Cresterea prepelitelor (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ITALYanu

mersi pentru informatii. atunci Srl o sa fie :D
Ma intereseaza cum gasesc 2 incubatoare la vreo 200 bucati fiecare
si cam 5 baterii cu 50 locuri fiecare.....preturi daca stiti.

Pentru ceea ce scrii tu mai sus nu cred ca renteaza sa te incarci cu un SRL.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freenolf spune:

Pt ITALYanu:

Ieftin de tot: incubatoare la aprox 2mil bucata iar baterii tot pe acolo. Cu oua cu tot nu depasesti 15 mil.
La astea adauga insa taxe de infintare a SRL-ului (tot vreo 15 mil) taxe pt avize si autorizatii (DSVSA DSP Primarie Urbanism poate si Pompieri) plus impozitul obligatoriu plus salariul contabilului plus comisioane pentru contul bancar plus.....cred ca mai sunt cateva da le-am uitat.
E mai simplu cu PFA ( parerea mea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinu71 spune:

Va rog sa ma lamuriti in domeniul construirii unei baterii la plasa ce se pune sub ele se accepta ochiuri de 12 mm si la plasa de jurimprejur plasa cu ochiuri de 50/50 mm? va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

pentru kiki71 nu iti fa probleme cand le faci curat ptr ca nu mor de la asta..pur si simplu ele mai mor cand sunt mici,nu cred ca este cineva aici pe forum care se ocupa cu prepelite si spune ca lui nu iamurit nici o pasare ca nul cred..o sati moara si cand o sa le ai pe baterii ba de la ouat ba de la celalalte pasari(masculi in general)...eu intro baterie am gasit una aproape schelete pur si simplu iau mancat carnea celalalte...si apropo daca vii la mare o sa ne intalnim dar numai sa scapam de iarna asta nenorocita ca mam saturat de ea si de atata frig

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ITALYanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui ITALYanu

mersi pentru informatii. atunci Srl o sa fie :D
Ma intereseaza cum gasesc 2 incubatoare la vreo 200 bucati fiecare
si cam 5 baterii cu 50 locuri fiecare.....preturi daca stiti.

Pentru ceea ce scrii tu mai sus nu cred ca renteaza sa te incarci cu un SRL.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Fii sigur ca nu o sa imi fac SRL de la inceput, intai trebuie sa imi dovedesc ca se poate face bani din asa ceva. SRL il fac dupa :D
Mersi de sfaturi.
Inca ceva: unde gasesc incubatoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Pentru kenzo_pit: este prima oara cand scot pui.
Acum au cam 10-11 zile si inca nu a murit niciunul din 89 de bucati (1 pui l-am aruncat eu pentru ca avea picioarele strambe).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui ITALYanu

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui ITALYanu

mersi pentru informatii. atunci Srl o sa fie :D
Ma intereseaza cum gasesc 2 incubatoare la vreo 200 bucati fiecare
si cam 5 baterii cu 50 locuri fiecare.....preturi daca stiti.

Pentru ceea ce scrii tu mai sus nu cred ca renteaza sa te incarci cu un SRL.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Fii sigur ca nu o sa imi fac SRL de la inceput, intai trebuie sa imi dovedesc ca se poate face bani din asa ceva. SRL il fac dupa :D
Mersi de sfaturi.
Inca ceva: unde gasesc incubatoare?

Eu am gasit produse de Electroarges cu 170ron dar pe net vad ca au alt model mai slab. Al meu e de 600W.

http://www.electroarges.ro/ro/index.php?id=10158&lang=ro


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Cate oua de prepelita intra in acel incubator ? Cred ca se pun directpe gratar ouale. Altfel nici nu cred ca s-ar putea. Se pot comanda si prin posta?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asa cum spuneam am bagat din prea mult zel 204 oua ultima data. In general pun 180.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

eu puneam in incubatoarele astea noemale 250 de oua.170 pe gratar si 80 peste celalalte ca nu avea nimic.

Mergi la inceput