurajari

Dienutza, aici se pun cercei medicinali initial (pe la 3-4 luni); si ii faci in clinina; nu iti face nimeni in spita; ptr urmatoarea pereche inca nu m-am gandit.

Gabriela, iti multumesc tare mult de propunerea de a imi trimite; din pacate cu posta nu poate sa intre nici un medicament aici; asta e; stau cuminte si rabd; o sa treaca...
Daca iti aduci aminte de denumirea subtantei mi-ar prinde bine.

Bravoooooo Carla!!!!! adica bravo fetelor! super, ma bucur; ptr voi! vezi, mama lor de echografe!
Ia nu mai zice tu nimic de nastere prematura si stai cuminte la "clocit" sa creasca fetele cat mai mari.
Facem noi cunostinta, de-asta poti sa fii sigura.
Citisem si eu povestea respectiva; este intr-adevar impresionanta. Insa grea, grea de tot; nu doar nasterea ci si anii ce au urmat. De-aia imi e mie teama de nastere prematura.

Tatyana, tu ce mai faci azi?

Ieri am "testat" si eu cu baietii un carucior cu 3 roti; ei au fost f incantati de el. mi-a placut si mie.
Insa si mie imi place tare cel al Adelinei!

Cristina, felicitari pentru schimbarea prefixului! Sa-ti fie de bine clatitele.

Hai sa aveti o zi faina!






Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

la raport si noi.
vreau sa felicit fetele care au fost la eco si au venit acasa.
sa felicit fetele care au schimbat semnatura...acum va puteti schimba in AMR

corina,1 saptamana prin posta romana,cu plata direct de pe site.
azi am fost intoarsa pe dos cu burta,indigestie(nu am papat mancare chinezeasca),ma enerveaza toti si toate la munca...nu stiu cat mai rezist cu ei...bietul sotul cand vin acasa trage ,cred ca de abia asteapta sa nasc. nu va zic ca moooare de frig in casa si eu mooor de cald,uite asa ne jucam cu centrala,el o da mai sus eu mai jos...ia ghiciti cine castiga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nicoleta noi nu avem copilul inscris la medicul de familie. Avem un super pediatru de spital, a fost cu noi din prima clipa, dr Adela Radulescu de la Emilia Irza. Nu am iesit niciodata din cuvantul ei. Nici noi nu am respectat schema de vaccinuri de la stat.

Sabina 32+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput