sa ne numaram binecuvantarile (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Ripley, o sa fie bine totul. Nu trebuie decat sa-ti repeti lucrul asta: o sa fie bine!

Lala, si papusile mele intreaba in fiecare zi de tati si lucrurile decurg cam asa: ele: Tati? (adica unde e tati), eu le spun: tati e pa; ele: tati pas, mami?, eu: mami e cu Maia si Leia, ele: tati pa, mami Lai, Mai. IN ultima vreme ele intreaba, ele dau rapsunsul, sau una intreaba cealalta daraspunsul. Si le spun tot timpul cat de mult le iubesc si ce fericita sunt ca ele sunt fetitele mele, si ca o sa fie totul bine.

Eu ce-mi doresc mai mult este ca ele sa fie fericite si prin asta imi hranesc si eu sufletul.

Va pup si sa aveti o viata ca o primavara, dragele mele!!

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Ripley, ce faci? Cum te simti?
O de la mine. Va fi bine.

Happy, imi place lista ta de sfaturi pentru Ripley. O sa o citesc inca o data. Imi prinde bine, chiar daca au trecut cativa ani buni de la "eveniment".
De fapt acum imi dau seama ca peste cateva zile se implinesc 5 ani de la prima infatisare. Ce repede trece timpul... "Pe vremea mea" termenele nu erau asa lungi. Cred ca erau mai putini doritori



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Dragele mele, va multumesc de sustinere si sfaturi. In special Happy, esti aur curat cu lista de mai sus.

Nu a fost greu sa depun actele, eram fte linistita, evident m-am intalnit cu niscaiva clienti si amici pe la tribunal, au ramas care mai de care mai paf. Imi era mie cumva de reactia lor de uimire

Problemele incep cu partea materiala, pt. ca imi cere bani de motorina sa duca fetele la gradi, ieri mi-a cerut bani de mancare. Nu stiu cum barbat sanatos tun de 38 de ani, cu 2 facultati poate fi atat de nesimtit incat sa intinda mana la nevasta care tocmai a depus divortul. Iar dimineata, alta bucurie, au venit de la Electrica sa taie curentul la toata casa (3 ap. - 3 familii) ca el nu a platit de 1 an curentul firmei (care e un spatiu la demisol pe care l-a folosit, si care e perfect de inchiriat). Noroc ca era ceasul de acolo afara, ca aia stateau cu macaraua langa stalp sa ne descurenteze pe noi toti. Si tot aia sunt rahatii si ticalosii. Desi a avut instiintari, notificari, somatii, amanari de N ori in ultimele luni. Si i s-a rupt.... Acuma sa vad cum mai chem oameni sa vada spatiul lasat de el mizerabil, cu diverse chestii care nu-i mai trebuie aruncate colo-colo, fara curent. Si azi-maine si fara gaz, ca si aia au mai fost pe la poarta sa-l taie.

In plus, tot la 2 zile imi zice sa scot eu fetele de la gradi, ca el are intalniri, e plecat din localitate, etc. Desi cum nu mai am masina, tot din cauza lui, asta inseamna 30 de min de mers pe jos, apoi 18 lei taxi pana acasa. Iar motorina cu care se deplaseaza e din banii mei, munciti si numarati la leu.

Nu nu numai ca nu regret ca ne-am despartit, ci ma intreb cum dracu' n-am vazut din timp unde ne poate aduce si nu i-am dat mai repde viteza.

Revin, am ceva de lucru. Spre bucuria mea.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Ripley Tatal meu dupa divort a ramas singur in apartament Vreme de mai multe luni nu a platit aproape nik. In schimb urla in gura mare ca nu vine mama sa plateasca darile Si eu m-am intrebat cum poate un om la 50 de ani, in putere, sa aiba pretentia sa traisca pe spinarea ex-sotiei. Nu stiu ce e in capul unora

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Multa putere fetelor ! Va doresc cit mai multe zile cu soare si fericire !
Ciarli ce nume minunate au fetele tale si ce frumos se potrivesc unul cu altul !
Happy esti inteleapta si minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ripley, imi pare rau.iti doresc multa putere si liniste sufleteasca!stiu cum e caci trec si eu prin asta acum.
ps.chiar asa de lungi sunt acolo in cluj termenele?aici in iasi se dau cam dupa Paste-inceputul lui mai cel mai tarziu!



Cristina si Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Azi mi-am gasit si eu binecuvantarea adevarata in ceea ce credeam ghinion: nu trebuie sa ma lupt cu rasposatul sau cu familia lui pentru Giulia, Doamne, cea mai mare binecuvantare este ca o cresc eu si avem liniste

Ripley, cata nesimtire iese si la tine la suprafata acum :(

Kriss,

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Termen rezonabil, 16 iunie.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Ripley, iti multumesc ca ne-ai impartasit prin ceea ce treci.
Eu credeam ca numai al meu e defect sa imi ceara bani de benzina, ca il ia pe Andre de la gradinita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Wow, Repley, si eu care nici n-am bagat actiunea inca, ca il astept pe domnul sa vina din concediu. Of, pai imi da termen in decembrie!!! Il astept ca inca n-am batut palma pe partaj si vreau sa le fac pe toate odata. Eu am muncit cot la cot cu el pt ce avem si vreau sa imi ramana o bucata consistenta ca sa pot tine papsuile intr-o scoala buna (ma rog, visele mele pe termen lung).

Acum, cu binecuvantarile, mi-au aparut frunzulitele de la narcise si lalele, am obtinut un pret bun ca sa imi inchid bucataria sima apuc de treba, si... imi face curte un domn interesant. Io am vrut sa-l puna pe fuga ca am doua fetite si le cresc singura, ca sa fiu subtila. Da' el a fost si mai subtil si mi-a zis ca e foarte misto sa cresti copii, el a crescut singur...4 baieti!!!.

Va pup si va doresc oprimavara frumoasa ca voi

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput