Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Arriana
Felicitari si sa ai un bebe sanatos! Povesteste-ne mai mult despre cum ai reusit sa obtii sarcin!

Cami_Antonia
Pune si aici poze cu printesa ta!


VVVV
Ce mai faci? In ce saptamana mai esti?


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Dragele mele
Uitati mai jos datele despre pelerinajul de care v-am povestit!

PELERINAJ /1 ZI

PE#350;TERA IALOMI#354;EI – 27.03.2010 (sâmb#259;ta)

Itinerariu: Bucure#351;ti – plecare din fa#355;a Dealului Mitropoliei (Pia#355;a Unirii – ora 0700);

• Mân#259;stirea Stela (1582) ctitorie a Sp#259;tarului Stelea, recl#259;dit#259; de domnitorul Vasile Lupu. Hram Învierea Domnului;
• Mân#259;stirea Dealu (1431), ctitorit#259; în vremea domnitorului Mircea cel B#259;trân, de#355;ine capul lui Mihai Viteaz#259;. Hram Sf. Ierarh Nicolae;
• Mân#259;stirea Viforâta (1530), ctitorit#259; de Vlad al V-lea, recl#259;dit#259; de domnitorul Matei Basarab. Hram Sf. Gheorghe;
• Mân#259;stirea Pe#351;tera Ialomi#355;ei – lâng#259; masivul Bucegi (secolul al XVI-lea), ctitorit#259; de Mihnea cel R#259;u. Hram Sfin#355;ii Apostoli Petru #351;i Pavel;
• Mân#259;stirea „Adormirea Maicii Domnului” de la cota 1000 (Vârful P#259;duchiosu). Hram Adormirea Maicii Domnului.

Pre#355;: 35 - Lei/persoan#259;.



Daca doriti sa mergeti, puteti sa-mi dati mie PM sau mail si va voi pune in legatura directa cu Parintele.

Doamne ajuta


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:



Si sinaxarul de azi.


http://www.calendar-ortodox.ro/luna/februarie/februarie26.htm


Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Arriana: Felicitari!!!!! O sarcina fara probleme iti doresc!!!!!
Cris: Ce ma bucur sa vad ca mai scrii si aici!!! Ce mai faceti, sunteti bine sanatosi?? Va imbratisez!!! Cat despre Florin , Bunul Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa-l ajute!!!Eu stiu pe cineva ( tot cu cancer la colon la doar 32 ani si cu 3 copii) caruia dr. i-au mai dat de trait doar 2 luni ....asta se intampla acum 2 ani ....si mare minune.....dupa tratamnete si multa, multa rugaciune acum se simte bine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Va multumesc fetelor ,sa va spun cum am reusit......pai dupa multe multe vizite la dr si dupa multe analize care erau mereu bune,doar ca sotul avea gigeii cam lenti dar asta nu ar fi tr sa fie o pb majora , intrand pe acest forum si la acest topic am vazut ca multe fete au reusit sa ramana gravide dupa ce au citit diferite acatiste.Asa ca m-am apucat si eu de citit de pe 7 dec Acatistul Sf Parinti Ioachim si Ana si uite ca rugaciunile mi-au fost ascultate,cel putin eu cred ca numai Bunul Dzeu mi-a daruit minunea .Sfatul meu este sa va rugati cat mai mult,sa va apropiati de DD si El va va ajut mereu indiferent de ce probleme aveti
Multa sanatate la toate va doresc

DD ne-a daruit o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Buna dragele mele,

Nu am mai intrat de f mult timp. Imi e si jena sa mai scriu, dar hai ca-mi fac curaj.
In primul rand Arianna felicitari pt sarcina obtinuta prin rugaciune si multa credinta. Sigur e minune de la Dumnezeu. Asa o consider si eu pe fetita mea mica mea minune de la Dumnezeu.
Si eu m-am rugat mult pana am obtinut sarcina si in timpul sarcinii. Am citit multe Acatiste, insa acum de cand s-a nascut fetita eu nu prea mai am timp sa citesc. Imi pare asa de rau, fetelor. Nu stiu cum sa fac. Noi suntem singuri fara nici un ajutor. Eu am grija de fetita, eu sunt cu casa, eu cu mancarea,mai si invat pt un ex pe care o sa-l dau in iulie, sotul vine tarziu de la serv. Iar seara pic franta.

Acum am vrea si pe bb2, sper ca Bunul Dumnezeu sa ne ajute si sa mai faca inca o minune pt noi.Insa ma simt asa de vinovata ca nu mai pot citi Acatistele. De rugat ma rog mereu...
Va rog sa ma mai adaugati pe listuta voastra pt dobandirea de prunc sanatos.

O zi buna va doresc si un post cat mai usor sa aveti.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

feteleeeeeeeeee

da ce e linistea asta pe aici
vad ca azi nu ati scris mai deloc
ce se intampla?

uite eu v-am adus pzele si aici sa ne cunoasteti
si cine stie poate ne vedem si live

http://picasaweb.google.com/ianfeb2009/CamiSiAntonia?authkey=Gv1sRgCPzo-LOBw63MPQ#5440799739333228194

si eu as vrea sa incep sa citesc mai mult la acatiste
ma simt vinovata fata de asta
dar e greu
exact cum zice hera
abia mai apuci sa dornmi
sau sa mananci cand ai bebe
dar cresterea lui e mult mai frumoasa desi grea
decat asteptarea lui ani intregi

de luni promit ca ma reapuc de citit acatiste
o noapte placuta tutror

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

Arianna - FELICITARI! Dumnezeu aude rugaciunile noastre, doar ca trebuie sa avem rabdare.
Inca o data Felicitari

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

speranta ma bucur ca ai mai trecut pe la noiiiiiiiiiii
ce ne mai spui despre tine??????

ftele da pe unde umblati???????????
alo???????????

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna tuturor,

Ioanact, MULTUMIM pentru noul capitol ! Bunul Dumnezeu sa te rasplateasca!
Dupa umila mea parere, e mult mai potrivit sa deschizi tu un nou capitol decat mine

Arianna11, ma bucur din suflet pentru minunea ta si iti doresc tot binele din lume! Ma bucur ca acest nou capitol a inceput asa de frumos! Sa va ajute Bunul Dumnezeu sa va nasteti sanatosi!

Cami, despre mine... daca se apropie weekendul... ma aglomerez si de acee nu scriu. Dupa ziua de luni de obicei apar iar...

Va imbratisez cu dragoste pe toate! Sa auzim de bine!
TUTUROR!!!

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput